26.06.2019


 

Çin' de Türk Havlusu Rüzgârı
 

 

  
 

 

Turkish Towels Standına Yoğun İlgi

Çin'in Guangzhou kentinde düzenlenen ve Denizlili ev tekstili firmalarının da katılım sağladığı Kanton Fuarı 01-05 Mayıs 2019 tarihleri arasında düzenlendi. Küresel alıcıların buluşma noktası haline gelen fuarda DENİB üyesi firmalar ile sektör temsilcileri bir araya gelerek görüşme fırsatı buldu. Kalitesi ve özgünlüğüyle, dünya çapında bilinirliğe sahip olan Türk havlusu ev tekstili sektöründeki profesyonel alıcıların ilgisini çekti.

 
 

Tekstil Mühendisliği Algı Çalışması YÖK Protokol İmza Töreni
 

 

  
 

 

Hazırgiyim ve Konfeksiyon, Tekstil ve Hammaddeleri, Deri ve Deri Mamülleri sektörlerinin nitelikli mühendis ihtiyacının karşılanmasını teminen; İhracatçı Birlikleri, Yükseköğretim Kurulu ve Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası işbirliğiyle, tekstil ve deri mühendisliklerini tercih edecek öğrencilere burs verilmesi amacıyla protokol imza töreni 2 Mayıs 2019 tarihinde düzenlendi. DENİB Muhasip Üyesi Sn. Selim Yaymanoğlu'nun da katılım sağladığı protokol, Ankara'da imzalandı.

 
 

Şimdi “DOĞAYA DOKUNUŞ” Zamanı 7. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması Başlıyor!
 

 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) tarafından, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) koordinatörlüğü ve T.C. Ticaret Bakanlığı desteği ile gerçekleştirilen “Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması” bu yıl yedinci kez düzenleniyor. Ev ve plaj giyimi ürünlerine yönelik yapılan tasarım yarışması, bu yıl ''Doğaya Dokunuş'' teması ile tasarımda sürdürülebilirlik yaklaşımına dikkat çekiyor.

Yarışmanın tanıtım toplantısı DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, Yarışma Komitesi Başkanı Mukaddes Başkaya, Yarışma Komitesi Üyeleri Selim Yaymanoğlu ve Bekir Serdar Mutlubaş, Yarışmadan sorumlu Şube Müdürü Şadiye Baykent ile yarışmanın Kreatif Direktörü Uğurkan Erez'in katılımlarıyla 25 Nisan 2019 Perşembe günü İstanbul Feriye Palace'da gerçekleşti.

 
 

Evteks Fuarı' nda Denizli Rüzgârı Esti...
 

 

  
 

 

“Turkish Towels” Evteks'te…

Dünyanın en büyük ev tekstili fuarlarından biri olan ve bu yıl 25.'si düzenlenen İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı 23-27 Nisan 2019 tarihleri arasında İstanbul'da düzenlendi. Fuarın açılış törenine, TİM Başkanı İsmail Gülle ve birçok STK temsilcisi katılım sağladı. Denizli'nin de güçlü bir şekilde temsil edildiği açılış töreninde; Denizli İhracatçılar Birliği adına Başkan Yardımcısı İbrahim Uzunoğlu ile birlikte DTO Başkanı Uğur Erdoğan ve DSO Başkanı Müjdat Keçeci de yer aldı. 1000'den fazla markanın ve 120 ülkeden yaklaşık 150 bin ziyaretçinin ağırlandığı fuarda, her sene olduğu gibi bir kez daha Denizli rüzgârı esti.

 
 

4. Genç Mucitler Aranıyor İnovatif Fikirler Yarışması
 

 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği organizatörlüğünde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen "Genç Mucitler Aranıyor İnovatif Fikirler Yarışması” nın dördüncüsü, 12 Nisan 2019 Cuma günü düzenlendi. Son derece coşkulu bir katılımla gerçekleşen ve Denizli Protokolünün de yer aldığı final gecesinde, 1200'ün üzerinde başvuru arasından büyük bir titizlikle seçilen ve finale kalan projeler değerlendirildi, kazanan “Genç Mucitler” ödüllendirildi.

 
 

DENİB' den Bir UR-GE Projesi Daha...
 

 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği tekstil, gıda ve mermer sektörlerinde yürütmekte olduğu Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (UR-GE) Projelerine bir yenisini daha ekledi. Makine ve Aksamları sektöründe yapılacak yeni UR-GE projesi, 08.04.2019 tarihinde düzenlenen “İhtiyaç Analizi Açılış Toplantısı” ile başladı. DENİB Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Demirkan, Makine Sanayici İş Adamları Derneği (MAKSİAD) Başkanı Mehmet Sarı ve proje katılımcılarının yer aldığı toplantıda, UR-GE faaliyetleri ile ilgili genel bilgilendirme yapıldı ve proje kapsamında neler yapılacağı aktarıldı. Denizli Makine ve Aksamları UR-GE Projesi'nin, ihtiyaç analizinin ardından eğitim ve yurt dışı pazarlama faaliyetleri ile devam etmesi planlanıyor.

 
 

Denizli' de E-İhracat Konferansı Düzenlendi...
 

 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği ev sahipliğinde World E-Commerce Forum organizasyonunda, 26 Mart 2019 Salı günü Park Dedeman Denizli Otel' de "Denizli DHL E- İhracat Konferansı” gerçekleştirildi. Konferansın açılış konuşmalarını DENİB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Memişoğlu ile World E- Commerce Forum CEO'su Ömer Nart yaptı. Açılış konuşmalarının ardından World E- Commerce Forum CEO'su Ömer Nart ile Worl E- Commerce Forum Eğitim Koordinatörü Orxan Isayey, DHL Express Türkiye Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Boğaç Özsan, Ticimax Satış Müdürü Uğur Elçin, Channel Advisor Türkiye Direktörü Hakan Aydemir, İş Bankası Ödeme Sistemleri Birim Müdürü Mehmet Bülent Kutacun ile Keynes Danışmanlık Kurucusu Emre Bükcü tarafından sunumlar yapıldı.

 
 

DENİB İftar Yemeği' nde Bir Araya Geldi...
 

 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği her yıl geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeğinde, 09 Mayıs 2019 Perşembe günü Denizli Marla Restaurant'ta bir araya geldi... Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen iftar yemeğine; Denizli protokolünün değerli üyeleri, önceki dönemlerde görev yapan DENİB Başkanları ve Yönetim Kurulu üyeleri ile DENİB Yönetimi, DENİB çalışanları ve aileleri katılım sağladı. Yemekte kısa bir konuşma yapan DENİB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Memişoğlu, bu özel ve anlamlı günlerin dostluk ve beraberlik duygularını pekiştirdiğini, DENİB yönetimi ve personeli olarak ailelerimizle her yıl biraraya gelmeye özen göstermeye çalıştıklarını belirterek, bu ve benzeri organizasyonların birlikteliğimizi güçlendirmemize, muhabbetimizi arttırmamıza zemin hazırladığı için ayrı bir öneme sahip olduğunu söyledi.

 
 

DENİB AKADEMİ’ den Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma ve Aile Anayasası Eğitimi
 

 

  
 

 

DENİB AKADEMİ, “Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma ve Aile Anayasası Eğitimi” ni 18 Haziran 2019 tarihinde Denizli İhracatçılar Birliği'nde düzenledi. Firmaların farklı departmanlarında görev yapan temsilcilerin yer aldığı eğitim programı, Türev Danışmanlık firmasından Bülent Orta tarafından gerçekleştirildi. Aile şirketlerinin kurumsallaşmasının ve aile anayasasının önemine değinilen eğitimde, aile şirketlerinin genel karakteristik özellikleri, kurumsallaşmanın faydaları, kurumsallaşma sürecinde nasıl hareket edilmesi gerektiği ve aile anayasasının hukuki bağlayıcılığı gibi konu başlıkları üzerinde duruldu.

Kurumsallaşma Uzun Çalışmalar Gerektiren Bir Süreç...

 
 

DENİB AKADEMİ' den Zor İnsanlarla İletişim ve İkna Teknikleri Eğitimi
 

 

  
 

 

DENİB AKADEMİ, “Zor İnsanlarla İletişim ve İkna Teknikleri Eğitimi” ni 12 Haziran 2019 tarihinde Denizli İhracatçılar Birliği Raşit Güntaş Konferans Salonu'nda düzenlendi. Academy Neuro firmasından Mert Aydıner tarafından gerçekleştirilen ve temel olarak; çatışmaları engelleyebilmenin ve zorlu ilişkilerden kazançla ayrılmanın yollarının anlatıldığı eğitimde, ortaya çıkan anlaşmazlık durumlarının işbirlikçi bir zihin yapısı ve üretken bir yaklaşımla nasıl yönetilebileceği katılımcılara aktarıldı.

Zorlukları Proaktif İletişim Sayesinde Aşabiliriz...

 
 

DENİB AKADEMİ' den Kurumsal İmaj Yönetimi Eğitimi
 

 

  
 

 

Kişisel Stil ile Kurumsal İmaj Dengesi Son Derece Önemli... Oldukça yoğun bir katılımla düzenlenen ve firmaların farklı departmanlarında görev yapan temsilcilerin yer aldığı eğitim programı, LOOK'N firmasından Nilüfer Bayrak tarafından gerçekleştirildi. Kişisel stil ile kurumsal imaj arasında denge sağlama konusunun ön plana çıktığı eğitimde; “İmaj-Stil”, ilk izlenim, kişisel imaj, olumlu izlenim bırakmak için tüyolar, vücut tiplerine göre giyim, giyimde renk ve desen kullanımı gibi farklı konu başlıkları katılımcılara aktarıldı.

 
 

Şirketlerde İhracat Verimliliği Geliştirme Uygulamaları Eğitimi
 

 

  
 

 

DENİB AKADEMİ, Denizli İhracatçılar Birliği ve TİM-TEB Girişim Evi işbirliği ile organize edilen “Şirketlerde İhracat Verimliliği Geliştirme Uygulamaları Eğitimi” ni gerçekleştirdi. TİM-TEB Girişim Evi'nden Muteber Boztemur tarafından gerçekleştirilen eğitimde; KOBİ' lerin nasıl dış ticaret yaptıkları, ihracatta verimlilik, dış ticaret yapılanmaları, dış ticarette yaşanabilecek sorunlar, temel dış ticaret bilgileri, dış ticarette riskler ve risklerin kontrol şekli, ödeme yöntemleri ve akreditif gibi konu başlıklarında katılımcılar bilgilendirildi.

 
 

Profesyoneller İçin Akılcı ve Kısa Konuşma Sanatı Eğitimi
 

 

  
 

 

DENİB AKADEMİ, Smart And Small Talk, Profesyoneller İçin Akılcı ve Kısa Konuşma Sanatı Eğitimi'ni gerçekleştirdi. Eğitmen & Profesyonel Koç Deniz Beyaz tarafından, kişinin mevcut durum analizi, kendini anlayış biçimi, konuşmayı sabote eden kelimeler, konuşma sırasında açılan parantezler, zihni odakta tutma, kısa ve net ifade kullanımı, muğlak ifadelerden uzaklaşma, anlaşılabilir olma, psikolojik etkenler, konuşmayı yöneten tavırlar, muhatapla senkronizasyon oluşturma, aynalama tekniği, dinleme, anlama, mesleki terminoloji kullanımı ve beden dili mesajları konularında katılımcılara bilgi verildi. Firmaların orta ve üst düzey yöneticilerinin katıldığı programda, yöneticilerin kendilerini analiz edebilmeleri ve temel yetkinliklerini ortaya çıkarabilmek üzere kişilik envanteri çalışması yapıldı. Eğitim interaktif uygulamalar ile tamamlandı.

 
 

DENİB AKADEMİ Diksiyon, Güzel Konuşma ve Hitabet Eğitimi
 

 

  
 

 

DENİB AKADEMİ, 26 Nisan 2019 tarihinde Denizli İhracatçılar Birliği ile Uşak Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle "Diksiyon, Güzel Konuşma ve Hitabet Eğitimi"ni gerçekleştirdi. Kodpit Teknoloji'den İrfan Atasoy tarafından verilen eğitimde diksiyon, güzel konuşma, ses-kelime-söz akımı, konuşma dili ile yazı dili arasındaki farklar, anlatım, jest ve mimik, diyafram, doğaçlama, dramatik öğeler, akıcı ve net konuşma, güzel konuşma becerileri ve güzel konuşmada beden dilinin etkisi hakkında bilgi verildi. Uşak'ta düzenlenen programda katılımcılar ile diyafram, güzel ve akıcı konuşma çalışmaları yapıldı.

 
 

DENİB AKADEMİ Şirketlerde Pratik Stratejik Yönetim Uygulamaları Eğitimi
 

 

  
 

 

DENİB AKADEMİ, 2 Nisan 2019 tarihinde Denizli İhracatçılar Birliği ve TİM-TEB Girişim Evi işbirliği ile organize edilen "Şirketlerde Pratik Stratejik Yönetim Uygulamaları” eğitimini gerçekleştirdi. TİM-TEB Girişim Evi'nden Taner Baltacı'nın verdiği eğitimde, KOBİ'lerin hangi sorunlarla karşı karşıya kaldıkları analiz edilerek problemlerin göstergeleri ve aşamaları üzerinde duruldu. Öte yandan, şirketlerin gelişmekte olduklarına dair işaretlerin neler olduğu incelendi ve gelişim süreçleri hakkında bilgiler verildi.

Stratejik Yönetim : Bir Rekabet Avantajı