27.09.2017


 

Dünya Devi AMAZON Denizli’ de!
 
 

  
 

 

Ekonomi Bakanlığı himayelerinde, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Denizli İhracatçılar Birliği organizasyonunda, satış hacmi ile piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük alışveriş sitesi olan Amazon firmasının Avrupa temsilcileri, Denizlili ihracatçılar ile bir araya geldi.

Amazon EU firmasından Shibu Tharakan, Otavio Alves, Krishna Murali ve Gül Sönmez'in katılım sağladığı bilgilendirme toplantısı 20 Eylül 2017 tarihinde Denizli İhracatçılar Birliği'nde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

DENİZLİ İÇİN BÜYÜK FIRSAT!

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, dünyada e-ticaretin büyümesinin her sene ivme kazandığına ve dünya ticareti küçülürken dahi e-ticaretin büyüdüğüne dikkat çekerek e-ticaretin dünya genelinde son dört yılda 630 milyar USD'den 1,6 trilyon USD'ye ulaştığını belirtti.

 
 

Alibaba.com: İHRACATTA E-DÖNÜŞÜM Bilgilendirme Toplantısı İlgi Büyüktü...
 
 

  
 

 

T.C. Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin himayelerinde başlatılan e-ticaret projesi kapsamında, KOBİ’leri ve geleneksel ihracattan e-ihracata dönüşümü desteklemeye yönelik olarak, Alibaba.com e-ticaret portalının Türkiye’deki iş ortağı E-GLOBER işbirliğiyle, Türkiye genelinde düzenlenen "Alibaba.com: İhracatta E-Dönüşüm” Denizli toplantısı 13 Eylül 2017 Çarşamba günü DENİB Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert, dünya ekonomisi geçen sene daralırken e-ticaretin artığını, dünyada e-ticaret oldukça hızlı yükselen bir trend içeresinde, ülkemizde toplam e-ticaret 30 milyar TL’yi aştığı, son 4 yılda 630 milyar USD’den 1,6 trilyon USD’ye çıktığı, ülkemizde toplam e-ticaretin 30 milyar TL’yi aştığı konusunda bilgi verdi.

 
 

Global Home Show’da Türk Damgası...
 

 

  
 

 

Ekonomi Bakanlığımızın destekleri ile yürütülmekte olan Turquality Projesi kapsamında Denizli İhracatçılar Birliği, Amerika Birleşik Devletleri'nde gerçekleştirilen "Global Home Show Eylül 2017” etkinliğinde "Turkish Towels” markası ile yer aldı. Etkinlik kapsamında ilk olarak, 10 Eylül 2017 Pazar günü sektörün öncü medya kuruluşu ve "Global Home Show” organizatörü Home Textiles & Today tarafından açılış programı gerçekleştirildi. Açılış programına katılan ve DENİB standını ziyaret eden New York Ticaret Ataşesi Sayın Özgür Çelikel ile DENİB üyesi firmaların da katıldığı programda Türk havlusu alıcılara tanıtıldı.

 
 

DENİB'den Denizli İl Jandarma Komutanlığı'na Ziyaret
 
 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kocasert ve DENİB Yönetim Kurulu'ndan oluşan heyet 21 Eylül 2017 tarihinde Denizli İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Metin Düz'ü makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert ziyaretle ile ilgili "Komutanımız Metin Düz'ü yeni görevi için hem tebriklerimizi hem de başarı dileklerimizi sunduğumuz bir ziyaret oldu." dedi.

 
 

DENİB’ den Denizli Cumhuriyet Başsavcısı’ na Ziyaret...
 
 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kocasert ve DENİB Yönetim Kurulu'ndan oluşan heyet 12 Eylül 2017 tarihinde Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz'ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundular. Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert ziyaretle ile ilgili "Başsavcımız Ergül Yılmaz'a yeni görevi için hem tebriklerimizi hem de başarı dileklerimizi sunduğumuz bir ziyaret oldu." dedi.

 
 

DENİB Akademi Satış Yönetiminde Verimlilik ve Karlılık Yaratan Analizler ve İş Modelleri Eğitimi...
 
 

  
 

 

Eğitimde katılımcılara İşletmelerin karlılığını etkileyen temel faktörler ve satış verimliliği ilişkisi, Satışta hedef nasıl belirlenir ve planlanır, hedef ile gerçekleşen analizi ve iş planı oluşturma, hedef pazar seçimi, mevcut Pazar, yeni Pazar stratejileri, büyüme, trend analizleri performans ölçümleme, iç piyasa ve yurt dışı piyasada rekabet, satış kanalı analizleri, kanaldaki oyuncuların (bayi-toptancı-distribütör-perakendeci) verimliliğin ölçülmesi, stratejilerin belirlenmesi, satış temsilcisinin verimliliğinin ölçümlenmesi, satıcı bazında maliyet, performans ölçümlenmesi, vade analizi, risk yönetimi için vadeli ve peşin satışların analizi, satışların şirketin maliyet tablolarına etkisi, karlılık yaratan stratejilerin oluşturulması gibi birçok önemli konuda Bülent BAŞAR bilgi verdi.

 
 

DENİB AKADEMİ Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma Söyleyişi Programı Gerçekleştirdi.
 
 

  
 

 

DENİB Akademi, 12 Eylül 2017 2017 Salı günü DENİB Nihat Zeybekci Toplantı Salonu'nda Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma Söyleyişi Programı'nı gerçekleştirdi. Programda Türkiye'de aile şirketleri, KOBİ'ler ve aile şirketleri, aile şirketlerinin avantajları, dezavantajları, Şirketin Vizyonu, Misyonu, Swot Analizi, Stratejik Yönetim, Sürekli Değişim ve Risk Ortamı, Kurumsal Yapı, Aile Anayasası, Şirket Yapıları, Yönetim Kurulu ve Görevleri, Aile Şirketlerinin Sorunları, Aile Şirketlerinde kuşaklar ne yapmalı? Karar verme süreçleri, İç ve dış denetim konularında Rönesans Değişim ve Yönetişim Bilimleri Enstitüsü eğitmeni Ahmet Nedim Narlı tarafından bilgi verildi.Firmaların Şirket Yetkilileri, Yönetim Kurulu Başkanları, Genel Müdürleri, Yönetim Kurulu Üyeleri, Direktörlerin katıldığı programda katılımcıların yönelttiği sorular ile konular hakkında eğitmen ile müzakere yapılarak program interaktif bir şekilde gerçekleştirildi.

 
 


DUYURULAR :
1- 2018 Yılı Bireysel Fuar Listesi Hakkında Önemli Duyuru
2- AB'ye Yönelik Kuru Üzüm İhracatında Okratoksin - A Kontrol Sıklığı
3- Türkiye & Makedonya-Karadağ-Kosova İş Forumu
4- Desing Turkey
5- Özbekistan / İkili İşbirliği Teklifi
6- KOBİGEL Destek programı Bilgilendirme Seminerleri