Denizli'de 2. Moda ve Tasarım Günleri

Bu yıl ikincisi düzenlenen Moda ve Tasarım Günleri'ne, Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Başkanı Nedim Örün, DETGİS Başkanı İsa Dal, Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert, ünlü tasarımcılar Deniz Kaprol, Necla Güvenç ve Özlem Erkan gibi isimler katıldı. DETGİS Başkanı İsa Dal, bu yıl moda ve tasarım günlerinin ikincisini yapmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, "Bu etkinliğimiz aynı zamanda hepimiz için çok önemli olan Heimteks Fuarına da hazırlık için ön çalışmadır. Burada açılan stantlarda geçen yıldan bu güne gelişen birçok ürünü de göreceğiz" dedi.

2. Moda Tasarım Günleri kapsamında 12 Ekim 2011 tarihinde Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması yapıldı. Yarışmada ilk 10'a giren tasarımcıların eserleri, defileyle sergilendi.

Osmanlı renk ve stillerinin, günümüz modern ev ve plaj giyimine uygulanmasıyla oluşturulan yarışmanın birincisi, İstanbul'dan katılan tasarımcı Melike Topkara oldu. İkinciliği Filiz Sezgin, üçüncülüğü ise Şengül Yıldız aldı. Çisil Çirozlar da jüri özel ödülüne layık görüldü.

Tarihi motiflerin bulunduğu ev ve plaj giyimi ürünleri, tasarımcıların ve tekstilcilerin beğenisini kazandı. Yarışmada birinciye 4 bin lira, ikinciye 2 bin 500 lira, üçüncüye ise bin 500 lira ödül verildi.

Denizli Vali Yardımcısı Abdullah Acar, Türkiye Moda Hazır Giyim Federasyonu Başkanı Nedim Örün, Konfeksiyon Yan Sanayicileri Derneği Başkanı Reşat Gülen, Çorap Sanayicileri Derneği Başkanı Hüseyin Öztürk,'ün de izleyici olarak katıldığı yarışmaya, Sanko Holding, Denizli İhracatçılar Birliği, Denizli Ticaret Odası ve Organize Sanayi Müdürlüğü de destek verdi.

İlgili Fotoğraflar