29.08.2018


 

Denizli Vergi Dairesi Yetkililerinden DENİB Yönetimine Ziyaret
 

 

  
 

 

Denizli Vergi Dairesi Başkan Vekili Hasan Öztaş, Denizli Gelir İdaresi Başkanlığı Grup Müdürü Vekilleri Yusuf Malkoç ile Recep Ömeroğlu ve Denizli İhtisas Vergi Dairesi Müdürü Özgür Başkurt'dan oluşan heyet, 16 Temmuz 2018 tarihinde DENİB yönetimini ziyaret ederek 7143 Sayılı Kanun Hakkında Bilgilendirme Toplantısında biraraya geldi.

7143 Sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin Kanunu'nun yürürlüğe girdiğini hatırlatan Denizli Vergi Dairesi Başkan Vekili Hasan Öztaş ve diğer yetkililerden "Gelir vergisi, kurumlar vergisi, motorlu taşıtlar vergisi, KDV, ÖTV gibi tüm vergilerin, bu kanuna göre yapılandırılabileceği, Kanundan yararlanmak isteyenlerin, ilgili vergi dairelerine başvurmaları gerektiği, başvuruların bizzat vergi dairelerine gelerek, posta yoluyla ya da Gelir İdaresi Başkanlığı' nın  'www.gib.gov.tr' adresine girerek veya ‘www.turkiye.gov.tr' adresine internet üzerinden yapılabileceği konularında bilgi alındı.

 
 

Hazır Giyim Sektör Kurulu Üyesi Olan AKHİB, DENİB, EHKİB, İHKİB ve UHKİB’den “Kur Fırtınası” na Karşı “Üretim-İhracat-Birlik Deklarasyonu”
 

 

  
 

 

•Küresel bir takım aktörlerin de devreye girmesiyle son dönemde Türk Lirası'nın değerini düşürmeye yönelik girişimleri büyük bir şaşkınlık ve ibretle izliyoruz.

•Türkiye ekonomisinin iç dengelerinden kaynaklanan bir takım sorunları olabilir. Ancak DÖVİZ KURLARININ GELDİĞİ NOKTAYI SADECE İÇ DİNAMİKLERLE İLE İZAH ETMEMİZ MÜMKÜN GÖRÜNMÜYOR.

 
 

Dış Pazarlarda Müşteri Bulma Teknikleri ve Marka Olmanın Dayanılmaz Hafifliği Programı Gerçekleştirildi...
 

 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği'nin eğitim faaliyetlerini yürüten DENİB Akademi, 7-8 Ağustos 2018'de "Dış Pazarlarda Müşteri Bulma Teknikleri Eğitimi”ni, 9 Ağustos 2018'de ise, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle Uşak'ta "Harekete Geç! Marka Olmanın Dayanılmaz Hafifliği Söyleyişi Programı”nı gerçekleştirdi.

Denizli İhracatçılar Birliği Nihat Zeybekci Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen "Dış Pazarlarda Müşteri Bulma Teknikleri Eğitimi”nde, Evrensel Pazarlama Bölüm Başkanı ve aynı zamanda Rönesans Değişim ve Yönetişim Bilimleri Enstitüsü yetkilisi Ceyhun Yeşilşerit tarafından; beklentiler, farkındalıklar, küreselleşme, yaygınlaşan teknoloji, uluslararası rekabetçilikte stratejiler, riskler, hedef pazar seçimi, pazar araştırması, stratejik kararı almak için temel bilgiler, ürün ve marka araştırması gibi konular sunulurken, eğitim katılımcısı firmalarının üretim ve satış süreçlerine yönelik çeşitli araştırmalar yapıldı.

 
 

DENİB AKADEMİ İhracatta Finansal Okuryazarlık – İhracatta Ödeme Yöntemleri Eğitimi...
 

 

  
 

 

DENİB Akademi, 17 Temmuz 2018 Salı günü DENİB Nihat Zeybekci Toplantı Salonu'nda İhracatta Finansal Okuryazarlık - İhracatta Ödeme Yöntemleri Eğitimini gerçekleştirdi. İhracat Eksperi firmasından Ümit Osman Yılmaz'ın verdiği eğitimde; ihracat, bankasız ihracat imkânı, döviz alım-satım belgesi, ihracatta banka seçimi, banka masrafları, döviz kredisi, ihracat taahhüdü kapatma, muvafakatname, ihracatta ödeme yöntemleri gibi konularda katılımcılar bilgilendirildi.Gerçekleştirilen eğitim programına; firmaların ihracat, pazarlama, ithalat, lojistik, muhasebe ve kambiyo departmanlarında görev yapan yöneticiler katılım sağladı.

 
 

Uluslararası Ticaret ve Sözleşmeler Hukuku Bilgilendirme Semineri Gerçekleştirildi.
 

 

  
 

 

Seminerde, katılımcılara Uluslararası Ticaret ve Sözleşmeler Hukuku, ulusal ve uluslararası ticaretin gelişen ticari ilişki türleri olan Distribütörlük Sözleşmeleri, Franchise Sözleşmeleri, Lisans Sözleşmeleri, Teknoloji Transfer Sözleşmeleri’nin birbirleri ile bağlantılı hale getirerek hazırlanması, müzakeresi incelenmesi ve yönetimi ile Türkçe ve İngilizce danışmanlık ve eğitim hizmeti konularında LICENTIA Consulting adlı şirket yetkililerinden Avukat Murat Eren ve Avukat Volkan Demir tarafından bilgiler verildi.

Denizli İhracatçılar Birliği Raşit Güntaş Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen seminere, Birliğimiz üyesi tekstil firmalarından Genel Müdür, İhracat Uzmanı, Satış Muhasebesi, Avukat, Finans Yetkilisi, Pazarlama, Satın Alma ve Satış Temsilcisi bölümlerinde çalışan ilgili elemanlar katıldı.

 
 

DENİB AKADEMİ Etkin Planlama ve Zaman Yönetimi Eğitimi...
 

 

  
 

 

Eğitimde katılımcılara Sürekli Gelişim Danışmanlık ve Eğitim'den Yekta Özcan Özözer tarafından sistemlerdeki karmaşa, büyük resmi görebilmek, değişim dinamikleri, değişimin farkında olmak, ortaya çıkan riskleri ve fırsatları değerlendirmek, eylemleri planlamak, uygulamak, geleceği planlamak, analiz edebilmek, karmaşayı basite indirgeyebilmek, 5N 1K ile bakış, zihin haritası, zaman yönetimi, zamanı etkili yönetmek için sistematik sorunların çözülmesi, kişisel değişim, delegasyon eksikliği, teknolojiden maksimum seviyede yararlanmak, günlük ve haftalık kayıtlar, iş bilgisi azlığı, bilinçaltı, ikna teknikleri, düşünme stili ve kurum içi etkili iletişim ile zamanın yönetilmesi konularında bilgilendirme yaptı ve katılımcılar ile grup çalışmaları gerçekleştirildi.

Denizli İhracatçılar Birliği Nihat Zeybekci Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen eğitim firmaların mühendisleri, planlama, pazarlama, müşteri temsilcisi, arge, kalite yönetimi, genel müdürlerinin katılımıyla başarılı ve keyifli olarak tamamlandı.

 
 


DUYURULAR :
1- Devlet Yardımları E-İmza Portalı Hk. (ÖNEMLİ !)
2- Devlet Yardımları Başvurularında E-İmza Uygulamaları Hk. (ÖNEMLİ)
3- Tarım Ürünlerinde DİR Uygulamaları
4- ABD Adalet Bakanı ve İç Güvenlik Bakanına Yaptırım Uygulamaları