DENİB Tasarım Yarışmasının Kazananları Belli Oldu.

Denizli İhracatçılar Birliği tarafından organize edilen ve bundan sonra her yıl düzenlenmesi planlanan "DENİB 1. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması”nın finali 3 Ekim 2012 Çarşamba günü saat 19:30'da Colossae Termal Otel'de gerçekleştirildi.

DENİB'in bu yıl ilkini "EKOLOJİ” tema'sıyla düzenlediği yarışmanın Final Gecesine, Denizli Valisi Abdülkadir DEMİR ve Denizli Belediye Başkanı Osman ZOLAN da katıldı. Çok sayıda davetlinin katıldığı final programı izleyenlerin beğenisini toplarken, davetliler Denizli'de Dünya standartlarında bir defile organizasyonu izliyor olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

DENİB Başkanı Kocasert yaptığı konuşmada, tasarımın artık sektörler için eskisinden daha önemli olduğunun altını çizdi. Neden ekoloji tema'sını seçtiklerine de değinen Kocasert, çevreye karşı duyarlı olunmasının önemli olduğunu ve gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakmanın bir zorunluluk olduğunu ifade etti.

Finalistlerin hazırladığı koleksiyonlar ünlü mankenler tarafından izleyicilere sunuldu. Mankenler arasında yer alan bazı isimler şunlar; Şenay Akay, Elif Ece Uzun, Merve Büyüksaraç, Irmak Atuk, Ece Begüm Yücetan.

Modacı Ertan Kayıtken, DETGİS Başkanı İsa DAL, Tasarımcı Özlem Erkan, Moda Editörü Elif Dizdaroğlu, tasarımcı Gül Ağış ile Denizli'den Vildan Çaputçu ( Anjea Design Store), Mukaddes Başkaya ( Gardenya Tekstil) ve DENİB Tasarım Yarışması Komitesi Başkanı Murat Tosunoğlu'ndan oluşan yarışma Jürisi dereceye girenleri belirlemekte oldukça zorlandılar. Yarışmada dereceye giren tasarımcıların isimleri açıklanmadan önce, Jüri Başkanı Murat TOSUNOĞLU finale kalan 10 finaliste sertifikalarını verdi.

Yarışmada dereceye giren isimler ise şöyle;

Birinci Esra ERTAN,

İkinci, Fatma KIRIMLI

Üçüncü; Tuğçe YILDIRIM

Innovasyon Özel Ödülü ise Ayça KAPLAN.

Innovasyon Ödülünün sahibine 5.000 TL'lik ödül çekini DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT takdim ederken, ilk üçe girenlerin ödüllerini yarışma sponsorları tarafından verildi. Üçüncü olan Tuğçe Yıldırım 3.000 TL'lik ödülü Gardenya Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı İlker BAŞKAYA'dan, ikinci olan Fatma Kırımlı 5.000 TL'lik ödülü Sadık Group Yönetim Kurulu Başkanı Oktay MERSİN'den aldılar. Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Tanju BEŞTAŞ, yarışmanın birincisi Esra Ertan'a 7.000 TL'lik ödül çekini takdim eden isim oldu.

 

Yarışma ile ilgili Basında Çıkan Haberler...

 

Sayın Üyemiz,

Bilindiği üzere, DENİB 1. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışmasının Final Programı 3 Ekim 2012 Çarşamba Akşamı yoğun katılım ile Colossae Otel'de gerçekleştirildi. Ünlü mankenlerin de yer aldığı bir defile ile finale kalan tasarımların sunulduğu gecede, dereceye giren yarışmacılara ödülleri takdim edildi.

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, Sadık Group ve Gardenya Tekstilin sponsor olarak katkı sağladığı gecede, podyuma çıkan mankenler arasında Şenay Akay ve Merve Büyüksaraç da yer aldı. Yerel ve ulusal medyada geniş yer bulan etkinliğe ilişkin haber ve görüntülere web sitemizden ulaşılması mümkündür. Web sitemizde yarışma için ayrılan özel bölümde gazete haberlerine, DENİB TV kısmında ise yerel ve ulusal TV'lerde yayınlanan görüntülü haberlere yer verilmiştir.

Ayrıca, bu hafta sonu yerel televizyonlarımızda final programının tamamı yayınlanacak olup, yayın tarih ve saatleri aşağıda belirtilmiştir;

PAMUKKALE TV

6 Ekim Cumartesi 10:30 ve 21:00

7 Ekim Pazar 22:30

DRT

5 Ekim Cuma 22:40
6 Ekim Cumartesi 22:10
7 Ekim Pazar 17:10

DEHA TV

5 Ekim Cuma 21:20

6 Ekim Cumartesi 18:55
7 Ekim Pazar 17:25

ART

6 Ekim Cumartesi 10:00 ve 21:00

7 Ekim Pazar 21:00 

 

İlgili Fotoğraflar