23-2015


 

TİM Heyeti' nin Eski Ekonomi Bakanı Sn. Nihat ZEYBEKCİ' ye Teşekkür Yemeği
 
 

  
 

 

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından organize edilen Eski Ekonomi Bakanımız Sn. Nihat ZEYBEKCİ, İhracatçı Birlikleri Başkanları, Delegeler ve Yönetim Kurulu Üyelerin katılımlarıyla gerçekleştirilen 10 Aralık 2015 Perşembe günü Florya Beyti Restaurant'ta yemekte buluşuldu. Sn. Nihat ZEYBEKCİ' ye yapmış olduğu başarılı çalışmalardan, değerli ihracatçılarımıza sağladığı hizmetlerden ve Denizli' mize verdiği destek ve katkılardan dolayı sonsuz teşekkür eder, şükranlarımızı sunarız.

 
 

TİM’ de Vergi Uygulamalarına İlişkin Toplantı Düzenlendi...
 
 

  
 

 

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ev sahipliğinde, Gelir İdaresi Başkanlığı Yetkilileri önemli bir toplantı gerçekleştirildi. TİM Başkanı Sayın Mehmet BÜYÜKEKŞİ ve Başkan Vekili Sayın Süleyman KOCASERT’ in de hazır bulunduğu toplantıda, Gelir İdaresi Başkanı Sayın Adnan ERTÜRK de katılımcılar arasında yer aldı. Birliklerin Yönetim Kurulu Başkanları ile TİM Sektörler Konseyi üyeleri, söz konusu toplantıda ihracatçı sektörlerin vergi uygulamaları hakkında görüş ve önerilerini iletme fırsatı buldular.

 
 

TİM Başkanı Mehmet BÜYÜKEKŞİ 2016 Eylem Planını Değerlendirdi
 
 

  
 

 

TİM Başkanı Mehmet BÜYÜKEKŞİ, 2016 Eylem Planı' nda Ar-Ge ve tasarım alanında erken aşamaya yönelik bir fon kurulması, Ar-Ge ve yenilik desteklerinin etkinliği artırılması ve koordinasyonu güçlendirilmesi, yenilikçi girişimcilerin projelerinin ticarileştirilmesi için kredi garanti mekanizması oluşturulması ve yeni iş kuran gençlere üç yıl boyunca gelir vergisi muafiyeti sağlanması gibi Türkiye'de inovasyon ikliminin ve girişimcilik kültürünün desteklenmesi açısından son derece önemli reform maddelerinin olduğunu söyledi.

 
 

Tavas Belediye Başkanı' ndan DENİB’ e Ziyaret
 
 

  
 

 

15 Aralık 2015 Salı günü Tavas Belediye Başkanı Sayın Turhan Veli AKYOL, Birliğimizi ziyaret ederek TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Sayın Süleyman KOCASERT ile görüştü. Denizli ve ekonomi hakkında güncel gelişmelerin değerlendirildiği ziyaretin ardından DENİB Başkanı KOCASERT ziyaretlerinden dolayı Sayın AKYOL' a teşekkürlerini iletti.

 
 

DENİB Gıda Kümesi Durmak Bilmiyor...
 
  
 
 

Ekonomi Bakanlığı'nın destekleriyle Denizli İhracatçılar Birliği tarafından yürütülen Denizli Gıda Sektörünün Uluslararası Rekabetçiliğinin Geliştirilmesi Projesi kapsamında 7-9 Aralık 2015 tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dhabi'de düzenlenen SIAL Middle East Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı'na katılım sağlandı. Altıntop Kuruyemiş, Biriz Kuruyemiş, Çalışkan Tarım, Ece Kuruyemiş, Hacı Şerif, Kırbıyık Kuruyemiş, Nutova Kuruyemiş ve Özpekler Su Ürünleri'nden oluşan 8 firma ve 17 kişilik heyetle fuara katılan Denizli Gıda Kümesi etkinlik boyunca ikili görüşmeler ve perakende turları düzenledi.

 
 

Türk Eximbank Kredi ve Sigorta Programları Hakkında Eğitim Semineri Yapıldı…
 
  
 
 

DENİB AKADEMİ, etkinliklerine TÜRK EXİMBANK ile ortak işbirliği çerçevesinde Türk Eximbank İhracat Kredi ve Sigorta Programları konulu eğitimi ile devam etti. Eğitime yoğun talep olması nedeniyle saat 10:00-12:00 arası ve 14:00-16:00 arasında iki ayrı grup olarak, 10 Aralık 2015 tarihinde Denizli İhracatçılar Birliği Nihat ZEYBEKCİ Toplantı Salonu'nda eğitim semineri gerçekleştirildi.

 
 

2015 İnovasyon Rüzgarı İstanbul' da Esti...
 
 

  
 

 

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından Ekonomi Bakanlığı desteğinde, Arçelik AŞ, Sabancı Holding, Türk Ekonomi Bankası (TEB), Türk Hava Yolları (THY) ve Turkcell'in stratejik ortaklığında bu yıl dördüncüsü 03-05 Aralık 2015 tarihleri arasında düzenlenen "Türkiye İnovasyon Haftası" sona erdi. İstanbul'da 3 gün boyunca yaklaşık 50 bin kişinin katıldığı İnovasyon Haftasında, Hollanda partner ülke olarak yer aldı.

 
 


DUYURULAR :
1- Ekonomi Bakanlığı Destekli Eğitim Programları
2- ABD/Anti-Damping ve Telafi Edici Vergi Soruşturmaları
3- Mamul Madde İhracatı Karşılığı Satış
4- Gümrük Birliği'nin Güncellenmesi
5- Dolaşım Belgelerinin Sonradan Kontrolü ve Firmaların Bilgilendirilmesi
6- Ukrayna-Rusya Sınırında Bekletilen TIR' lar
7- Cezayir İthalat-İhracat Lisansı Haberi
8- THAIFEX 2016-World of Food Asia Milli Katılım Organizasyon