"DENİZLİ İHRACATÇILAR BİRLİĞİ İHRACATIN YILDIZLARI ÖDÜL TÖRENİ" Gerçekleşti.

Denizli İhracatçılar Birliğine üye firmalara, 2012 ihracatlarına ilişkin olarak farklı kategorilerde ödüllerinin takdim edildiği "İhracatın Yıldızları Ödül Töreni...", 26 Nisan 2013 Cuma günü, PAU Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Ödülleri Ekonomi Bakanı Zafer ÇAĞLAYAN ve TİM Başkanı Mehmet BÜYÜKEKŞİ'nin takdim ettiği Ödül Töreni'nde, açılış konuşmalarını DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT, TİM Başkanı Mehmet BÜYÜKEKŞİ, Denizli Milletvekili Nihat ZEYBEKCİ, Denizli Valisi Abdülkadir DEMİR ve Ekonomi Bakanı Zafer ÇAĞLAYAN yaptı.

DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, konuşmasında DENİB'in 20. Kuruluş yıldönümüne değinerek, 20 yıllık süre içerisinde Denizli İhracatçılar Birliği'nin ihracatını 170 milyon dolardan 1,8 Milyar dolara çıkardığının altını çizdi. Denizli'nin Türkiye ihracatına katkısına değinen Kocasert, son yıllarda Pazar ve sektör çeşitlenmesinde Denizli ihracatının önemli mesafe kat ettiğinin altını çizdi.

Ekonomi Bakanı Sayın Zafer ÇAĞLAYAN ise, ihracatta arge ve innovasyonun önemine dikkat çekerek, konuşmasında Bakanlıklarınca ihracatçıya sağlanan desteklere yer verdi. Diğer taraftan Türkiye'de faizlerin hala yüksek olduğunu da ifade eden Çağlayan, bu durumun kurlara etki ederek ihracattaki rekabeti etkilediğini belirtti.

Firmalara ödüllerinin takdim edilmesinin ardından, ödül alan firmalar ile Denizli ihracatının önde gelen isimleri ve protokol üyeleri hep birlikte çekilen aile fotoğrafında yer aldılar.

Diğer resimlere ulaşmak için lütfen tıklayınız..

 

 

İlgili Fotoğraflar