EVTEKS 2012'yi Geride Bıraktık...

Bir Evteks Fuarını daha geride bıraktık. Denizli için oldukça önemli olan ve Dünya'nın en büyük ikinci Ev Tekstili Fuarı olan İstanbul Evteks Fuarı, 16-20 Mayıs 2012 tarihleri arasında CNR Uluslararası Fuarcılık tarafından, Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD) desteği ile İstanbul'da gerçekleşti.

Yaklaşık 1000 standın açıldığı, 2000 markanın sergilendiği ve 160 bin metrekareye kurulan fuara, Denizli'den 78 firma 81 stand ile katıldı. Denizli ile Bursa fuarda ağırlığını hissettiren şehirler oldu. 130'u aşan stand ise yurtdışından firmalar tarafından açıldı. Yabancı ziyaretçi sayısının her geçen yıl artış gösterdiği İstanbul Evteks Fuarına bu sene de binlerce yabancı ziyaretçi geldi. Fuarın her geçen yıl daha fazla ilgi çekmesinde standlarda sergilenen koleksiyonların her geçen sene daha nitelikli ve özgün hale gelmesinin de payı oldukça büyük.

Fuarda dünyaca ünlü trend ajanslarından NellyRodi, 2013 trendlerinin sergilerken, bir çok ülkenin tasarım ofislerinin yer aldığı "dizaynist” bölümü oluşturuldu. Ayrıca fuarda açılan "Harem Dairesi” de büyük ilgi gördü.

Geçen sene olduğu gibi Denizli İhracatçılar Birliği olarak bu sene de fuarda bir stand açtık ve birçok ziyaretçi DENİB standına uğrayarak Denizli hakkında bilgi alma fırsatını elde ettiler. Bastırdığımız katalogda, fuarda stand açan Denizli firmalarına ilişkin bilgilere ve Hall numaralarına yer verdik ve bu kataloğun dağıtımını sağladık. Önümüzdeki yıllarda da bu hizmetimizi sürdürmeyi hedefliyoruz.

Genel anlamda iyi ve olumlu bir havada geçen fuarın sonuçlarının da güzel olmasını temenni ediyoruz. Fuardaki atmosfer 2012 yılını ikinci yarısına dair olumlu beklentilerimizi teyit eder nitelikte idi. Ziyaretçi yoğunluğunun, önümüzdeki haftalarda somut siparişlere dönüşmesi halinde, Denizli'nin tekstil ihracatının memnun edici bir performans sergilemesi sürpriz olmayacak.

İlgili Fotoğraflar