11-2015


 

DENİB Yönetim Kurulu Başbakan’ ın Daveti Üzerine İstanbul’ da…
 
  
 
 

Türkiye İhracatçılar Meclisi Sektörler Kurulu İstişare Toplantısı Başbakan Sayın Ahmet DAVUTOĞLU’nun da teşrifleriyle 11 Mayıs 2015 Pazartesi Günü İstanbul Çırağan Saray’da gerçekleştirildi. Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu’nun da tam kadro katıldığı toplantıda ihracatçıların mevcut sorunları Başbakan Sayın Ahmet DAVUTOĞLU ile paylaştı ve çözüm önerileri tartışıldı. Başbakan Sayın Ahmet DAVUTOĞLU’nun başkanlık ettiği toplantıya ayrıca, Ekonomiden sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali BABACAN, Ekonomi Bakanı Nihat ZEYBEKCİ, Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner YILDIZ, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi EKER ve Kalkınma Bakanı Cevdet YILMAZ’ da dahil olmak üzere üst düzey devlet yetkilileri iştirak etti.

 
 

DENİB İhracatın Yıldızları 2014 Ödül Töreni
 
  
 
 

Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat ZEYBEKCİ ve TİM Başkanımız Sayın Mehmet BÜYÜKEKŞİ'nin onurlandıracağı İhracatın Yıldızları Ödül Töreninde Siz Değerli Dostlarımızla Birlikte Olmaktan Onur Duyacağız.

 

Tarih: 15 Mayıs 2015 Cuma

Yer: Anemon Otel - Denizli

Saat: 17:30 Kokteyl 18:00 Ödül Töreni

 
 

İNOVALİG İnovasyon Liderleri
 
  
 
 

TİM, Türkiye' nin ilk İnovasyon geliştirme Programı olan İNOVALİG Türkiye'nin İnovasyon Liderlerini belirliyor! 5 farklı kategoride Türkiye'nin en inovatif şirketlerinin seçileceği yarışmanın yıldız takımı siz olun! Son Gün 31 Mayıs 2015.

 
 

Gümrük Birliği' nin Güncellenmesi 2023 Hedeflerimiz İçin Önemli
 
  
 
 

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Gümrük Birliği Anlaşmasının Güncellenmesine İlişkin Brüksel'de İmzalanan Mutabakat Zaptına İlişkin bir basın açıklaması yaptı. TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, " Gündemimizdeki en kritik konulardan biri Gümrük Birliği'nin güncellenmesi. Atılan bu kararlı adımlardan büyük memnuniyet duyuyoruz” dedi.

 
 

DENİB AKADEMİ Finansal Tablolar Analizinde
 
  
 
 

Denizli İhracatçılar Birliği'nin eğitim organı olarak faaliyetlerine ara vermeden devam eden DENİB AKADEMİ'nin bu seferki eğitimi ise "Finansal Tablolar Analizi!” 12 - 13 Mayıs 2015 tarihlerinde yapılan eğitim tüm gün sürerken, 30 kişi sayısı sınırı ile gerçekleştirildi. Eğitimin sonunda, Eğitmen Nedim NARLI'dan sertifikalarını alan kursiyerler, DENİB AKADEMİ'ye böyle bir eğitimden dolayı minnettar olduklarını dile getirdiler...

 
 

İhracatçı Her Şeye Rağmen 50 Bin Yeni İstihdam Yarattı
 
  
 
 

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 2015 yılı 1'inci çeyrek gerçekleşme ve 2'inci çeyrek beklenti anketi sonuçlarına göre, yılın ilk çeyreğinde ihracatçı firmalar yaklaşık 50 bin yeni istihdam yarattı. TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, "İhracatçıların yılın 2'inci çeyreğinde birim ihraç fiyat beklentisi yüksek. Bu çok olumlu bir gelişme çünkü ihracatımızı kilo bazında artırıyoruz. Birim fiyatın artması ihracata pozitif yansıyacak” dedi. Ankete göre ihracatçıların en büyük ilk üç sorunu, Euro kaynaklı döviz kurları, enerji maliyetleri ile hammadde ve ara mal fiyatları oldu.

 
 

Dış Ticaret Destek Elemanı Eğitimi Sertifika Töreni DENİB' de Yapıldı.
 

  
 

 

Denizli İhracat Birliği, Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortak işbirliği çerçevesinde 9 Şubat 2015 - 12 Mart 2015 tarihleri arasında yürütülen "Dış Ticaret Destek Elemanı Eğitimi'ni başarıyla tamamlayan kursiyerler için 8 Mayıs 2015 Cuma günü Denizli İhracatçılar Birliği Konferans Salonu'nda Sayın Valimizin katılımıyla Sertifika Töreni gerçekleştirildi.

 
 

Rus Alım Heyeti Denizli' de...
 
  
 
 

Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde Türkiye İhracatçılar Meclisi organizasyonunda, Rusya Federasyonu genelinde toplam 84 bin metrekare mağazaya sahip Start A.Ş. iştiraki Domoyov Yapı Marketleri yetkililerinden oluşan 3 kişilik bir heyetin 06 Mayıs 2015 tarihinde Özel Nitelikli Alım Heyeti kapsamındaki ülkemizi ziyaretleri çerçevesinde Bursa ile birlikte Denizli' de alım heyeti organizasyonu düzenlenmiştir.

 
 

Pamuk Karışımlı Bambu İpliklerde Tarife Kontenjanı
 
  
 
 

5 Mayıs 2015 Tarihli ve 29346 Sayılı Resmî Gazete de, 5510.30.00.00.00 Diğer iplikler (esas itibariyle veya sadece pamuk ile karışık olanlar) (yalnızca bambu iplikleri) Tarife Pozisyonu kapsamı İplikler için Tarife Kontenjanı açılmıştır.

 
 

DENİB CANTON Fuarını Mercek Altına Aldı
 
  
 
 

Dünya'nın en köklü ticaret fuarlarından biri olan ve Çin'in Gunagzhou kentinde düzenlenen Canton Fuarı'nın 3. Fazına Denizli İhracatçılar Birliği'nden bir heyet inceleme ziyareti gerçekleştirdi. Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Ahmet ZORA ve Denetim Kurulu Üyesi Sayın Mustafa Korkut AYDINLI, 3-4 Mayıs 2015 tarihlerini kapsayan iki günlük programları fuarın ev tekstili bölümünü ziyaret etti.

 
 

DENİB Personel Alımı Duyurusu
 
  
 
 

1-Aşağıda yer alan tabloda gösterildiği şekilde Denizli İhracatçılar Birliği Genel Sekreterliği'ne Uzman Yardımcılığı kadrosuna atanmak üzere sınavla 2 (iki) personel alınacaktır. 2-Sınava Katılma Şartları Sınava girecek adayların aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir. a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, b) Askerlik görevini yapmış veya erteletmiş veya bu görevden muaf olmak. c) 18 yaşını bitirmiş olmak, ...

 
 

Nisan 2015 - İhracat Değerlendirme Raporu
 
  
 
 

01 Ocak 2015 – 30 Nisan 2015 tarihleri arasında Birliğimizce kayda alınan ihracat rakamı geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık %-13,07'lik bir azalışla 674.729.452 USD olarak gerçekleşmiştir. Aylık değerlerde ise bu rakamlar %-9,23’lük düşüşle Nisan 2014 de 202.343.945 USD iken, Nisan 2015 de 183.674.862 USD olmuştur.

 
 

DENİB AKADEMİ Hız Kesmiyor...
 
  
 
 

Denizli İhracatçılar Birliği'nin eğitim organı olarak faaliyetlerine devam eden DENİB AKADEMİ, Ekonomi Bakanlığı işbirliği ile Dış Ticaret Eğitim Seminerleri düzenledi. Birinci oturumun Denizli İhracatçılar Birliği'nde yapılmasının ardından ikinci ve üçüncü oturumlar sırasıyla 29 Nisan 2015 tarihinde Uşak Atatürk Kültür Merkez ve 30 Nisan 2015 tarihinde Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası'nda gerçekleştirildi.

 
 


DUYURULAR :
1- Mısır Anti-Damping Soruşturması
2- Yeni Psikoaktif Maddeler
3- Kitaplar
4- Karadağ Cimex Firması Talebi
5- 17. Uluslararası Madagaskar Kırsal Ekonomi Fuarı
6- ACLE 2015 Fuarı
7- Hong Kong İhale Duyuruları