DENİB “ESKİ KÖYE YENİ ADET ARIYOR”...

Denizli'de ilkokul - ortaokul ve lise öğrenimi görmekte olan öğrencilerin, yaratıcılıklarını ön plana çıkarmak, yenilikçi, özgün ancak keşfedilmemiş ve sadece fikir aşamasında kalmış projeleri tespit ederek hayata geçirmek, Denizli ve Türkiye'nin inovasyon yolculuğunda çocukların ve gençlerin katıksız fikirlerinden iş dünyası olarak faydalanmak ve onlara gerekli destekleri sunmak. Bu çerçevede oluşacak farkındalık ile girişimciler için, sermaye ve iş fikrinin bir araya geldiği, çocuklarımızın fikirlerini geliştirip ürüne dönüştürebilecekleri ortamı hazırlayabilmek amacıyla düzenlenecek fikir tabanlı Genç Mucitler Aranıyor - DENİB İnovatif Fikirler Yarışması'nın Protokol Töreni 23 Ocak 2017 Pazartesi günü Denizli Valisi Sayın Dr.Ahmet ALTIPARMAK, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Mahmut OĞUZ'un teşrifleri ve TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT ile DENİB Yönetim Kurulunun katılımıyla gerçekleşti.

Törenin ardından konuşmasında "Türkiye'nin 2023 yılı Hedeflerine ulaşması için yenilikçi fikirlere, gençlerin ve çocukların katıksız fikirlerine ihtiyaç duyulduğunu ifade eden KOCASERT, çağımızda bilginin önemi, yerini yaratıcılığın önemine bırakmıştır. Bilgiye herkes kolaylıkla ulaşabilir durumda, farklı olan ise ulaşılan bilginin yaratıcılıkla inovatif bir şekilde farklı ürüne dönüşmesi dedi. Bu sebeple İlki 2015 yılında düzenlenen 850 civarında başvurunun bulunduğu Genç Mucitler Aranıyor İnovatif Fikirler yarışmasının ikincisinin bu sene tekrar düzenleneceğini ifade eden KOCASERT TİM olarak tasarım, markalaşma, Ar-Ge ve inovasyon olmak üzere 4 ana unsur üzerinde yoğunlaştık. Ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşması ancak ve ancak katma değeri yüksek ürünlerle mümkündür. İnovasyonu bir kültür haline getirmemiz olmazsa olmazımız durumundadır.” Dedi.

Yarışma hakkında bilgi veren KOCASERT Yarışma başvurularının Şubat ayında başlayacağını ve projelerin öğrenim görülen Okullara yapılacağını, değerlendirmelerin ise yetkin Jüri üyeleri tarafından gerçekleşeceğini söyledi. Dereceye giren eserlerin ise Mayıs ayında düzenlenecek bir final gecesi ile belirlenerek ödüllendirileceğini, dereceye girecek öğrencilerin öğretmenlerinede ödül takdim edileceğini ifade ederek yarışmaya katılacak tüm öğrencilere başarılar diledi.


İlgili Fotoğraflar