27.03.2019


 

DENİB Heyeti Ankara'da...
 

 

  
 

 

15 Mart 2019 Cuma günü DENİB Başkanı Sayın Hüseyin Memişoğlu Başkanlığında Denizli İhracatçılar Birliği Heyeti, Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan'ı makamında ziyaret etti.

Ziyaretin ardından görüşlerini dile getiren Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Memişoğlu, "Ankara ziyaretimizde Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan'ın misafiri olduk. Ziyaretimizde ülkemizin ekonomik gelişmelerini değerlendirirken Bakanımızı Birliğimizin çalışmaları ve projeleri hakkında bilgilendirdik, karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. Bizim için verimli bir ziyaret oldu, misafirperverliklerinden dolayı kendilerine teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

DENİB Heyeti, son derece verimli geçen görüşmelerde, öneri ve beklentilerini Sayın Bakana iletme fırsatı da buldular.

 
 

DENİB Yönetim Kurulu Basın ile Buluştu...
 

 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Hüseyin Memişoğlu, DENİB Başkan Yardımcımız Sn. İbrahim Uzunoğlu, Muhasip Üyemiz Sn. Selim Yaymanoğlu ve DENİB Yönetim Kurulu Üyelerinden Sn. Ahmet Serter, Sn. Mukaddes Başkaya, Sn. Cüneyt Demirkan ve Sn. Osman Uğurlu, Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sn. Osman Nuri Boyacı ve basın mensupları ile 30 Ocak 2019 tarihinde Denizli Dedeman Otel'de bir araya geldi.

2018 yılı ihracatının ve 2019 yılına ilişkin beklentilerin ele alındığı toplantı, yoğun bir katılımla gerçekleşti. Basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdikleri toplantıya soru-cevap bölümüyle sona erdi.

 
 

2018 Yılı İhracat Değerlendirmesi Basın Açıklaması
 

 

  
 

 

2018 yılı ihracat rakamları, Ankara'da açıklandı. Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan ve TİM Başkanı Sayın İsmail Gülle'nin katılımlarıyla gerçekleşen "İhracat Rakamları Değerlendirme Toplantısı”nda, Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Sayın Hüseyin Memişoğlu ile diğer İhracatçı Birlikleri Başkanları da yer aldı. Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Sayın Hüseyin Memişoğlu, 2018 yılı ihracat rakamlarına ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:

GÜÇLÜ İHRACATIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ

Sayın Bakanımız Ruhsar Pekcan tarafından bugün açıklanan ihracat rakamlarında, 2018 yılını güçlü bir şekilde noktaladığımızı gördük. "İhracatta Rekorlar Yılı” ilan edilen 2018'de, ülkemiz ihracatı yüzde 7,1 artışla 168,1 milyar USD oldu. Bu rakam, Cumhuriyet tarihimizin en yüksek ihracatı olarak kayıtlara geçti.

 
 

Denizli' den HEIMTEXTIL Çıkarması...
 

 

  
 

 

Almanya'nın Frankfurt kentinde her sene gerçekleştirilen ve dünyanın en büyük ev tekstili fuarı konumunda olan Heimtextil, 8-11 Ocak 2019 tarihleri arasında düzenlendi. 2019 yılının trendlerin belirlendiği; 3000'in üzerinde katılımcı ve 70.000'in üzerinde ziyaretçi ile dünyanın farklı yerlerinden profesyonel alıcıların, tasarımcıların, stilistlerin ve basın mensuplarının yer aldığı fuarda havlu, bornoz, nevresim, perde, döşemelik kumaş, duvar kâğıdı, yatak örtüsü gibi ev tekstili ürünlerinin yanı sıra teknoloji ürünleri ve makineler de sergilendi. Denizli'den 71 katılımcının yer aldığı fuarda, Denizli İhracatçılar Birliği 4. kez "Turkish Towels” markasıyla stand açtı.

DENİB, fuarda önemli ziyaretçileri de ağırladı. Frankfurt Başkonsolosu Sayın Burak Karartı ve Frankfurt Ticaret Ataşesi Sayın Tansu Günendi, DENİB standını ziyaret ettiler ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

 
 

EVTEKS Fuarı 2020 Trendleri Seminerinin Üçüncüsü Denizli' de Düzenlendi
 

 

  
 

 

12 Mart 2019 tarihinde TETSİAD organizasyonunda DENİB ev sahipliğinde "EVTEKS FUARI 2020 TRENDLERİ-Trendler Nasıl Okunur Ve Trendlerden Koleksiyon Nasıl Çıkarılır” seminerinin üçüncüsü ve son ayağı Denizli'de gerçekleştirildi. TETSİAD organizasyonunda 23-27 Nisan 2019 tarihleri arasında 25.yılını kutlayacak EVTEKS Fuarı'nda tasarımcı Bahar Korçan liderliğinde oluşan ekibin tasarımı ile yapılacak olan bu yıl ki trend alanı sunumları hakkında firmaları bilgilendirmek amacıyla DENİB Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen seminere; DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, TETSİAD Başkan Yardımcısı Ahmet Serdar Sütçüoğlu, DENİB Yönetim Kurulu Üyesi Pelin Şensöz, TETSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Arif Şensöz ve ev tekstili sektöründe faaliyet gösteren çok sayıda firma yetkilisi katıldı.

 
 

Ekonominin İtici Gücü E-Ticaret Semineri Düzenlendi...
 

 

  
 

 

Dijital Medya ve Online Pazarlama Uzmanı Ömer Hakan Baki tarafından verilen seminerde; e-ticaret, e-ihracat, online satış kanalları, dijital ve sosyal medya yönetimi, Türkiye ve dünyadaki e-ticaret pazarının durumu gibi farklı konularda katılımcılar bilgilendirildi.

İhracatçı firma yetkililerinin katılım sağladığı programa, soru-cevap bölümüyle devam edildi.

Denizli’nin E-Ticaret ve Online Pazarlardaki Performans Yolculuğu Eğitim Programı
 

 

  
 

 

T.C. Güney Ege Kalkınma Ajansı tarafından 2018 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen projede; toplamda 60 saat ve 10 gün süren eğitim programları, DENİB Nihat Zeybekci Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi. İki ayrı grubun yer aldığı eğitimlerde katılımcılara; marka vaadini ve kurumsal tanıtım malzemelerini doğru oluşturma ve geliştirme, marka konumlandırma, e-ticaret, dijital pazarlama, online pazarlama teknikleri, B2B portalları ve kullanımı konu başlıklarında verilen eğitimlerde, eğitmen Kozan Demircan tarafından farklı örnekler üzerinden tecrübeler aktarıldı.

Proje kapsamında toplam 70 katılımcı, eğitimlerini büyük bir özveri ve başarıyla tamamladı. Kuruyemiş, yaş meyve-sebze, dondurulmuş gıda, demir, çelik, tekstil, kablo, mermer, tarım, lojistik, elektronik, yazılım ve enerji gibi çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firma temsilcilerinin katılım belgeleri, Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Hüseyin Memişoğlu ile Dijital Dönüşüm Lideri ve Akademisyen Kozan Demircan tarafından verildi.

 
 

DENİB Genç Mucitler Yarışması Finalistleri Belirlendi...
 

 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonunda, ilimizde İlkokul - ortaokul ve lise eğitimi görmekte olan öğrenciler arasında bu yıl 4.sü düzenlenen Genç Mucitler Yarışması' nın proje başvuru süreci 20 Şubat 2019 tarihinde sona ermişti.

Gelen yoğun başvuruların ön elemesi, Milli Eğitim Ar-Ge Strateji Geliştirme Şubesi'nden Ayşe Dikmen, Elektronik Öğretmeni R.Deniz Ersoy, Serhan Demir, Ramazan Dursun, Enerji Öğretmeni Semih Çetinbay, Birliğimiz personeli Sanem YILMAZ'dan oluşan jüri tarafından gerçekleştirilmiş olup, her kategori için 10 asil 5 yedek finalist belirlendi.

 
 

TİM-TEB Dış Ticaret Semineri Düzenlendi...
 

 

  
 

 

TİM-TEB İhracat Protokolü kapsamında, ‪Birliğimiz ev sahipliğinde ticaret işlemlerinde güncel temel bilgilerin verildiği "TİM-TEB Dış Ticaret Semineri” düzenlendi. TEB Dış Ticaret Danışmanı Burak Akter tarafından verilen seminerde; Temel Dış Ticaret, Nakliye Belgeleri, Ödeme Şekilleri, Teslim Şekilleri, Akreditifli İşlemler gibi konularda katılımcılar bilgilendirildi. İhracatçı firma yetkililerinin katılım sağladığı programa, soru-cevap bölümüyle devam edildi.

 
 

DENİB Genç Mucitler Protokol İmza Töreni
 

 

  
 

 

Denizli ve Türkiye’nin inovasyon yolculuğunda çocukların ve gençlerin katıksız fikirlerinden iş dünyasının faydalanması ve gençlere gerekli destekleri sunmak amacıyla, 2015 yılından bu yana düzenlenmekte olan Genç Mucitler Yarışması' nın 4.sü için start verildi. Denizli Valisi Hasan Karahan’ın himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Denizli İhracatçılar Birliği işbirliğinde 4. Genç Mucitler Yarışmasının protokol imza töreni 03 Ocak 2019 tarihinde Denizli İhracatçılar Birliği’nde gerçekleştirildi.

DENİB ve İnovasyon

Ülkelerin inovasyon performansı ile ilgili düzenli olarak Dünya Fikri Haklar Örgütü (WIPO) tarafından yayınlanan rapora göre; Türkiye, Küresel İnovasyon Endeksinde 126 ülke içinde ilk 50 ülke arasında yer almaktadır. Bu sayıları yukarılara çekebilmek için DENİB olarak 2012 yılından beri düzenlediğimiz Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışmaları ile tasarım ve inovasyonun önemi için gerek Denizli’li firmalarda gerekse tüm Türkiye' de farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz.

 
 

DENİB AKADEMİ’ den, “Aceleci Sinek Süte Düşer” Programı...
 

 

  
 

 

DENİB AKADEMİ, 12 Mart 2019 Salı akşamı Aceleci Sinek Süte Düşer programını yoğun bir katılımla gerçekleştirdi. İzgören Akademi'den Gökhan Okçu tarafından sunulan program, bu yıl da yine iz bıraktı. Merkezefendi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen programa, DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, DENİB Başkan Yardımcısı İbrahim Uzunoğlu, DENİB Yönetim Kurulu Üyeleri Pelin Şensöz, Süreyya Çalışkan, Cüneyt Demirkan ile Denetim Kurulu Üyesi Bekir Serdar Mutlubaş'ın yanı sıra, DENİB'e üye firmalardan temsilciler, diğer kurumlarda görev yapan kişiler ve öğrenciler katılım sağladı. Bir Nedenin Olsun, Güçlü Olsun, Yolunu Kendin Bulursun...

 
 

DENİB AKADEMİ Diksiyon, Güzel Konuşma ve Hitabet Eğitimi
 

 

  
 

 

DENİB AKADEMİ, 2 Mart 2019 tarihinde DENİB Raşit Güntaş Konferans Salonu'nda "Diksiyon, Güzel Konuşma ve Hitabet Eğitimi" ni gerçekleştirdi.

Kodpit Teknoloji'den İrfan Atasoy tarafından verilen eğitimde diksiyon, güzel konuşma nedir, ses-kelime-söz akımı, anlatım, jest ve mimik, diyafram, ses çalışması, akıcı ve net konuşma, kişiler arası iletişimde güzel konuşma becerileri, doğaçlama konuşma, dramatik öğeler, güzel konuşmada beden dilinin etkisi, sahne çalışmaları, hitabet yeteneği ve konuşma dili ile yazı dili arasındaki farklar hakkında katılımcılar bilgilendirildi ve uygulamalar yapıldı.

 
 

DENİB AKADEMİ Dış Ticarette Kolaylaştırıcı İşlemler Akıllı Sınırlar Akıllı Gümrükler Paneli
 

 

  
 

 

DENİB AKADEMİ tarafından, Denizli İhracatçılar Birliği ile Gümrük ve Ticaret Müfettişleri Derneği organizatörlüğünde; "Dış Ticarette Kolaylaştırıcı İşlemler Akıllı Sınırlar Akıllı Gümrükler Paneli” düzenlendi.

20 Şubat 2019 tarihindeki panelin açılış konuşmasını DENİB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Memişoğlu ile Gümrük ve Ticaret Müfettişleri Derneği Başkanı Sami Ceyhan yaptı. Pamukkale Üniversitesi İİBF Maliye Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ersan Öz'ün Moderatörlüğü'nde gerçekleştirilen panelde; smart borders konusunda E.Gümrük ve Ticaret Müfettişi Fatih Uzun, e-ticaret, parasız ticaret, sanal para sistemleri, ortak yatırımcılık konularında Gümrük ve Ticaret Başmüfettişi Esat Burak Erçetin, ticaretin kolaylaştırılması kapsamındaki blockchain uygulamaları konusunda Gümrük ve Ticaret Müfettişi Faruk Şen, yetkilendirilmiş yükümlü konusunda E.Gümrük ve Ticaret Başmüfettişi Levent Özkardeş, sonradan kontrol konusunda ise E.Gümrük ve Ticaret Müfettişi Hasan Ceyhan bilgilendirmelerde bulundu.

 
 

DENİB AKADEMİ Profesyonel Satış Teknikleri Eğitimi
 

 

  
 

 

DENİB AKADEMİ, DENİB Nihat Zeybekci Toplantı Salonu'nda "Profesyonel Satış Teknikleri Eğitimi" ni gerçekleştirdi.

HUMANICA Yönetim Danışmanlığı'ndan Dr. Barbaros Kon'un verdiği eğitimde değişim yüzyılında değişen trendler, kişisel imaj ve kişisel marka olmak, bireysel farkındalık, özdeğeri yüksek kazanan kişi olmak, etkili hedef belirleme, hedefe göre satış, psikolojik satışın kilit faktörleri, müşteri beklentileri, müşteri memnuniyeti, soru sorma teknikleri, ihtiyaçları belirleme, itirazlarla başa çıkma, itiraz karşılama yöntemleri, fiyatlandırma, fiyat direnci ile başa çıkma, marka olma hakkında katılımcılar bilgilendirildi ve uygulamalar yapıldı.

 
 

DENİB AKADEMİ İleri Düzey Excel Uygulamaları Eğitimi
 

 

  
 

 

DENİB AKADEMİ, iki ayrı grup olarak DENİB Nihat Zeybekci Toplantı Salonu'nda "İleri Excel Uygulamaları Eğitimi"ni gerçekleştirdi. Vidoport.com'dan Ömer Bağcı tarafından verilen eğitimde, genel excel kullanımı, koşullu biçimlendirme, düşeyara, eğer, çoketopla, eğersay, alt toplam, yeni grafik, hedef ara, parçaal, birleştir gibi formülleri ile özet tablo oluşturmak, özet tablo seçeneklerinde çalışmak, biçimlendirmek, verileri yenilemek, farklı tablolardan tek tablo yapmak, makroları oluşturmak ve atamak gibi excelin işlevleri hakkında tablolar üzerinden yapılan farklı örnek uygulamalar ile katılımcılar bilgilendirildi.

 
 

DENİB AKADEMİ Raporlama ve Rapor Yazma Teknikleri Eğitimi
 

 

  
 

 

DENİB AKADEMİ, DENİB Nihat Zeybekci Toplantı Salonu'nda "Raporlama ve Rapor Yazma Teknikleri Eğitimi"ni gerçekleştirdi. MBG Training And Consulting'den Dr. Öğr. Üyesi Ali Özcan'ın verdiği eğitimde raporlamanın amacı, önemi, hiyerarşi, veri, bilgi kaynakları, rapor türleri, raporun içeriği, görseller, tablolar, sunum yöntemi, dikkat edilecek hususlar, raporun okunması, raporlamada kullanılacak araçlar ve raporlamada yapılan hatalar ile telafi yöntemleri hakkında katılımcılar bilgilendirildi ve örnek rapor oluşturularak uygulama yapıldı.