23.08.2017


 

DENİB Yönetim Kurulu'ndan Ankara Ziyareti...
 
 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan heyet, Süleyman Kocasert Başkanlığında 14 Ağustos 2017 Pazartesi günü bir dizi ziyaret için Ankara'daydı. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı İbrahim Şenel, Adalet Bakan Yardımcısı Bilal Uçar ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız makamlarında ziyaret edildi. İlk ziyaret Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci'ye gerçekleştirildi. Toplantıda Heyet adına konuşan DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, DENİB'in Başkanlığını yapmış, ihracatın içinden gelen bir Bakanın 65'inci hükümette yerini korumasından dolayı büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederek, bu durumun şehrimiz için çok önemli bir fırsat olduğunun altını çizdi.

 
 

Temmuz Ayı İhracat Rakamları Basın Açıklaması
 
 

  
 

 

Temmuz ayı ihracat rakamları Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından 1 Ağustos 2017 tarihinde Manisa'da Vestel Elektronik Merkez Fabrikası'nda açıklandı. TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT ile Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri 'de, basın toplantısında hazır bulundu. Sayın Süleyman KOCASERT' in, ihracat rakamlarına dair basın açıklaması şu şekilde: Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından temmuz ayı ihracat rakamları açıklandı. Hem ilimizin hem de ülkemizin ihracatında çok güçlü artışların yaşandığına tanık oluyoruz. Denizli İhracatçılar Birliği tarafından kayda alınan ihracat Temmuz ayında tam yüzde 39 artarak 199 milyon USD olarak gerçekleşti. Ocak-Temmuz döneminde ise ihracat artışı yüzde 13,7 ile 1 milyar 373 milyon USD oldu.

 
 

İhracatçılar, Maliye Bakanı ile KDV’ yi Masaya Yatırdı...
 

 

  
 

 

Maliye Bakanı İhracatçılarla Kdv'yi Konuştu… Maliye Bakanı Sayın Naci AĞBAL, Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda ihracatçılarla bir araya geldi.Toplantının ana başlığını, gündemde olan ve hazırlıkların sürdüğü KDV reformu oluştururken, TİM tarafından hazırlanan ve ihracatçıların öneri ve beklentilerinin sunulduğu bir rapor Sayın Bakana sunuldu. Yakın Gelecekte KDV'de Önemli Adımlar Atılacak TİM Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman KOCASERT toplantıya ilişkin şunları söyledi: "İhracatçılar olarak bugün Maliye Bakanımızı ağırlıyor olmaktan memnuniyet duyduk ve KDV özelinde beklentilerimizi tüm teknik detayları ile kendisine sunma fırsatı bulduk. Başkanımız Sayın BÜYÜKEKŞİ, Maliye Bakanımıza bürokrasinin sadeleşmesi, kurumlar arasındaki koordinasyonun etkinleştirilmesi ve KDV iadelerinin gecikmesinden kaynaklanan finans yükünün kalkması için sürecin çok daha hızlı bir şekilde ilerlemesi yönündeki beklentilerimizi aktardı.

 
 

“KOBİBANK Dış Ticaret Toplantısı" Gerçekleştirildi...
 
 

  
 

 

TEB -Türkiye Ekonomi Bankası tarafından 9 Ağustos 2017 Çarşamba günü KOBİBANK Dış Ticaret Toplantısı gerçekleştirildi. Birliğimiz Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda TEB Dış Ticaret Merkezlerinden sorumlu Dış Ticaret Uzmanı Berk ARBİL'in güncel durum, ihtiyaçlar, riskin azaltılmasına, likidite sağlamaya, dış ticaretin geliştirilmesine yönelik çözümler, döviz kredileri, Eximbank kredileri, ülke kredileri konularında verdiği bilgilerin ardından, TEB KOBİ Bankacılığı Pazarlama Müdürü Nihal KILINÇOĞLU tarafından KOBİ'lerin gelişimine ve rekabette güçlenmelerine destek vermek amacıyla dış ticaretle ilgili ihtiyaç duyabilecekleri güncel bilgileri içeren "tebledisticaret.com” portalının tanıtımı yapıldı.

 
 

DENİB AKADEMİ İhracatta Finansal Okuryazarlık – İhracatta Ödeme Yöntemleri Eğitimi...
 
 

  
 

 

DENİB Akademi, 8 Ağustos 2017 Salı günü DENİB Nihat Zeybekci Toplantı Salonu'nda, 10 Ağustos 2017 Perşembe günü de Denizli İhracatçılar Birliği ve Uşak Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim Salonu'nda İhracatta Finansal Okuryazarlık - İhracatta Ödeme Yöntemleri Eğitimi'ni gerçekleştirdi. Eğitimde İhracat Eksperi Ümit Osman Yılmaz tarafından İhracat nedir? Bankasız ihracat mümkün mü? Döviz Alım Belgesi, Döviz Satım Belgesi, İhracatta banka seçimi, Banka masrafları, Döviz kredisi, İhracat taahhütdü kapatma, Muvafakatname, İhracatta ödeme yöntemleri, peşin ihracat, mal mukabili ihracat, vesaik mukabili ihracat, Banka ödeme yükümlülüğü, Ödeme yöntemleri ile ilgili Ocak-Mayıs 2017 verileri, Akreditif türleri vs. konularında katılımcılar bilgilendirildi.

 
 

DENİB Akademi “Yükselen Sektörler ve Yurt Dışı Pazar Fırsatları” Eğitim Programı...
 
 

  
 

 

DENİB Akademi, 25 Temmuz 2017 Salı günü Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) ve Uşak Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ile ortak işbirliğiyle içerisinde "Yükselen Sektörler ve Yurt Dışı Pazar Fırsatları" konusunda eğitim programı gerçekleştirdi. Programda, nüfus artışında devam eden dengesizlik, temel kaynakların daha fazla kısıtla karşılaşması, ekonomik güç, evrensel veri erişimi, sanayi devrimi, kimya devrimi, konteyner devrimi, iletişim devrimi, bilişim devrimi, küreselleşme, küre dışına çıkış, evrensellik, yükselen sektörler, yurt dışı pazarlara açılma nedenleri gibi birçok önemli konuda Rönesans Değişim ve Yönetişim Bilimleri Enstitüsü'nden eğitmen Ceyhun Yeşilşerit tarafından Uşak Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü'nde katılımcılara bilgi verildi.

 
 

İhracatçı Firmaların Tasarım Merkezi Kurulumu ile Tasarım Departmanı, TÜBİTAK ve Diğer Teşviklerle Bütünleştirilmesi Semineri Gerçekleştirildi...
 

 

  
 

 

19 Temmuz 2017 tarihinde Birliğimiz Konferans Salonu'nda "Yenilikçi ve İhracatçı Firmaların Tasarım Merkezi Kurulumu ile Tasarım Departmanı, Küresel Tedarik Zinciri, TÜBİTAK ve Diğer Teşviklerle Bütünleştirilmesi Semineri” gerçekleştirildi. Seminerde Yeminli Mali Müşavir, Ar-Ge, Yenilik ve Tasarım Hibe Fonları, Tasarım/Ar-Ge Merkezi Uygulayıcısı, Sorumlu Ortak Baş Denetçisi Prof. Dr. Atilla Bağrıaçık, katılımcıları Tasarım Merkezi kuruluş koşulları, tasarım departmanı, işleyişi, muhasebe kayıtları, bu kapsamda yapılması gereken TÜBİTAK projeleri ve uygulamada dikkat edilmesi gereken hususlarda bilgilendirdi ve firmalardan uygulama ile gelen soruları da cevapladı.

 
 

DENİB AKADEMİ Stratejik İnovasyon Eğitimi...
 

 

  
 

 

DENİB Akademi, 12 Temmuz 2017 Çarşamba günü DENİB Nihat Zeybekci Toplantı Salonunda, 13 Temmuz 2017 Perşembe günü de Denizli İhracatçılar Birliği ve Uşak Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu'nda Stratejik İnovasyon Eğitimi'ni gerçekleştirdi. Eğitimde Rönesans Değişim ve Yönetişim Bilimleri Enstitüsü'nden eğitimci Mehmet Nail Şencan, Yeniliği Algılamak ve Kavramak, Algı ve Kavrama İlkeleri, Yenilikçi Trendler, Üretim Üstün Süreçler, Kalite, Müşteri Odaklılık, Yönetişim, Değişim Süreci, Rekabet Stratejisi, İnovasyonun hayata geçirilmesinde organizasyonel değişim yönetimlerini örneklemelerle anlatarak katılımcıları bilgilendirdi.


DUYURULAR :
1- IKBY - Sevk Öncesi İnceleme Uygulamaları
2- AB Mevzuat Değişikleri
3- AB Tarım Mevzuatı Değişiklikleri