21.11.2018


 

Cumhuriyet Tarihimizin En Yüksek Aylık İhracatı...
 

 

  
 

 

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından, ekim ayı ihracat rakamları açıklandı. İhracatımızın, 2018 yılı için belirlenen "İhracatta Rekorlar Yılı” başlığına uyumlu bir şekilde ilerlediğine ve çeşitli rekorlarımızın devam ettiğine şahit oluyoruz.

Ekim ayında ülkemiz ihracatı yüzde 13,1 artarak 15,7 milyar USD oldu. Bu rakamın, Cumhuriyet tarihimizin en yüksek aylık rakamı olarak kayıtlara geçtiğini ve yeni bir rekora daha imza attığımızı görüyoruz.

Ocak-Ekim döneminde ise, ülkemiz ihracatı yüzde 7,6 artarak 138,8 milyar USD'ye ulaştı ve yılsonu hedeflerimize bir adım daha yaklaştı.

Denizli'nin İhracata Katkısı Devam Ediyor...

 
 

Türk Eximbank Genel Müdürü Sn. Adnan Yıldırım, DENİB’ e Bir Ziyaret Gerçekleştirdi.
 

 

  
 

 

3 Kasım 2018 Cumartesi günü, Türk Eximbank Genel Müdürü Sn. Adnan Yıldırım, DENİB'e bir ziyaret gerçekleştirdi.

Söz konusu ziyarette gündemdeki konular değerlendirilirken, DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu söz konusu ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, EXIMBANK'la ilgili hususları doğrudan Sayın Genel Müdür ile görüştüklerini ifade etti. EXIMBANK Genel Müdürü'nün DENİB'i ziyareti esnasında DENİB Yönetim Kurulu üyeleri ve ihracatçı firmaların temsilcileri sorularını iletme fırsatı buldular.

 
 

DTO’ dan DENİB’ e Ziyaret...
 

 

  
 

 

DTO- Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan ve DTO Meclis Başkanı Salih Sarıkaya ile beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri, 17 Ekim 2018 tarihinde DENİB Başkanımız Hüseyin Memişoğlu ve Yönetim Kurulumuzu ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini sundular...

Denizli'nin sanayi ve ihracatını geliştirmeye dair neler yapılabileceğinin görüşüldüğü ziyarette, kurumların işbirliği alanları konuşuldu. Yeni projeler ile ilgili bilgilerin paylaşıldığı ziyarette pek çok konuda görüş alışverişinde bulunuldu. Denizli ve ekonomi hakkında güncel gelişmelerin de değerlendirildiği ziyaretin ardından, DENİB Başkanı Memişoğlu ziyaretlerinden dolayı DTO Başkanı ve beraberindeki heyete teşekkürlerini iletti.

 
 

Türkiye Tasarım Haftası - Design Week Turkey 2018 Etkinliği Sona Erdi...
 

 

  
 

 

Türkiye Tasarım Haftası üçüncü yılında oldukça kapsamlı bir program ile T.C. Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından 16-18 Kasım 2018 tarihleri arasında İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlendi. Dünyaca ünlü isimleri ağırlayan etkinlik, bu yıl da dünyaya yön veren tasarım trendlerini ziyaretçiler ile buluşturdu.

Bu yıl ki ana teması ‘Tasarım Ekosistemi’ olan Design Week Turkey' de; Türk Tasarımı, Tasarım-Ekonomi İlişkisi, Küçük ve Büyük Endüstrilerde Tasarım ve Üretim, Girişimcilik, Zanaatkârlık, Endüstriyel Tasarım, Lüks Tasarım, Görsel İletişim Tasarımı ve Moda Tasarımı gibi Tasarım Ekosistemini oluşturulan konular ayrıntılı olarak işlendi.

 
 

Denizli Ev Tekstili Firmaları Çin' deydi...
 

 

  
 

 

31 Ekim – 4 Kasım 2018 tarihleri arasında düzenlenen ve 100.000 m2 brüt fuar alanında 4.500'den fazla standın olduğu, 10'dan fazla ülke ve bölgeye hitap eden, 1957' den bu yana düzenlenen ve yılda iki kez açılan Kanton Fuarının 124.'süne Denizli’den ev tekstili alanında faaliyet gösteren toplam 20 firma katıldı.

Denizli'de üretilen ev tekstili ürünlerini Çin'deki fuarı ziyaret eden uluslararası alıcılarla buluşturan bu küresel fuarda Türk Havlusu artan popülariteye sahip.

 
 

DENİB AKADEMİ Maliyet Düşürme Teknikleri Eğitimi
 

 

  
 

 

DENİB AKADEMİ, 13-14 Kasım 2018 tarihlerinde DENİB Nihat Zeybekci Toplantı Salonu'nda Maliyet Düşürme Teknikleri eğitimini gerçekleştirdi.

Nova Akademi'den Bülent Yeni'nin verdiği eğitimde; Pazar şartları, maliyet, verimlilik, verimlilik artırma, etkinlik, etkinliğin ölçülmesi ve geliştirilmesi, stratejik yönetim, verimlilik ile ilişkisi, uzun vadeli stratejilerin belirlenmesi, stratejilerin dönüştürülmesi, operasyonel planlama, izleme ve ölçme, arge süreçlerinde maliyet düşürme teknikleri, ürün geliştirme süreçlerinde maliyet düşürme teknikleri, insan kaynakları uygulamalarında maliyet düşürme teknikleri ve tedarik zincirine uzanan maliyet düşürme teknikleri konularında katılımcılar bilgilendirildi ve teknik konularda uygulamalar yapıldı.

 
 

DENİB AKADEMİ Stratejik Büyüme ve Kurumsal Gelişim Eğitimi...
 

 

  
 

 

DENİB AKADEMİ tarafından Denizli İhracatçılar Birliği ve TİM-TEB Girişim Evi işbirliği ile "Stratejik Büyüme ve Kurumsal Gelişim Eğitimi” düzenlendi.

TİM-TEB Girişim Evi Proje Koordinatörü Mehmet Ş. Sanlı tarafından verilen eğitimde; stratejik bakış açısı, büyümenin önündeki engeller, büyümenin adımları, büyüme ile stratejik planlama ilişkisi, büyüme stratejileri için ipuçları ve kurumsal gelişim yönetimi konularında katılımcılar bilgilendirildi.

 
 

DENİB AKADEMİ “Aynanda Sen” İle Geleceği Rotalamak Eğitimi
 

 

  
 

 

DENİB AKADEMİ, DENİB Raşit Güntaş Konferans Salonu'nda "Aynanda Sen” ile Geleceği Rotalamak adlı eğitimi düzenledi.

Argestar Danışmanlık'tan Dr. M. Naci Çuhacı tarafından verilen eğitimde; kişisel keşif yolculuğunda insanın kendisi ile tanışması, doğru tanımlar ve tespitler yapabilmesi, gelecek planlarına ilişkin hedef koyabilmesi ve bu hedefe odaklanarak kendi yolculuğunu hazırlayabilmesi konularında katılımcılar bilgilendirildi.

 
 

DENİB AKADEMİ İhracatta Müşteri Bulma Yöntemleri Eğitimi
 

 

  
 

 

DENİB AKADEMİ, Denizli İhracatçılar Birliği ve Uşak Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim Salonu'nda İhracatta Müşteri Bulma Yöntemleri Eğitimi'ni gerçekleştirdi.

UMDT Dış Ticaret ve Danışmanlık firmasından Ümit Osman Yılmaz'ın verdiği eğitimde; ihracatta hangi ülkeler hedeflenmeli, hedef pazar nasıl seçilir, hedef pazarda alıcılar nasıl bulunur, doğru satış kanalı nasıl belirlenir, müşteri bulma yöntemleri, masa başı araştırma ile sahada araştırmanın püf noktaları, fuarlar ve heyetler gibi birçok konuda katılımcılar bilgilendirildi. Uşak'ta gerçekleştirilen eğitim programına; firmaların ithalat, ihracat ve pazarlama departmanlarında görev yapan yöneticiler ve hiç ihracat yapmamış olan firmalardan katılım gerçekleşti.

 
 

DENİB AKADEMİ Dijital Liderlik Eğitimi
 

 

  
 

 

DENİB AKADEMİ, DENİB Nihat Zeybekci Toplantı Salonu'nda Dijital Liderlik eğitimini gerçekleştirdi. NMT Danışmanlık ve Eğitim Merkezi'nden Murat Erim'in verdiği eğitimde; dijital ekonomi, dijital ekosistemler, dijital dünyada iş yönetimi, hedefler, nereye gidiyoruz, dijital ekonominin paydaşlara etkileri, yeni teknolojiler, yeni terimler, kurum strateji değişimleri, dönüşüm sürecine liderlik, dönüşüm adaptasyonuna liderlik konuları vaka örnekleri ile katılımcılar bilgilendirdi. Gerçekleştirilen eğitim programına firmaların bilgi işlem, genel müdür, ihracat, pazarlama, kurumsal iletişim departmanlarında görev yapan yöneticiler katılım sağladı.