DENİZLİM GÜNLERİ Ankara'da Başladı.

Ankara Denizlim Kültür ve Dayanışma Derneği'nin düzenlediği "Denizlim Günleri” Ankara'da başladı. 21 Nisan'a kadar 4 gün sürecek etkinliklerde, Denizli Ankara gündeminde olacak. Etkinliğin açılış programı 18 Nisan 2013'te gerçekleştirildi. Açılış törenine DENİB'i temsilen Başkan Süleyman KOCASERT de katılım sağladı.

Fuar konseptinde gerçekleşen etkinlikte, standlarda hem ilçelerin hem de Denizli'deki kurumların tanıtımı yapılacak. Ana tanıtım noktaları ise Pamukkale'nin eşsiz güzelliği, termal turizm, sağlık turizmi ve tekstil sektörünün tarihsel başarısı olacak. Çeşm-i Bülbülden Buldan Bezine, Denizli Horozundan zeybek oyununa, Yeşilyuva ayakkabısından Yatağan Bıçağına, Kirazından Elmasına Denizli'nin öne çıkan değerleri etkinlik boyunca Ankaralılara tanıtılacak.

Denizli Valiliği, Denizli Belediyesi, Ticaret Odası, Sanayi Odası ve sivil toplum kuruluşlarının aktif olarak yer aldığı etkinlikte, Denizli İhracatçılar Birliği olarak bir stand açtık.

Birliğimiz standında, ana faaliyetlerimizin dışında özellikle bu sene ikincisini düzenlemekte olduğumuz Ev ve Plaj Giyimi Tasarım yarışmasının tanıtımını Ankara'da yapma fırsatını yakaladık. Yarışma şartları hakkında bilgilerin yer aldığı broşürler DENİB standında dağıtıldı.

Etkinlikler kapsamında Özay Gönlüm anma konserleri, Buldan Defilesi, Zeybek gösterileri, cam horoz yapımları, paneller, âşık atışmaları, Hayati İnanç ile "Can Veren Pervaneler” sohbeti, Müftü Ahmet Hulusi Efendi tiyatrosu, kukla tiyatrosu, çocuk oyunları düzenlenecek.

 

 

İlgili Fotoğraflar