25.10.2017


 

HOME&TEX Fuarı Kapılarını Açtı...
 
 

  
 

 

Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD) ile CNR Fuarcılık organizasyonunda düzenlenen ve Türkiye'nin en büyük ev tekstili fuarı olan EVTEKS'in ardından en önemli fuarı olarak nitelendirilen Home&Tex Fuarı kapılarını açtı. 25-28 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ve bu sene 5.si düzenlenen fuara, DENİB üyesi 28 firma katılıyor. Home&Tex Fuarı'nda döşemelik kumaşlar, uyku ve yatak odası ürünleri,mutfak ve yemek odası tekstili, havlu, bornoz ve banyo ürünleri gibi yeni koleksiyonlar ulusal ve uluslararası ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. Fuarın ilk gününde, TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, Denizli Ticaret Odası Meclis Başkanı ve DENİB Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Memişoğlu, DENİB Yönetim Kurulu Üyesi İsa Dal ve DETGİS Başkanı Mustafa Koltuksuz Denizli firmalarının standlarını ziyaret ederek başarı dileklerinde bulundular.

 
 

Ankara’da Rekabet ve Kalite Paneli Gerçekleştirildi...
 
 

  
 

 

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nde düzenlenen panelde; Rekabet Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ömer Torlak, TOBB ETÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Şahin, KalDer Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Karyağdı, Pegasus Genel Müdürü Mehmet Nane, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert ve İstanbul Teknik Üniversitesi'nden Prof. Dr. Lütfihak Alpkan konuşmacı olarak yer aldı. Panel 'de konuşmacı olarak yer alan Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert özetle, kalite ve rekabetin ayrılmaz bir ikili olduğunu, rekabette ayrışmanın yolunun ise inovasyondan geçtiği hususlarında bilgi vererek, bu önemli organizasyonda emeği geçen Rekabet Kurumu, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ile Kalite Derneği'ne teşekkürlerini sundu.

 
 

DENİB Yönetim Kurulu Babadağ'da Biraraya Geldi...
 
 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği Genişletilmiş Yönetim Kurulu Toplantısı 04.10.2017 tarihinde Babadağ'da gerçekleştirildi. Denizli Valisi Hasan Karahan, Babadağ Kaymakamı Tevfik Kumbasar, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Albay Metin Düz ve Babadağ Belediye Başkanı Salim Demirezen ile Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu üyelerinin katılım sağladığı toplantıda ekonomi ve ihracata ilişkin veriler paylaşılırken, DENİB faaliyetleri hakkında bilgiler verildi.

 
 

DENİB 6. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması’ nın İzmir’deki Tanıtım Toplantısı...
 

 

  
 

 

3DREAMS temasıyla bu yıl 6. sının yapılacağı DENİB Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması'nın üniversitelerde yapılan tanıtım turları İzmir ‘de Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileriyle tamamlandı.

TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, DENİB Tasarım Komitesi ve Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Serdar Mutlubaş, Yarışmanın kreativ direktörü Özlem Kaya, DENİB yarışma koordinatörü Şadiye Baykent ve yarışmanın organizatörü Rönesans Ajans sahibi Akif Örük'ten oluşan bir heyetle gerçekleştirilen tanıtımda, öğrencilerin ilgisi oldukça yoğundu. Son başvuru tarihi 9 Kasım 2017 olarak belirlenen yarışmanın, ön elemesi 13 Kasım tarihinde DENİB' te gerçekleştirilecek.

 
 

DENİB 6. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması' nın Tanıtım Toplantıları Başladı.
 
 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) tarafından markalaşmaya dikkat çekmek, sektöre genç ve yaratıcı tasarımcılar kazandırmak amacıyla düzenlenen ve bu yıl "3D-REAMS” temasıyla 6.sının yapılacağı Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması'nın üniversitelerde yapılan tanıtım toplantıları başladı.

Yarışmanın tanıtım etkinlikleri kapsamında düzenlenen üniversite turlarına, 4 Ekim 2017 tarihinde Pamukkale Üniversitesi Denizli Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Moda Tasarım Bölümü öğrencileriyle yapılan ilk toplantı ile başladı.

Yarışmaya başvurmak isteyen adayların, başvuru koşulları ve yarışmaya ilişkin detaylı bilgiye yarışma web sitesinden ulaşmaları mümkündür. http://www.evveplajgiyimiyarismasi.com

 
 

Türk Havlusu Tanıtımı Bütün Hızıyla Devam Ediyor...
 
 

  
 

 

Havlumuz Ticaretin Merkezinde Denizli İhracatçılar Birliği, Amerika Birleşik Devletleri'nde gerçekleştirilen "Global Home Show Eylül 2017” etkinliğinde "Turkish Towels” markası ile yer aldı. Ekonomi Bakanlığımızın destekleri ile yürütülmekte olan Turquality Projesi kapsamında katılım sağlanan etkinlik kapsamında ilk olarak, 10 Eylül 2017 Pazar günü sektörün öncü medya kuruluşu ve "Global Home Show” organizatörü Home Textiles & Today tarafından açılış programı gerçekleştirildi. Açılış programına katılan ve DENİB standını ziyaret eden New York Ticaret Ataşesi Sayın Özgür Çelikel ile DENİB üyesi firmaların da katıldığı programda Türk havlusu alıcılara tanıtıldı.10-15 Eylül 2017 tarihleri arasında devam eden olan Global Home Show'da modeller tarafından sergilenen "Turkish Towels” logolu bornozların tanıtımı gerçekleştirildi.

 
 

Diyarbakırlı Sanayicilerden DENİB’ e Ziyaret...
 

  
 

 

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası ( DTSO) ve Güneydoğu Tekstil Sanayi ve İşadamları Derneği (GÜNTİAD) üyelerinden oluşan bir heyet, AB projesi kapsamındaki Denizli ziyaret programlarında 3 Ekim 2017 Salı günü Denizli İhracatçılar Birliği'ni nezaket ziyaretinde bulundular. Ziyaret kapsamında heyet, bölgenin ihracat potansiyelinin geliştirilmesi için işbirliği imkanları konusunda bilgiler vererek, yatırım imkanlarıyla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, Başkan Yardımcıları İbrahim Uzunoğlu ve Sedat Erikoğlu ile sayman Arif Şensöz'ün ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette, Başkan Kocasert ziyaretten dolayı memnuniyet duyduklarını belirterek, karşılıklı ziyaretlerle ilişkilerin daha da güçleneceğini dile getirdi. Ayrıca ilimiz ve bölgemiz ihracatı ve güncel konular hakkında bilgiler verilerek, DENİB faaliyetleri ve projelerine yer verilen bir sunum yapıldı.

 
 

Neuro Leadership - Yeni Nesil Liderlik Modeli Eğitimi...
 
 

  
 

 

DENİB Akademi - Denizli İhracatçılar Birliği ve Denizli İş Kadınları Birliği Derneği (DİKAB) işbirliğiyle, 12 Ekim 2017 Perşembe günü "Neuro Leadership -Yeni Nesil Liderlik Modeli Eğitimi” gerçekleştirildi. Denizli İhracatçılar Birliği Raşit Güntaş Konferans Salonu'nda tüm gün gerçekleştirilen eğitime, Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu üyesi Bekir Serdar Mutlubaş, DİKAB Başkanı Nilgün ÖK, DİKAB üyeleri, DENİB üyesi firmaların Genel Müdür ve Yardımcıları, Koordinatörleri, Pazarlama Sorumluları, Dış Ticaret Sorumluları, Teknik Müdürleri görevlerindeki orta ve üst düzey yöneticileri ile işletme sahipleri katıldılar.

 
 

E-TİCARET' e % 80 Oranında Destek
 
 

  
 

 

2011/1 sayılı "Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği Hakkında Tebliğ” ile onaylı E-ticaret sitelerine %80 oranında toplu üyelik desteği verilmektedir. Geleneksel ihracattan e-ihracata dönüşümü desteklemeye yönelikdestek ile ihracatçılarımız, uluslararası bilinirliğe, itibara ve yüksek kullanıcı trafiğine sahip e-ticaret sitelerine çok daha uygun ücretlerle üye olabilmektedir. Böylelikle ihracatçıların dijitalleşen dünyada e-ticaret aracılığı ile B2B ve B2C araçlarını daha aktif şekilde kullanmaları hedeflenmektedir.

Bahse konu destek hakkında üyelerimiz Birliğimiz URGE ve Dış İlişkiler Şubesi'nden detaylı bilgi alabilirler.

 
 


DUYURULAR :
1- İhracat Haftası Daveti
2- İnoSuit - İnovasyon Odaklı Mentorluk Programı Hk.
3- AB Antidamping Önlemi Hakkında
4- AB Mevzuat Değişiklikleri
5- Aircraft Interiors Expo 2018 Fuarı
6- Prodexpo 2018 Fuarı