PLATFORM Toplantısı, DENİB' de Yapıldı...

Denizli Valisi Sayın Abdülkadir DEMİR'in Başkanlığında toplanan Denizli Platformu Toplantısı, 3 Aralık 2012'de Denizli İhracatçılar Birliğinde gerçekleştirildi. Toplantıya, Denizli Belediye Başkanı Sayın Osman ZOLAN, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin BAĞCI, Denizli Sanayi Odası Başkanı Sayın Müjdat KEÇECİ, Denizli Ticaret Borsası Başkanı Sayın İbrahim TEFENLİLİ, Denizli Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Sayın Hüseyin MEMİŞOĞLU, Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Sayın Süleyman KOCASERT ve Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sayın Musa ÇELİKKOL katıldı.

Denizli'nin ulaşım konusunda en önemli problemi olan havayolu taşımasında Çardak havalimanının özellikle kış aylarında uçak iniş-çıkışlarına müsait olmayışı, uçak biletlerinin çok yüksek olması nedeniyle yolcuların İzmir yolunu tercih etmeleri, bunun da havayolu uçuşlarının azalmasına ve yolcuların mağduriyetine neden olduğunun altı çizilmiş ve daha makul fiyatlardan alternatif uçuşun sağlanması amacıyla Sn. Valimiz, Sn. Belediye Başkanımız ve Oda Başkanlarının yıl içinde İstanbul'da Borajet yetkilileri nezdindeki girişimleri ve çalışmalar konusunda görüş alışverişinde bulunularak,

Denizli - İstanbul uçuşlarının Borajet kanalıyla uygun fiyatlarla yapılması , bu konuda sanayicilerimizin özellikle yurtdışı bağlantılarının da gözönüne alınarak uçuş saatlerinin tespit edilmek suretiyle, Borajet yetkililerinin katılımıyla önümüzdeki hafta bir protokol imzalanması hususunda görüş alışverişinde bulunulmuştur.

Ayrıca toplantıda, Denizli Gümrük Müdürlüğü'nün halihazırdaki hizmet binasının yetersiz oluşu nedeniyle, özellikle mermer firmalarının İzmir'den çıkış yapmak zorunda kaldıkları, bunun da mermer ihracatımızın Denizli rakamına yansımamasına sebep olduğu ayrıca, İzmir'den cıkısların bu firmalara ek maliyet getirdiği hususları dikkate alınarak, Kaklık veya Organize Sanayi Bölgesinde Gümrük Müdürlüğünün hizmet vermesi ile ilgili çalışmalar yapılması ve Müdürlük Hizmet Binasının daha uygun koşullarda hizmet vermesi konularında görüşmeler yapılmıştır.

İlgili Fotoğraflar