UŞAK' ta DENİB Organizasyonunda Dış Ticaret Eğitimi Düzenlendi.

Ekonomi Bakanlığı ile işbirliği içerisinde, DENİB organizasyonunda, 26 Mart 2013'te Uşak'ta Dış Ticaret Eğitim Semineri Düzenlendi.

Seminere DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT, DENİB Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim UZUNOĞLU, UTSO Başkanı Mustafa KUVVET, Uşak Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Ali YILDIRIM, İhracat Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Halit Oral AKBAY ile Ekonomi Bakanlığı dış ticaret uzmanları ve işadamları katıldı.

Açılış konuşmalarını Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman KOCASERT ve Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa KUVVET'in yaptığı programda, UTSO Başkanı KUVVET, Uşak'ın sanayisinin önemli olduğunu vurgularken, istatistiklere yansıyan ihracat değerinin Uşak'ın potansiyelini ve kapasitesini tam olarak yansıtmadığını, bunun da Uşak'taki üretimin önemli bir kısmını ara mamullerin oluşturmasından kaynaklandığını ifade etti.

DENİB Başkanı KOCASERT ise, Uşak ihracatının her geçen yıl artarak gelişimini sürdürdüğünü ifade ederek, Denizli İhracatçılar Birliği olarak Uşaklı ihracatçılara her konuda yardımcı olamaya hazır olduklarını ve Uşaklı ihracatçılara kapılarının açık olduğunu vurguladı.

Gün boyu süren Dış Ticaret Eğitimi programında, katılımcılara Ekonomi Bakanlığı mensupları tarafından Dahilde İşleme Rejimi ve İhracatta Devlet Yardımları başta olmak üzere, teknik konularda bilgiler verildi.

İlgili Fotoğraflar