28.12.2018


 

DENİB Heyetinden Türk Eximbank Ziyareti
 

 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu, 27 Aralık 2018 tarihinde Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım'ı ziyaret etti. Gündeme ilişkin konuların görüşüldüğü ve karşılıklı fikir alış verişlerinin yapıldığı ziyarette, ihracatçıların Eximbank ile ilgili soruları da doğrudan iletildi. Toplantı esnasında, Eximbank'tan beklentileri ve önerileri de iletme fırsatı bulundu. Sigorta poliçelerinin teminat olarak kullanılma imkan ve çerçevesinin genişletilmesi hususunda sunulan görüş, EXIMBANK Genel Müdürü Yıldırım tarafından da üzerinde çalışılmaya değer bir teklif olarak değerlendirildi ve Sayın Genel Müdür bu hususla ilgili detaylı çalışma yapacaklarını ifade etti.

 
 

Hazırgiyim ve Konfeksiyon Sektör Kurulu Başkan Yardımcısı, DENİB Başkanı Hüseyin MEMİŞOĞLU Oldu.
 

 

  
 

 

18 Aralık Salı günü, İstanbul-Dış Ticaret Kompleksi’nde Hazırgiyim ve Konfeksiyon Sektör Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Sektör Kurulunca gerçekleştirilen oylama neticesinde, İHKİB Başkanı Mustafa Gültepe Hazırgiyim Sektör Kurulu Başkanlığına, DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu ise Başkan Yardımcılığına seçildi. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, öncelikle hayırlı olsun temennisinde bulundu ve sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Bilindiği gibi tekstil ve konfeksiyon, ülkemiz ihracatının lokomotif sektörlerinden biri... Bugün itibariye, ihracatını geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 4’ün üzerinde artıran ve 25,3 milyar USD ile ülkemiz ihracatından yaklaşık yüzde 16 pay alan tekstil ve konfeksiyon ihracatımız, otomotivden sonra en çok ihracat gerçekleştirdiğimiz ikinci sektör konumunda. Hazırgiyim ve konfeksiyon sektörünün bundan önce olduğu gibi, gelecekte de ülkemiz ihracatına son derece önemli katkılar sunacağına inanıyorum.”

 
 

Denizli' nin E-ticaret ve Online Pazarlardaki Performans Yolculuğu Eğitim Programı Projesi
 

 

  
 

 

2018 yılı Teknik Destek Programı kapsamından yararlanmak üzere 31/10/2018 tarihinde T.C. Güney Ege Kalkınma Ajansı'na sunulan "Denizli'nin E-Ticaret ve Online Pazarlardaki Performans Yolculuğu” isimli proje, yapılan değerlendirmeler neticesinde GEKA tarafından başarılı bulunmuş olup, projenin Teknik Sözleşmesi DENİB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Memişoğlu ile GEKA Genel Sekreteri Özgür Akdoğan tarafından 17 Aralık 2018 tarihinde imzalanmıştır. Projenin imzalanmasının ardından GEKA ve DENİB tarafından faaliyet takvimi çalışmaları yapılacaktır. Proje kapsamında 60 kişiden oluşacak iki gruba, marka vaadini ve kurumsal tanıtım malzemelerini doğru oluşturma, geliştirme, marka konumlandırma, e-ticaret, uluslararası pazar ve e-ticaret, dijital pazarlama, online pazarlama teknikleri, B2B portalları ve kullanımı konu başlıklarını içeren, 5 gün sürecek toplam 30 saatlik eğitimin Şubat, Mart ve Nisan ayları içerisinde yapılması planlanmaktadır.

 
 

"Anadolu Buluşmaları" DENİB Ev Sahipliğinde Gerçekleştirildi.
 

 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği'nin ev sahipliğinde, QNB Finansbank ve Bloomberg HT işbirliğiyle "QNB Finansbank Anadolu Buluşmaları” konulu panel, DENİB Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Bloomberg HT Genel Yayın Yönetmeni Cüneyt Başaran'ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen ve DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, QNB Finansbank Kurumsal ve Ticari Bankacılık Genel Müdür Yrd. Ömür Tan ile Bloomberg HT Ekonomistlerinden Prof. Dr. Erhan Aslanoğlu'nun konuk olarak katıldığı panelde, Türkiye'nin ekonomik görünümü ve Denizli'deki yansımaları konuları değerlendirildi. Denizlili sanayicilerin ve ihracatçıların yoğun ilgi gösterdiği söz konusu panel soru-cevap bölümüyle sona erdi.

 
 

DENİB AKADEMİ İleri Düzey Excel Uygulamaları Eğitimi
 

 

  
 

 

DENİB AKADEMİ, 22-23 Aralık 2018 tarihlerinde DENİB Nihat Zeybekci Toplantı Salonu'nda "İleri Düzey Excel Uygulamaları Eğitimi"ni gerçekleştirdi.

Vidoport.com'dan Ömer Bağcı tarafından genel excel kullanımı, koşullu biçimlendirme, düşeyara, eğerhata, çoketopla, eğersay, alt toplam, yeni grafik, hedef ara, parçaal, birleştir gibi formülleri ile özet tablo oluşturmak, özet tablo seçeneklerinde çalışmak, biçimlendirmek, verileri yenilemek, farklı tablolardan tek tablo yapmak, makroları oluşturmak ve atamak gibi excelin işlevleri hakkında tablolar üzerinden yapılan farklı örnek uygulamalar ile katılımcılara eğitim verildi.

 
 

DENİB AKADEMİ Bilinçaltı İkna ve Müzakere Yöntemleri Eğitimi…
 

 

  
 

 

DENİB AKADEMİ, 14 Aralık 2018 tarihlerinde DENİB Raşit Güntaş Konferans Salonu' nda "Bilinçaltı İkna ve Müzakere Yöntemleri Eğitimi" ni gerçekleştirdi.

Academy Neuro'dan Mert Aydıner'in verdiği eğitimde, müzakereye doğru adımla başlayabilmenin yolu nedir, masaya oturduğumuzda uyumu ve işbirliğini sağlamak üzere karşımızdakinin ilgisini, güvenini ve saygısını nasıl kazanabiliriz, soru sorma, aktif dinleme, empati kurma, seçenek sunma ve uzlaşma konusunda ne kadar istekli ve başarılıyız, müzakere sürecinde karşı tarafın nihai kararlarını etkileyen bilinçdışı faktörler nelerdir, başa çıkılması zor kişilikler ile nasıl bir diyalog içinde olmalıyız, sürecin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için onların güvenini ve saygısını nasıl kazanırız konularında katılımcıları bilgilendirildi.

 
 

Denizli ve Uşak İlinde "Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri" Yapıldı...
 

 

  
 

 

T.C. Ticaret Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi koordinatörlüğünde; Denizli Sanayi Odası ev sahipliğinde, Denizli İhracatçılar Birliği işbirliğiyle 11 Aralık 2018 Salı günü DENİB Konferans Salonu'nda Denizli'de, 12 Aralık 2018 Çarşamba günü ise DENİB ve Uşak Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle Uşak'ta UTSO Konferans Salonu'nda "Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri” gerçekleştirildi.

Denizli'de gerçekleştirilen seminerde Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Hüseyin Memişoğlu'nun açılış konuşmasının ardından, Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü'nden Şube Müdürü V. Gülay Babadoğan Tarakçıoğlu İhracatta Sağlanan Devlet Yardımları Desteklerinden; UR-GE, Pazara Giriş Belgelerinin Desteklenmesi, Pazar Araştırması, Yurtiçi ve Yurtdışı Fuarlar, Yurtdışı Birim Marka ve Tanıtım, Tasarım, Marka-Turquality ile Küresel Tedarik Zincirine Giriş, Alıcı Kredisi ve Sigorta Tazmin Destekleri ve Türkiye Ticaret Merkezleri hakkında genel bilgilendirme yaptı.

 
 

DENİB AKADEMİ Dış Ticaretin Püf Noktaları Eğitimi
 

 

  
 

 

DENİB AKADEMİ, DENİB Nihat Zeybekci Toplantı Salonu'nda "Dış Ticaretin Püf Noktaları Eğitimi”ni gerçekleştirdi. Rblecturer Dış Ticaret'ten Reşat Bağcıoğlu'nun verdiği eğitimde; Dış ticarette maliyeti etkileyen teslim şekilleri, yurt dışına verilen fiyatlamanın içerisine giren rizikolar, teklif hazırlama ve sipariş oluşturmanın püf noktaları, dış ticarette ödeme şekilleri, ithalatçı ve ihracatçının ödeme şekillerinde en riskli olduğu durumlar, Incoterms 2010, Uniform Rules For Collections, kalite kontrol ve gözetim nasıl yapılmalı, akreditif ve işleyişi, ihracat ve ithalat akreditifinde dikkat edilmesi gereken hususlar ve püf noktaları konularında katılımcılar bilgilendirildi ve yaşanmış olaylar ile ders alınacak vakalar incelendi.