Çin Fuarında, Denizli Damgası...

Ev Tekstili Sektöründe Dünya çapında söz sahibi olan Denizli, tekstil sektörünün önemli merkezlerinden Çin'de düzenlenen Intertextile Shanghai Fuarına 11 firma ile ve toplamda yaklaşık 250 metrekarelik stand alanı ile katılarak ürünlerini sergiledi.

Altınbaşak Tekstil, Egem Tekstil, Erteks Tekstil, Evteks, Neşe Tekstil, Selin Tekstil, Tosunoğlu Tekstil, Zorel Tekstil, Batı Anadolu Tekstil, Kaynak Havlu ve Ozanteks Tekstilin ürünlerini sergilediği fuara çok sayıda ziyaretçi gelirken, Denizli'nin ürettiği ürünler kalitesi ve tasarımları ile dikkatleri üzerine çekiyor. Diğer taraftan Denizli İhracatçılar Birliği de fuara bir info stand ile katılarak hem Denizli'nin hem de DENİB'in tanıtımını yapıyor.

27-29 Ağustos 2013 tarihleri arasında Shanghai'da gerçekleşen fuar, özellikle son beş yılda, gerek katılımcı, gerekse ziyaretçi sayısı ve niteliği bakımından her geçen yıl yükselen bir trend sergilemekte.

Fuarda Türkiye'den toplam 44 stand yer alırken, fuarın ilk günü Şangay Başkonsolosumuz Sayın Deniz Eke, Şangay Ticaret Ataşesi Sayın Bilgehan ŞAŞMAZ ile birlikte standlarımıza ziyarette bulundu.

DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT fuar ile ilgili şunları ifade etti; "Hep söylüyoruz, Çin artık sadece bir tedarik ülkesi değil, aynı zamanda önemli bir pazar. URGE grubumuzla katıldığımız Intertextile Shanghai Fuarının son yıllardaki gelişimi Denizli olarak bu fuarı yakından takip etmemizi gerektiriyor. Bu sene DENİB olarak hem fuarı tanımayı hem de deneyim kazanmayı amaçlıyoruz. Tekrar etmekte yarar görüyorum. Çin Fuarı bizim için son derece önemli”.

 


 

İlgili Fotoğraflar