İNOVASYON HAFTASI İSTANBUL'DA BAŞLADI

INOVASYON HAFTASI İSTANBUL'DA BAŞLADI

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından organize edilen ve 8 Aralık Cumartesi gününe kadar devam edecek olan İnovasyon Haftası İstanbul'da başladı.

Açılışını Başbakanımızın da onurlandırdığı etkinlikte, İhracatçı Birlikleri tarafından farklı sektörlerde düzenlenen tasarım yarışmalarında ve proje pazarlarında finale kalan tasarımlar sergileniyor. Ayrıca farklı ülkelerden davet edilen konuklar üç gün boyunca seminerle verecek. Açılış programında TİM Başkanı Mehmet BÜYÜKEKŞİ ve Ekonomi Bakanı Zafer ÇAĞLAYAN'ın konuşmalarının ardından kürsüye gelen Başbakan Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Türkiye'nin son on yılda ekonomik anlamda çok mesafe aldığını ifade ederek, IMF'e olan borcun 900 milyon Dolara kadar gerilediğini belirtti. Ülkemizin bir çok ülkenin sahip olduğu ve refah sağlayan doğal kaynaklara sahip olmadığını da sözlerine ekleyen ERDOĞAN, en büyük zenginliğimizin genç, dinamik ve zeki insan gücü olduğunu söyledi.

İstanbul Kongre ve Kültür Merkezi'nde devam eden Inovasyon Haftası'nda Denizli İhracatçılar Birliği bir stand ile yer alırken, tasarım yarışmaları salonunda DENİB'e ayrılan bölümde Ekim ayında finali gerçekleştirilen "Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması”nda finale kalan yarışmacıların ürünlerini sergiliyor. Finalist yarışmacıların da katıldığı etkinlikte, yarışmacılar ziyaretçilere kendilerini ve tasarımlarını tanıtma fırsatı buluyorlar.

Inovasyon Haftası'nın açılış programına, Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman KOCASERT ile Başkan Yardımcısı Mehmet BAYKENT ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet ZORA, Arif ŞENSÖZ, Mustafa AYDINLI ve Murat TOSUNOĞLU da katılım sağladı.

İlgili Fotoğraflar