24.05.2017


 

23. İstanbul Uluslararası EVTEKS Fuarı
 
 

  
 

 

Bu yıl 23.’sü düzenlenen İstanbul Evteks Fuarı 16-20 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Dünyanın en büyük iki ev tekstili fuarından biri olan EVTEKS Fuarı Başbakan Yardımcısı Sn. Numan Kurtulmuş ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Sn. Bülent Tüfenkci tarafından açıldı. 200'ü yabancı olmak üzere binin üzerinde firmanın katılımıyla gerçekleşen ve ev tekstili sektöründeki tüm yeniliklerin sergilendiği, modaya yön veren ürünlerin ziyaretçilerin beğenisine sunulduğu Evteks fuarı, katılımcılardan tam not aldı. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci’nin fuarın üçüncü gününde onurlandırdığı EVTEKS Fuarı’nda TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert ve DENİB Yönetim Kurulu üyeleri de hazır bulundu.

 
 

FINAL FOUR’ da Türk Havlusu Heyecanı
 
 

  
 

 

Avrupa basketbolunun en üst düzey organizasyonu Turkish Airlines Euroleague' de en iyi dört takımın sahne aldığı Final Four heyecanı 19 ve 21 Mayıs 2017 tarihlerinde İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. Temsilcimiz Fenerbahçe, Rusya'dan CSKA Moskova, Yunanistan'dan Olympiakos ve İspanya'dan Real Madrid'in şampiyonluk için kıyasıya çekiştiği organizasyonda mutlu sona ulaşan ekip Fenerbahçe oldu.

 
 

TİM Ticaret Heyeti İsrail' deydi...
 
 

  
 

 

Ekonomi Bakanlığının koordinasyonu ile Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından 15-17 Mayıs 2017 tarihleri arasında organize edilen İsrail Ticaret Heyeti 120 kişilik bir katılımla Tel-Aviv'de gerçekleştirildi. TİM Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Süleyman Kocasert'in de katıldığı heyette çeşitli kurum kuruluş ve birlikler ile gıda, çelik, otomotiv, kimyevi maddeler, tekstil ve hazır giyim sektörlerinden Türkiye'nin önde gelen firmaları yer aldı. Program kapsamında gerçekleştirilen ikili görüşmelere ek olarak İsrail'in önemli teknoloji ve inovasyon merkezlerine ziyaretler gerçekleştirildi.

 
 

DENİB Yerel Lezzetleri Güney Kore ile Buluşturdu...
 
 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği tarafından Ekonomi Bakanlığının desteği ile yürütülmekte olan URGE projesi kapsamında faaliyetlerini sürdüren Denizli Gıda Kümesi, yurt dışı pazarlama programlarına bir yenisini daha ekledi. Moskova, Abu Dhabi, Barselona, Paris ve Dubai'den sonra 6. Yurtdışı Pazarlama Programını 13-20 Mayıs 2017 tarihleri arasında Güney Kore (Seul)'de gerçekleştirdi. Denizli Gıda Kümesi; 16-19 Mayıs 2017 tarihleri arasında "Korea International Exhibition& Convention Center (Kintex)”da düzenlenen Seoul Food & Hotel Fuarı'na Hall 4'te yer alan 4E701 nolu standında 9 üye firması ve 16 kişilik heyet ile katılım sağladı.

 
 

DENİB Genç Mucitlerini Buldu...
 
 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği tarafından "Genç Mucitler Aranıyor İnovatif Fikirler Yarışması” organizasyonu gerçekleştirildi. Türkiye'de İnovasyon bilincinin genç nesillere aktarılması amacıyla düzenlenen Genç Mucitler Aranıyor - DENİB İnovatif Fikirler Yarışması'nda Final Heyecanı 8 Mayıs 2017 Pazartesi Günü görkemli bir ödül töreni ile gerçekleştirildi. Denizli Protokolünün de katılımlarıyla gerçekleştirilen ödül töreninde 1000'e yakın başvurudan finale kalan 30 icat görücüye çıktı.

 
 

Denizli’ den Dünya’ ya...
 

 

  
 

 

121. Canton Fuarı'nın 1-5 Mayıs 2017 tarihlerinde düzenlenen 3. Fazı'na Denizli'den toplam 18 firma katıldı.

Fuarda yer alan firmalar: ABC Tekstil , AFT Kumaşçılık, Aran Tekstil, Asena Tekstil , Asil Nakış, Egem Tekstil, Emir Tekstil , Erteks Kadife, Evteks, Gelin Tekstil, Kaynak Tekstil, Makroteks, Menekşe Tekstil , MS Tekstil, Nesa Tekstil, Neşe Tekstil, Oğuzlar Tekstil , Pamir Tekstil, Vateks, Zorel Tekstil.

 
 

DENİB AKADEMİ Problem Çözme ve Karar Verme Teknikleri Eğitimi...
 

 

  
 

 

DENİB Akademi, 23-24 Mayıs 2017 Salı ve Çarşamba günü Problem Çözme ve Karar Verme Teknikleri Eğitimi’ni gerçekleştirdi. Eğitimde Rönesans Değişim ve Yönetişim Bilimleri Enstitüsü’nden Kamuran Dinçsoy Problem Nedir? Nelerden kaynaklanır? İnsanlarla ilgili sorunları çözme ve karar vermede Daadi Modeli, Yönetici ve problem çözme, Problem çözümündeki önemli değişkenler, Problem çözmenin 8 temel adımı, Karar verme, Aklın bilimsel alışkanlıkları, Takım içi verimli düşünme, Beyin fırtınası, Neden sonuç analizi, Serpme diyagramları, Yorum çeşitleri, Korelasyon örnekleri, Kontrol tabloları, Histogram, Histogram çiziminde kullanılan formüller ile değerlendirmeleri konularında katılımcıları bilgilendirirken beyin fırtınası, Diyagram, Korelasyon, Kontrol tabloları ve Histogram’lar konularının üzerinde uygulamalar yaptırdı.

 
 

DENİB AKADEMİ Proje Yönetimi Eğitimi...
 

 

  
 

 

DENİB Akademi, 3-4 Mayıs 2017 tarihlerinde Denizli İhracatçılar Birliği ve T.C. Güney Ege Kalkınma Ajansı işbirliği ile Proje Yönetimi Eğitimi gerçekleştirdi. Eğitimde T.C. Güney Ege Kalkınma Ajansı Uzmanı Songül MERCİK, " Proje Nedir? Program Nedir? Projenin konusu, Proje fikrinin belirlenmesi, Proje Döngüsü Yönetimi, Mantıksal Çerçeve Yaklaşımı, Mevcut Durum Analizi, Sorun Analizi, Sorun Ağacı, Paydaş Analizi, Hedef Kitle, Nihai Yararlanıcılar, Hedef Analizi, Strateji Analizi, Mantıksal Çerçeve Matrisi Hazırlanması, Kaynak Planlaması, Bütçe, Maliyetler” konularında Uzman Emrah BALKAN ise Proje başvurusu için KAYS Sitemi kullanımı ve KAYS Sisteminde başvuru işlemleri ve adımları konularında katılımcıları bilgilendirdiler.

 
 


DUYURULAR :
1- Yeşil Pasaport Hakkında Yeni Gelişme
2- Yeşil Pasaport Hakkında Yeni Gelişme - ÖNEMLİ
3- E-Fatura Uygulamalarına Yönelik Hatırlatma Hk.