Dış Ticaret Destek Elemanı Eğitimi Sertifika Töreni DENİB' de Yapıldı.

Denizli İhracat Birliği, Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortak işbirliği çerçevesinde 9 Şubat 2015 - 12 Mart 2015 tarihleri arasında yürütülen "Dış Ticaret Destek Elemanı Eğitimi'ni başarıyla tamamlayan kursiyerler için 8 Mayıs 2015 Cuma günü Denizli İhracatçılar Birliği Konferans Salonu'nda Sayın Valimizin katılımıyla Sertifika Töreni gerçekleştirildi.

Proje kapsamında 24 Gün 120 saatlik Dış Ticaret, ithalat, ihracat, gümrük mevzuatı, uygulamaları, ödeme şekilleri, lojistik ve dış ticaret finansmanı, Kalkınma Bakanlığı, Tarım Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı'nın firmalara vermiş oldukları devlet destekleri konularında, stres yönetimi ve mülakat teknikleri konuların da, işi birebir yapan sahadan insanlarla yoğun bir eğitim programını başarıyla tamamlayan 24 Katılımcı sertifikalarını almaya hak kazandı.

Sertifika Töreni'nde açılış konuşmasını yapan TİM Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman KOCASERT, konuşmasında şu ifadelere yer verdi "Biz bu eğitim programı ile "Dış Ticaret Destek Elemanı” adı altında nitelikli personel olarak yetiştirmiş olduğumuz kişilerin hem dış ticaret işlemlerini yaparken hem de devlet destekleri konularında firmalarını yönlendirerek kaynakların kullanılabilmesi konusunda bu eğitim programını gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Bugünde burada bu eğitimi başarıyla tamamlayan 24 kişiye sertifikalarını vermek için toplanmış bulunmaktayız. Burada belirtmek istediğim bir husus da, aldıkları eğitim ile yetkinlikleri artan kursiyerlerimizin özgeçmişlerini tüm üyelerimizle paylaşmış olduğumuz. Ümit ediyorum Denizli ihracatına, kalifiye işgücü kazandırmada önemli bir adım atmış olacağız. Sertifikalarını alacak olan kursiyerlerimizin hepsini ayrı ayrı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum”.

Eğitime vermiş oldukları destekler için eğitim veren kurumlar ile firmalara onur belgesi verilmesinin ardından kursiyerlerin sertifikaları Denizli Vali Yardımcısı Sayın Tuncay ENGİN, Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman KOCASERT, Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ferudun GİRESUN ve Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut OĞUZ tarafından takdim edildi.


İlgili Fotoğraflar