DENİB 2. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışmasında Muhteşem Final

Başvuru aşamasından final gecesine, aylar süren uzun bir süreci kapsayan DENİB 2. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım yarışmasında final programı 27 Eylül 2013 Cuma akşamı Denizli Fuar alanında gerçekleştirildi.

Dereceye giren yarışmacıların belli olduğu geceye, Denizli'den ve Denizli dışından çok sayıda konuk katılım sağladı. Denizli Valisi Abdükadir DEMİR, Denizli Milletvekili Nihat ZEYBEKCİ, Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Cemalettin DAMLACI, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman ZOLAN, Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet ÖZER, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat KEÇECİ, Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim TEFENLİLİ'nin yanısıra DENİB Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda Denizlili İşadamı final programına katıldı. Yarışma için şehir dışından Denizli'ye gelenler arasında Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu üyesi Eliya ALHARAL ve TETSİAD Genel Koordinatörü Haşim BÜYÜKBALCI da yer aldı.


DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT, konuşmasında DENİB tasarım yarışmasının amaçlarına vurgu yaparken, ev giyimi kavramının doğmasında çok emeği geçen Osman Nuri SÖZKESEN ile, yakın zamanda vefat eden DENİB önceki başkanlarından Raşit GÜNTAŞ'ı rahmet ve saygı ile andıklarını ifade etti. Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Cemalettin DAMLACI ise konuşmasında Ekonomi Bakanlığının tasarım yarışmalarını çok önemsediğini ve desteklemeye devam edeceklerini belirtirken, Denizli Valisi Abdülkadir DEMİR, Denizli'nin çalışkan ve sürekli üreten bir kent olduğuna vurgu yaparak, Denizli'nin 2013 yılının ilk sekiz aylık döneminde en çok ihracat gerçekleştiren iller arasında en yüksek ihracat artış oranı yakalayan il olmasına vurgu yaptı.
Finale kalan 10 yarışmacının tasarımları, Wilma Elles, Özge Ulusoy, Chloe Langhnon, Tuğba Melis Türk ve Ece Begüm Yücetan gibi ünlü isimlerin yer aldığı mankenler tarafından sergilenirken, değerlendirmeyi yapan jüri üyeleri arasında ise Neslihan Yargıcı, Zeynep Tunuslu, Ertan Kayıtken, Deniz Kaprol, Emre Erdemoğlu gibi moda ve tasarım dünyasının ünlü ve deneyimli isimleri yer aldı.


20. kuruluş yılı etkinlikleri çerçevesinde titizlikle ve özenle hazırlıkları tamamlanan DENİB 2. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışmasına, TETSİAD-Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri Derneği, Denizli Organize Sanayi Bölgesi, Funika Holding ve Türk Hava Yolları sponsor oldular.


Yarışmada Jüri Özel Ödülüne Seren Özgül layık görülürken, Seher Süleymanoğlu üçüncülük, Yelda Şebnem Eker ikincilik, İpek Özyoldaş ise birincilik ödüllerini aldılar. Dereceye giren yarışmacılar para ödüllerinin yanı sıra, Ekonomi Bakanlığınca onaylanması halinde yurt dışı eğitim hakkı kazanma şansını elde ettiler.

İlgili Fotoğraflar