DENİB Heyeti Makedonya' daydı...

DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT, Muhasip Üyesi İbrahim UZUNOĞLU ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet ZORA, Arif ŞENSÖZ, Hüseyin MEMİŞOĞLU, Yücel BAYAM ve Veli OĞUZ ile üye firmalarımız Zorel Tekstil'den Rafet ZORA, Fatih ZORA, Ayhan BİRCAN ve Mass Tekstilden Mustafa KARAYILAN'dan oluşan Denizli İhracatçılar Birliği heyeti 22-25 Kasım 2012 tarihlerinde Makedonya'ya ziyaret programı gerçekleştirildi...

Eylül ayı içerisinde Makedonya Büyükelçisi Sayın Goran TASKOVSKI ve beraberindekiler, Denizli İhracatçılar Birliği'ni ziyaret etmiş ve işadamlarını Makedonya'yı yerinde görmek ve yatırım fırsatları hakkında bilgi almak için ülkelerine davet etmişti.

Bu davet üzerine planlanan Makedonya gezisinde, Ekonomi Bakanı Valon SARAQINI ile toplantı gerçekleştirilirken, Türkiye ile ilişkilerden sorumlu bürokratlarla da görüşmeler gerçekleştirildi. Ayrıca Makedonya'ya yatırım imkanları ve Makedonya'da faaliyette olan Serbest Bölgelerin sunduğu avantajlar hakkında bilgi alındı. Makedonya'da görev yapan Türk asıllı Bakan Hadi NEZİR ile de görüşen heyet, T.C Üsküp Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Şenol TÜRKYILMAZ'ı da ziyaret etti.

Heyet, Makedonya Odalar Birliği Başkanı Mitko ALESKOV ve beraberindekilerle işbirliği konularında da görüşmelerde bulundu. Görüşmelerde Denizli Heyeti adına konuşan Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman KOCASERT, DENİB ve Denizli ekonomisi hakkında bilgiler verdi.

Ayrıca Heyet, Makedonya Programı kapsamında Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün mezun olduğu Manastır Askeri İdadisi'nde bulunan anı odasını da ziyaret etme fırsatı buldu.

İlgili Fotoğraflar