Makedonya Türkiye Büyükelçisi GORAN TASKOVSKİ DENİB'i Ziyaret Etti

10 Eylül 2012 Pazartesi günü Makedonya Türkiye Büyükelçisi Sayın Goran TASKOVSKİ ve beraberindekiler Denizli İhracatçılar Birliğini ziyaret etti.

DENİB Başkan Vekili Oğuzhan KATRANCI'nın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya DENİB Başkan Yardımcısı Mehmet BAYKENT, Yönetim Kurulu Üyeleri Arif ŞENSÖZ, Veli OĞUZ ve Yücel BAYAM ile Zorel Tekstil'den Rafet ZORA katıldı.

Denizli ve ekonomisi hakkında yapılan bilgilendirme sunumunun ardından, Makedonya Yatırım Ajansı İzmir Yetkilisi Alev Sulejman tarafından Makedonya'nın yatırımcılara tanıdığı teşvikler hakkında detaylı bir sunum gerçekleştirdi.

Makedonya Türkiye Büyükelçisi ise yaptığı konuşmada Türkiye ve Makedonya'nın birbirine uzak ülkeler olmadığını belirterek, iki ülkenin tarihte 550 yıl boyunca birlikte yaşadığının altını çizdi. Ayrıca Makedonya'da yatırım yapan birçok Türk firması olduğunu vurguladı.

DENİB Başkan Vekili Oğuzhan KATRANCI, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, Makedonya ile Türkiye arasındaki işbirliği ve ticaret hacminin gelişmesini dilediklerini ifade etti.

İlgili Fotoğraflar