13.04.2018


 

DENİB İhracatın Yıldızları Ödül Töreni...
 

 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği,  İhracatın Yıldızlarını Ödüllendirdi! 

Denizli İhracatçılar Birliği tarafından, yaklaşık 200 ülkeye yıllık 3 milyar dolar üzerinde ihracat yapan, tüm olumsuzluklara rağmen ihracatını arttırmayı başaran ihracatçılarımızı motive etmek, ihracatçılarımızın Türk ekonomisine, istihdamına, büyümesine verdiği katkının kamuoyunda daha net bir şekilde anlaşılmasını sağlamak amacıyla düzenlenen geleneksel "İhracatın Yıldızları Ödül Töreni" , Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci' nin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 
 

TİM Hindistan Ticaret Heyeti...
 

 

  
 

 

Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ve Türkiye İhracatçılar Meclisi organizasyonunda düzenlenen Hindistan Ticaret Heyeti, ülkenin önemli ticaret merkezlerinden biri olan Bombay'da gerçekleştirildi. Heyet kapsamında düzenlenen Türkiye-Hindistan İş Forumu ve ikili iş görüşmelerine Hindistanlı iş insanları yoğun ilgi gösterdi.

TİM Başkan Vekili Süleyman Kocasert'in başkanlığında gerçekleşecen Hindistan Ticaret Heyeti'ne hazır giyim ve tekstil, makine ve aksamları, halı, hububat bakliyat ve yağlı tohumlar, kimyevi ürünler ve gıda sektörlerinde faaliyet gösteren 7 firma temsilcisi katıldı.

Hindistan Büyükelçiliğimizin büyük destekleriyle düzenlenen Türkiye-Hindistan İş Forumu, Hindistan Ticaret Odası Federasyonu (FICCI) Onursal Başkanı Sushil Jiwarajka'nın açılış konuşmasıyla başladı.

 
 

Türk Havlusu Kaldığı Yerden...
 

 

  
 

 

Türk havlusunun Amerika Birleşik Devletleri'nde gerçekleştirdiği tanıtımlar tüm hızıyla kaldığı yerden devam ediyor. Son yıllarda markalaşma çalışmalarına ağırlık veren ve "Turkish Towels” markasıyla dünyanın farklı noktalarında tanıtım faaliyetlerini sürdüren Denizli İhracatçılar Birliği, New York'ta düzenlenen Global Home Show'un açılış programının sponsorluğunu gerçekleştiriyor.

Programda aynı zamanda, New York'taki Türkiye Ticaret Merkezi'nde showroomu bulunan firmaların yeni sezon koleksiyonları ile DENİB 6. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması'nda dereceye giren finalistlerin koleksiyonları tanıtılıyor.

 
 

DENİB AKADEMİ, Stres Yok Daha Zaman Var...
 

 

  
 

 

DENİB AKADEMİ, "Stres Yok Daha Zaman Var” etkinliğini, 10 Nisan 2018 Salı akşamı gerçekleştirdi. Yoğun bir katılımla düzenlenen program, İzgören Akademi'den Oytun Yumuşak tarafından aktarıldı.

Programda zamanın ne anlam ifade ettiği, bakış açısı, kişilik tipleri ve özellikleri, mutluluk, stresten uzaklaşma ve zamanı daha etkin kullanma konularında tavsiyeler sunuldu.

 
 

Profesyonel İş Ağı Geliştirme Business Networking Eğitimi...
 

 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği'nin eğitim faaliyetlerini yürüten DENİB Akademi, 3 Nisan 2018 Salı günü "Profesyonel İş Ağı Geliştirme Business Networking Eğitimi”ni gerçekleştirdi.

Eğitimde katılımcılara networking alanında ilk temas, merak uyandıracak, hatırda kalacak ifadeler, elevator pitch asansör konuşması hazırlamak, davranışların sosyal - psikolojik temelleri, pasif konumda bekleyen bağlantılarla ilişkilerin canlandırılması, atıl durumda bekleyen potansiyelin ekonomik kazanç oluşturmak üzere kullanılması, network içinde paylaşım, iş yönlendirmeleri için teşvik edici koşulların oluşturulması, sosyal medyada iş bağlantıları kurmanın takip edilmenin ve yönlendirme almanın teknikleri, gerçek bir network alanı inşa ederek paylaşılan bilgilerin hayata geçirilmesi konularında Academy Neuro'dan Mert Aydıner tarafından bilgi verildi.

 
 

DENİB AKADEMİ, Kaplumbağa Terbiyecisinin Sırrı
 

 

  
 

 

İzgören Akademiden Umut Sav tarafından verilen eğitimde; liderin duruşu, tutumu, karar verme yöntemi, yönetme biçimi, doğru kişilerle doğru ekip kurması gibi özellikleri Osman Hamdi Bey'in Kaplumbağa Terbiyecisi tablosu üzerinden, gerçek hayatından kesitler de sunularak anlatıldı.

Osman Hamdi Bey'in 1906 ve 1907 yıllarında iki farklı versiyonunu çizdiği tabloda kullandığı renkler, resimde yer alan kaplumbağalar, mavi çinilerle kaplı oda, elindeki ney, alçak pencere, yerdeki yapraklar aynı tablonun iki farklı versiyonu üzerinden katılımcılarla birlikte yorumlandı.

 
 

2018 Yılı Mart Ayı İhracat Değerlendirme Raporu
 

 

  
 

 

01 Ocak 2018 - 31 Mart 2018 tarihleri arası üç aylık sürede Birliğimizce kayda alınan ihracat rakamı geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık %10,48 artarak 575.928.479 USD den 636.300.165 USD' ye ulaşmıştır. 2017 Mart ayında 208.043.567 USD olan ihracatımız da geçen yıla göre %9,77 artarak Mart 2018 de 228.370.074 USD olarak gerçekleşmiştir.

2018 Yılı Mart Ayı içerisinde, Birliğimiz ihracatının ön sıralarında yer alan sektörlerden Hazırgiyim ve Konfeksiyon ihracat kayıt rakamı geçen yıla göre %5,83 artarak 97.440.545 USD, Tekstil ve Hammaddeleri ihracat rakamları da %13,33 artışla 32.181.121 USD olarak gerçekleşmiştir.

 
 


DUYURULAR :
1- 2008/2 Sayılı Tasarım Desteği Tebliği Hk. - ÖNEMLİ DUYURU
2- ÖNEMLİ DUYURU - Devlet Destekleri Hk.
3- ÖNEMLİ - KEP Ve E-İmza Uygulaması Hk.