10-2015


 

DENİB İşbirliği ile Japonya Ticaret Heyeti
 
  
 
 

Ekonomi Bakan Yardımcısı Sn. Adnan YILDIRIM başkanlığında, Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu, Türkiye İhracatçılar Meclisi organizasyonu ve Denizli İhracatçılar Birliği işbirliği ile 10 - 14 Mayıs 2015 tarihleri arasında Japonya' ya yönelik bir ticaret heyeti programı gerçekleştirilecek olup söz konusu heyet programı kapsamında Türkiye ve Japonya' dan üst düzey yetkililerin katılımlarıyla düzenlenecek iş forumunun yanı sıra her iki ülke girişimcileri arasında ikili iş görüşmeleri düzenlenmesi planlanmaktadır.

 
 

DENİB AKADEMİ Finansal Tabloların Analizi
 

  
 

 

12 Mayıs 2015 Salı günü Denizli İhracatçılar Birliği Raşit Güntaş Konferans Salonu' nda Mali Analizin yeri ve Önemi, Mali Analiz Teknikleri ve Başabaş Noktası Analizi konularında bir Eğitim Semineri düzenlenecektir. Katılımlarınız arz olunur.

 
 

DENİB AKADEMİ Eğitimlere Devam Ediyor...
 
  
 
 

Denizli İhracatçılar Birliği ve Ekonomi Bakanlığı işbirliği ile 28 Nisan 2015 Salı Günü, Uluslararası Rekabetçiliğin Desteklenmesinin Geliştirilmesi, Pazar Araştırma ve Pazara Giriş Desteği, Pazara Giriş Belgelerinin Desteklenmesi, Türk Ürünlerinin yurtdışında Markalaşması, Türk Malı İmajının Yeleştirilmesi ve TURQUALİTY' nin Destelenmesi ile Yurt Dışı Birim, Marka ve Tasarım Destekleri ile ilgili Dış Ticaret Eğitim Semineri yapıldı.

 
 

Türkiye - Etiyopya İş Forumu
 
  
 
 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Afrika pazarındaki başarı hikayemiz içinde en önemli hikaye Etiyopya. Şu an Türk yatırımlarının tutarı 3 milyar dolara yaklaşıyor. Orada yaklaşık 30 bin kişinin istihdam edildiği işletmelerin sahipleri Türk yatırımcıları, Türk şirketleri" dedi. Zeybekci, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından, DEİK Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Cihad Vardan ev sahipliğinde düzenlenen "Türkiye-Etiyopya İş Forumu"ndaki konuşmasında, Etiyopya'daki yatırım fırsatlarına işaret ederek, Türk yatırımcılara bunu her fırsatta dile getirdiğini söyledi.

 
 

Genç Mucitler Aranıyor İnovatif Fikirler Yarışması'nın Finalistleri Belirlendi.
 
  
 
 

Birliğimiz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonunda gerçekleşen Genç Mucitler Aranıyor İnovatif Fikirler Yarışması'nın Finalistleri 24 Nisan 2015 Cuma günü Teknokent Proje Koordinatörü Hüseyin KARAKAŞ, Teknokent Girişimcilik ve Şirketleşme Temsilcisi Özge SOLAKOĞLU, Teknokul Robot ve Bilim Akademisi Kurucusu Murat KAYACIK, Milli Eğitim Proje Ekibi Sorumlusu Servet UTKU, Milli Eğitim Ar-Ge Ekibi Sorumlusu Hasan ŞAHİN ve DENİB Bilgi İşlem Şube Müdürü Gülden ŞENSÖZ tarafından belirlendi.

 
 

Ekonomi Bakanı Zeybekci, Yeni Zelanda Ticaret Bakanı Groser İle Görüştü.
 
  
 
 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Yeni Zelanda Ticaret Bakanı Tim Groser ve beraberindeki heyetle görüştü. Zeybekci'nin makamında basına kapalı gerçekleşen görüşme yaklaşık yarım saat sürdü. Edinilen bilgiye göre, görüşmede, iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi ele alındı. Yeni Zelanda heyeti, Türkiye'ye et ve süt ihracatının artırılmasına dönük taleplerini iletirken, Ekonomi Bakanı Zeybekci, bu konuda uzmanlar düzeyinde teknik çalışmaların yapılacağını bildirdi.

 
 

Tekstil' de Ar-Ge Proje Pazarı Konuşuldu...
 
  
 
 

UTİB, DETGİS ve Birliğimiz işbirliğiyle, BUTEKOM - Bursa Tekstil ve Konfeksiyon AR-GE Merkezi tarafından, 21 Nisan 2015 Salı günü 13:00 - 17:45 saatleri arasında Birliğimiz Konferans Salonu' nda "UTİB Türkiye Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe AR-GE Proje Pazarı Etkinliği”nin tanıtımı, tasarım ve teknik tekstil semineri gerçekleştirildi.

 
 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci Kuveyt'te
 
  
 
 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Türkiye ile Arap ülkeleri, birbirini tamamlaması en muhtemel ülkelerdir. Öyle ki biz birbirini seçme hakkı olmayan kardeşleriz. Yapmamız gereken işbirliğini ve fırsatları değerlendirmek. AB ülkelerinden Türkiye'ye gelen doğrudan yatırımın asıl beslendiği fon kaynağının da biz Arap ülkelerindeki kardeşlerimizin fonlarından olduğunu biliyoruz." dedi.

 
 


DUYURULAR :
1- Kimyasalların Kısıtlanması
2- Mali'deki Yatırım Olanakları
3- FachPack 2015 Fuarı
4- Slovenya Özelleştirme Duyurusu
5- Geçiş Belgesi Dağıtım Esasları Yönergesi
6- Cenova Havaalanı'nın Özelleştirilmesi
7- 4. Detay Deri Ürünleri Tasarım Yarışması
8- 8. ÜSİMP Ulusal Kongresi Afişleri
9- Bauma Afrika 2015 Fuarı Milli Katılımı
10- PLMA's 2015 Private Label Fuarı Chicago / ABD Milli Katılımı
11- WWD Magic & Magic Show Fuarı
12- REACH-CLP Haber Bülteni
13- Mamul Madde İhracatı Karşılığı Satış