12-2015


 

Tasarım ve Ürün Geliştirme Projeleri ve Türkiye Ticaret Merkezleri Desteği Toplantısı
 
  
 
 

T.C. Ekonomi Bakanlığı'nın Tasarım ve Ürün Geliştirme Projeleri ve Türkiye Ticaret Merkezleri Desteği Bilgilendirme Toplantısı 26 Mayıs Salı günü saat 09:30 - 13:00 arası geçekleştirildi. Tasarım ve Ürün Geliştirme Projeleri ile ilgili Ekonomi Bakanlığı İhracatı Geliştirme Uzman Yardımcısı Başak ÇEÇEN, Türkiye Ticaret Merkezleri Desteği ile ilgili ise Ekonomi Bakanlığı İhracatı Geliştirme Uzmanı Gözde İNANERİ, Türkiye'de tasarım ve inovasyon kültürünün oluşturulması ve yaygınlaştırılmasını teminen katılımcıları bilgilendirdiler.

 
 

Genç Mucitlerin Muhteşem Finali
 
  
 
 

Türkiye'de İnovasyon bilincinin genç nesillere entegre edilmesi amacıyla düzenlenen Genç Mucitler Aranıyor - DENİB İnovatif Fikirler Yarışması'nda Final Heyecanı 25 Mayıs 2015 Pazartesi Günü görkemli bir ödül töreni ile gerçekleştirildi. Denizli Protokolünün de katılımlarıyla gerçekleştirilen ödül töreninde 834 başvurudan finale kalan 31 icat görücüye çıktı. TİM Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman KOCASERT Açılış konuşmasında İnovasyonun gençlerimiz için önemine değinerek; " Bugün burada genç beyinlerin yaratacakları icatlar için bir araya geldik, onlara eski köye yeni adet getirin, başımıza icat çıkarın sloganlarını aşıladık.

 
 

Gümrük Birliği' nde Tarihi Dönemeç
 
  
 
 

Gümrük Birliği Güncellenmesi ile ilgili ilk adım atıldı... Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gümrük Birliği Anlaşması'nın güncellenmesine ilişkin düzenlemelerle 150 milyar dolar seviyesinde olan Avrupa Birliği (AB) ile dış ticaret hacminin çok üzerinde bir rakamın hedeflendiğini belirterek, "Bunun etkilerini de hemen görmeye başlayacağız. Çok cesur bir adım atıyoruz. Gümrük Birliği'nin eksiklerini giderirsek, buradaki güç tam üyeliğe kaldıraç etkisi yapacaktır" dedi.

 
 

21. İstanbul Uluslararası Evteks Fuarı Kapılarını Açtı...
 
  
 
 

19 - 23 Mayıs 2015 tarihlerinde açık olacak fuara Denizli Tam Kadro Katıldı. İstanbul'da bu yıl 21'si düzenlenen İstanbul Evteks Fuarı başladı. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat ZEYBEKCİ'nin onurlandırdığı açılış töreninde, TİM Başkanı Mehmet BÜYÜKEKŞİ, TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT ve DENİB Yönetim Kurulu üyeleri de hazır bulundu. Yapılan açılış töreninde, TETSİAD Başkanı Yaşar KÜÇÜKÇALIK, CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda EREM, TİM Başkanı Mehmet BÜYÜKEKŞİ ve Ekonomi Bakanı Sayın Nihat ZEYBEKCİ birer konuşma yaptı.

 
 

İhracatın İlk 1000'i Açıklandı
 
  
 
 

2000 Yılından bu yana geleneksel hale gelen TİM ilk 1000 İhracatçı araştırması her sene yayınlanarak, Türkiye'nin ihracat gelişimi için yapılan referans bir araştırma niteliğindedir. 2014 yılının ilk 1000 ihracatçısı 18.05.2015 Pazartesi Günü Konya'da, TİM Başkanı Mehmet BÜYÜKEKŞİ, TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT ve TİM Yönetim Kurulu Üyelerinin düzenlediği basın toplantısı ile ilan edildi.

 
 

İhracatın Devleri Ödüllerini Aldı
 
  
 
 

Her sene olduğu gibi, bu yıl da Denizli İhracatçılar Birliği tarafından "İhracatın Yıldızları Ödül Töreni” organizasyonu gerçekleştirildi. 2014 yılı ihracat performansına göre firma temsilcilerine ödüllerinin takdim edildiği töreni Ekonomi Bakanı Sayın Nihat ZEYBEKCİ ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Sayın Mehmet BÜYÜKEKŞİ'nin de teşrifleriyle 15 Mayıs 2015 tarihinde Denizli Anemon Otel'de gerçekleştirildi. TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT'in açılış konuşmalarıyla başlayan gecede toplamda 38 ödül farklı kategorilerde takdim edildi.

 
 


DUYURULAR :
1- Tarımsal Ürünlerde İhracat İadesi
2- Japonya için Akredite Edilmiş Gıda Laboratuvarları
3- Süt Tozu Desteklemesi
4- Suriye'ye Sigara Cinsi Eşyanın Sevki
5- Rimi Marketler Zinciri
6- Nijerya - Kano İşadamları Heyeti
7- Fas Enerji ve Doğalgaz Yatırımları
8- Cenova,Cristoforo Colombo Havalimanı
9- Türkiye Tekstil Sanayi İşverenleri Sendikası
10- Tekstil Ve Otomotiv İnovasyon Ve Tasarım Buluşmaları
11- Shuitou 2015 Fuarı
12- Coverings 2016 Fuarı
13- Tarımsal Ürünlerde İhracat İadesi 2015/1 PKK Karar'ının Uygulama Usül Esasları
14- Şangay İşbirliği Örgütü Ülkeleri Emtia Fuarı Milli Katılım Organizasyonu
15- 2015/2 Sayılı Genelge
16- Bazı Taze Sebze Ürünlerinin İhracatı Hk.