08.02.2017


 

DENİB Ailesi Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir' i Ziyaret Etti...
 
 

  
 

 

31 Ocak 2017 tarihinde, Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman KOCASERT ve Yönetim Kurulu üyeleri, Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt DEMİR'i makamında ziyaret etti ve yeni görevinde başarılar diledi.

 
 

Yeni Nesil Ticaret ve Dijital Pazarlama Eğitim Programı
 

 

  
 

 

2016 yılı Teknik Destek Programı kapsamından yararlanmak üzere 31/12/2016 tarihinde T.C. Güney Ege Kalkınma Ajansı'na sunulan "Yeni Nesil Ticaret ve Dijital Pazarlama Eğitim Programı” isimli proje yapılan değerlendirmeler neticesinde GEKA tarafından başarılı bulunmuş olup, projenin Teknik Sözleşmesi 3 Şubat 2017 tarihinde imzalanmıştır.

 
 

2017 Ocak Ayı İhracat Değerlendirme Basın Toplantısı
 

 

  
 

 

Türkiye İhracatında Son 49 Ayın Rekoru Kırıldı TİM tarafından açıklanan ihracat verilerine göre, ülkemiz ihracatı Ocak ayında 9 milyar 157 milyon USD'den, 10 milyar 528 milyon USD'ye yükseldi ve %15 oranında artarak, son 49 ayda gerçekleşen en yüksek artış oranına ulaşmış oldu. Geride bıraktığımız 2016 yılında ihracatımız %0,8 azalışla 142,6 milyar USD olarak gerçekleşmişti. Ancak; geçtiğimiz sene dünya ticaretinde yaşanan gerileme ve Rusya'nın %22, İngiltere'nin %12, Çin'in %7'lik ihracat kayıpları göz önüne alındığında, ihracat azalışımızın %0,8 ile azalışla sınırlı kalması, Ocak ayındaki rekor artış oranının öncü habercisi niteliğindeydi.

 
 

2017 Yılı Ocak Ayı İhracat Değerlendirme Raporu
 
 

  
 

 

01 - 31 Ocak 2017 tarihleri arası, 2017 Yılının ilk ayında Birliğimizce kayda alınan ihracat rakamı geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık %19,95 artarak 160.294.992 USD den 192.275.858 USD ye yükselmiştir. Ocak 2017 içerisinde, Birliğimiz ihracatının ön sıralarında yer alan sektörlerden, Hazırgiyim ve Konfeksiyon ihracat kayıt rakamı geçen yıla göre %0,61 artarak 80.036.418 USD, Tekstil ve Hammaddeleri ihracat rakamları da %1,65 artışla 21.698.649 USD olarak gerçekleşmiştir.

 
 

Sinergoloji İletişim Sanatı Eğitimi Yapıldı...
 
 

  
 

 

DENİB AKADEMİ, Sinergoloji "İletişim Sanatı” Eğitimini 25 Ocak 2017 Perşembe günü yoğun katılım ve ilgi ile gerçekleştirdi. Academy Neuro'dan Mert AYDINER verdiği eğitimde; Kişisel gelişim döngüsü, Nasıl karar veriyoruz? Bizi insanlara yaklaşma noktasında harekete geçiren güdüler nelerdir? Tutumlarımız, tavırlarımız, bilgimiz, uygulama, becerilerimiz, alışkanlıklarımız, hafıza nasıl oluşur, sinir sistemimiz, profesyonel hayatta iş ağınızı şekillendirirken ilişkiye doğru adımla başlamanızı sağlayacak etkili "karşılama, ağırlama ve uğurlama” şekilleri nelerdir? Liderlerin davranış kodları vs. konularında katılımcılar bilgilendirildi.

 
 

Dünya Gümrük Günü Çerçevesinde DENİB’ e Ziyaret...
 
 

  
 

 

Denizli Gümrük Müdürü Sayın Mehmet ŞENSOY ve beraberindeki heyet, 26 Ocak 2017 Perşembe günü Dünya Gümrük Günü etkinlikleri çerçevesinde Denizli İhracatçılar Birliği'ne bir ziyaret gerçekleştirdiler. DENİB Başkan Vekili Sayın İbrahim UZUNOĞLU' nun ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette, Denizli Gümrük Müdürlüğü ve DENİB' in koordinasyon halinde çalışan iki kurum olduğu ve hizmet kalitesinin her geçen gün artması için her iki kurumun da özveri ile çalıştıkları vurgulandı.

 
 

DENİB “ESKİ KÖYE YENİ ADET ARIYOR”…
 
 

  
 

 

Denizli'de ilkokul - ortaokul ve lise öğrenimi görmekte olan öğrencilerin, yaratıcılıklarını ön plana çıkarmak, yenilikçi, özgün ancak keşfedilmemiş ve sadece fikir aşamasında kalmış projeleri tespit ederek hayata geçirmek, Denizli ve Türkiye'nin inovasyon yolculuğunda çocukların ve gençlerin katıksız fikirlerinden iş dünyası olarak faydalanmak ve onlara gerekli destekleri sunmak. Bu çerçevede oluşacak farkındalık ile girişimciler için, sermaye ve iş fikrinin bir araya geldiği, çocuklarımızın fikirlerini geliştirip ürüne dönüştürebilecekleri ortamı hazırlayabilmek amacıyla düzenlenecek fikir tabanlı Genç Mucitler Aranıyor - DENİB İnovatif Fikirler Yarışması'nın Protokol Töreni 23 Ocak 2017 Pazartesi günü Denizli Valisi Sayın Dr.Ahmet ALTIPARMAK, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Mahmut OĞUZ'un teşrifleri ve TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT ile DENİB Yönetim Kurulunun katılımıyla gerçekleşti.

 
 

Yeni Torba Kanun Hakkında
 
 

  
 

 

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden alınan, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen Torba Kanun’un getirdikleri değişiklikleri içeren özet bilgi notu aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

- Hazine destekli kefalet miktarı 25 milyar liraya çıkarıldı. Finansman imkanlarını geliştirmek ve kredi sisteminin etkin işlemesine katkı sağlamak amacıyla firmalara kredi garantisi veren kredi garanti kurumlarına aktarılan nakit kaynak, 2 milyar liradan 25 milyar liraya çıkarılacak.

 
 

DENİB AKADEMİ, Tasarruf ve Tüketim Eğilimleri Eğitimi
 
 

  
 

 

DENİB AKADEMİ 2017 yılındaki eğitim faaliyetlerine start verdi. Yılın ilk faaliyeti olan "Tasarruf ve Tüketim Eğilimleri” konulu eğitim programı 19 Ocak 2017 Perşembe günü gerçekleştirildi. Bemar Kariyer Okulun'dan Eğitmen Doç.Dr. Kamil Orhan gerçekleştirilen eğitimde katılımcıları, Tasarruf ve Tüketim nedir? Tüketici, Müşteri ve Ticari Müşteri, Satın alma, Tutum ve Tutum değiştirme, Tüketim Eğilimleri, Tüketim ve Satın Alma, Satın Alma Süreci, Algı, Tutum, Duygular, Tasarruf, Zaman Tasarrufu, Toplantı Kültürü, Zaman Yönetimi gibi birçok konuda katılımcılara veri paylaşımında bulunularak Tasarruf ve Tüketim konusunda bireyselden başlayarak firma olarak yapmamız gereken hususlar hakkında önerilerde bulundu.

 
 

Heimtextil’ i Geride Bıraktık...
 

 

  
 

 

Dünya'nın en büyük ev tekstili fuarı olan Heimtextil Frankfurt Fuarını geride bıraktık. 10-13 Ocak 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen Heimtextil/Frankfurt'tan memnun olarak dönüldü. 70’in üzerinde ülkeden yaklaşık 2900 standın açıldığı, 70.000'den fazla kişinin ziyaret ettiği Heimtextil Frankfurt Fuarı'na aynı zamanda uluslararası bir ev tekstili kongresi ve forum gözü ile de bakmak mümkün. Çünkü bu fuarı, ticaret amacıyla gelenlerin yanı sıra, dünyanın dört bir tarafından tasarımcılar, stilistler, medya mensupları ve öğrenciler de takip ediyor. Önümüzdeki döneme ait trendler burada belirleniyor. Havlu, bornoz, nevresim, perde, döşemelik, duvar kağıdı, yatak, yorgan, masa üstü tekstillerinin yanısıra teknoloji ve tasarım ürünlerinin sergilendiği fuarda, aynı zamanda birçok seminer de gerçekleştirilmekte. Bu anlamda Heimtextil , ticari fuar olmanın ötesinde de anlamlar taşıyor.

 
 


DUYURULAR :
1- İnovaLİG 2017 Başvuruları Hk.
2- Turunçgil ve Taze Üzüm İhracatı
3- Mısır Kayıt Sistemi Anket Formu Hk.
4- AB Mevzuat Değişiklikleri
5- Etiyopya, Addis Ababa İşadamları İşkadınları Heyeti 22-24 Mart 2017
6- İran-İşbirliği Teklifi
7- Hong Kong İhale Duyurusu
8- Arap Tarımsal Yatırım Konferansı
9- KOBİ Kataloğu Uygulaması
10- Tebliğ Değişikliği