INTERTEXTILE SHANGHAI 2012 Ev Tekstili Fuarı' na Denizli' den Yoğun İlgi

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği'nin organizasyonu ile ülkemizden firmaların milli katılım gerçekleştirdikleri Şangay Ev Tekstili Fuarı - Intertextile Shanghai Home Textiles 28 - 30 Ağustos 2012 tarihleri arasında Çin'de gerçekleştirildi.

Denizli İhracatçılar Birliği'ni temsilen Başkan Süleyman KOCASERT'in ziyaret ettiği fuarda, Denizli'den Ozanteks Tekstil, Egem Tekstil, Başarı Tekstil ve Gökhan Tekstil olmak üzere dört firma stand açarken, yaklaşık on Denizli firması da fuara ziyaretçi olarak katıldı. Bilindiği üzere Çin son yıllarda ekonomide yakaladığı rekor büyüme oranları ile refah düzeyini hızlı bir şekilde artırdı. Bir başka deyişle artık Çin'i sadece rakip olarak değil potansiyel pazar olarak da değerlendirmek gerekiyor. Bunun yanında söz konusu fuar her geçen yıl ev tekstili sektöründe daha önemli hale geliyor ve Dünya'nın dört bir yanından gelen alıcılarla temas kurabilmek adına öncelikli bir organizasyon haline geliyor.

DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT fuarı değerlendirirken, Denizli'nin Çin'de gerçekleşen bu fuarı uzun süredir mercek altına aldığını ve bu sene ilk defa bu yoğunlukta bir katılımın Denizli'den gerçekleştirildiğini belirtti. Ayrıca Ekonomi Bakanlığı üst düzey yetkilileri ile gerçekleştirilen Şangay Serbest Bölgesi ziyaretinin ve diğer toplantıların çok faydalı olduğunun altını çizerek, fuara katılan firmalarımızın verimli iş görüşmeleri gerçekleştirdiğini hatta fuar esnasında kurulan iş bağlantılarının olduğunu vurguladı.

İlgili Fotoğraflar