DENİB 2. EV VE PLAJ GİYİMİ TASARIM YARIŞMASINDA SONA YAKLAŞILIYOR

Yarışmanın "Genel Fitting” aşaması 14-15 AĞUSTOS 2013 tarihlerinde DENİB'de gerçekleştiriliyor…

Denizli İhracatçılar Birliği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışmasında finale kalanlar, Temmuz ayında gerçekleştirilen atölye çalışmalarının ardından tasarımlarına hayat verdiler. Atölye çalışmaları dört hafta boyunca devam etti ve yarışmacılar tasarımlarını en güzel haliyle kıyafet haline getirmek için kelimenin tam anlamıyla ter döktüler.

Yoğun bir temponun ardından dikilen kıyafetler üzerinde son rutuşların yapılması amacıyla Denizli İhracatçılar Birliği Fuaye Salonunda Rönesans Ajans mankenlerinin katılımlarıyla genel fitting ilk gün gerçekleştirildi. Final öncesi tasarımlarına son hali verilen yarışmacıların oldukça heyecanlı olduğu gözlendi. Genel fitting çalışmalarının yanında özel çekimler, iki gün boyunca devam edecek. Çalışmaların ilk gününde, DENİB Tasarım Yarışması Komite Üyeleri Murat TOSUNOĞLU, Mustafa Korkut AYDINLI, Bekir Serdar MUTLUBAŞ, İsa DAL ve Mukaddes BAŞKAYA da hazır bulundu.

Yarışmanın Final Gecesinin Eylül ayı sonunda düzenlenmesi planlanıyor. Denizli İhracatçılar Birliği, geçen sene olduğu gibi bu sene de uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir final programı hazırlamak için yoğun bir çalışma içerisinde.

İlgili Fotoğraflar