Denizli Platform Toplantısı

Denizli İhracatçılar Birliği'nin dönem başkanlığını aldıktan sonra Denizli Platformu ilk toplantısını 19 Mart 2012 Pazartesi günü Denizli İhracatçılar Birliği hizmet binasında gerçekleştirdi. Toplantıya Esnaf Odaları Birliği Başkanı Musa ÇELİKKOL, BASİAD Başkanı Hüseyin MEMİŞOĞLU, DEGİAD Başkanı Sadık Emre ÇAPUTÇU, DİAD Başkanı Erdem AYDIN, DENSAD Başkanı Ali İLGERİ, DESİAD Başkanı Mehmet Salih BAŞÖZ, DETGİS Başkanı İsa DAL, MÜSİAD Başkanı Necip FİLİZ, USİAD Başkanı Sabri YILDIZ, TÜMSİAD Başkanı Ömer Hakan BAKİ, Denizlispor Kulübü Başkanı Yurdal DUMAN ve Avrasya İşadamları Derneği Başkanı Kemal YAMUÇ ve Ticaret Borsası adına Genel Sekreter Ali ŞAHİN iştirak ettiler.

Toplantıda öncelikle hem Denizli'ye uzaklığı hem de Türk Hava Yolları'nın Denizli uçuşları için uyguladığı yüksek bilet fiyatları dolaysıyla eleştiri konusu olan Çardak Havalimanı konusu ele alındı. Türk Hava Yolları nezdinde Denizli İhracatçılar Birliği dönem başkanlığının ilk icraatı olarak yapılan girişime Türk Hava Yolları'nın verdiği cevap platform üyeleri ile paylaşıldı. THY'nin bilet fiyatlarının uçuş frekansına göre bilgisayar tarafından otomatik olarak belirlendiğini yakın bir zamanda sefer sayısı iki olan Denizli-İstanbul uçuşlarının sayısının günde üçe çıkacağı uçuş frekans sayısının artmasıyla bilet fiyatlarının da kendiliğinden aşağı geleceğini belirttiği açıklaması bilet fiyatları ucuzlamadığı sürece frekans sayısının artmayacağını ifade eden platform üyeleri tarafından tatminkar bulunmadı.

Toplantıda ikinci olarak Denizli Platformunun daha etkin ve verimli çalışması amacıyla şehir dışında muhtemelen Afyon'da Ortak Akıl Toplantısı düzenlenmesi, Platform üyelerinin yanı sıra Denizli Valisi ve milletvekillerinin de toplantıya davet edilerek ortak sinerjinin oluşturulması kararlaştırıldı. Yine Platform faaliyetlerinin bir düzen içinde yürütülmesi ve ilgili odalar arasında eşgüdüm sağlanması için Denizli Platformuna ait bir web sitesinin kurulmasının ve ortak e-posta grubunun oluşturulması noktasında görüş birliğine varıldı. Denizli'nin yaşadığı sorunların tartışılacağı ve farklı fikirlerin ve belirlenen sorunlara ilişkin çözüm önerilerinin ortaya konulabilmesi için Pamukkale Zirvesi adı altında belli periyotlarla toplantı yapılması hususunda da ayrıca prensip karar alındı.

Süleyman KOCASERT

DENİB Başkanı

İlgili Fotoğraflar