DENİB Yönetim Kurulu'ndan Ankara Ziyareti...

Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan heyet, Süleyman Kocasert Başkanlığında 14 Ağustos 2017 Pazartesi günü bir dizi ziyaret için Ankara'daydı.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı İbrahim Şenel, Adalet Bakan Yardımcısı Bilal Uçar ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız makamlarında ziyaret edildi.

İlk ziyaret Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci'ye gerçekleştirildi. Toplantıda Heyet adına konuşan DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, DENİB'in Başkanlığını yapmış, ihracatın içinden gelen bir Bakanın 65'inci hükümette yerini korumasından dolayı büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederek, bu durumun şehrimiz için çok önemli bir fırsat olduğunun altını çizdi. Denizli'nin bu yılın Temmuz ayında geçen yılın aynı ayına göre ihracatını %39 artırarak 198 milyon dolar; 2017'nin ilk 7 ayında ise %14 artırarak yaklaşık 1,4 milyar dolar ihracat yapıldığını belirtti. Yatırım teşvikleri ve devlet yardımları konusunda ihracatçıların beklentileri dile getirildi. Ayrıca, başta Maliye bakanı olmak üzere ekonomiyle ilgili diğer Bakanlıkların görev alanına giren konularla ilgili önümüzdeki günlerde Denizli'de değerlendirme toplantısı yapılması konusunda Sayın Bakanımızdan destek talep edilmiştir.

Heyet toplantının ardından, Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı Sayın İbrahim Şenel'i makamında nezaket ziyaretinde de bulundu.

Ekonomi Bakanlığının sonra, önceki dönem Denizli Milletvekilimiz ve şu anda Adalet Bakanlığı'nda Bakan yardımcısı olarak görev yapan Sayın Bilal Uçar makamında ziyaret edilerek güncel konular hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Adalet Bakanlığının ardından yine Denizlili Dışişleri Bakan Yardımcısı Sayın Ahmet Yıldız, makamında heyetimizi kabul etti. Ülkelerle ilişkiler ve ihracatçıların dış pazarlara ilişkin beklentileri değerlendirilerek, yurtdışına çıkışlarda büyük kolaylık sağlayan yeşil pasaport konusundaki memnuniyetimiz ifade edilmiştir.

DENİB Heyeti, son derece verimli geçen görüşmelerde, öneri ve beklentilerini iletme fırsatı buldular...

İlgili Fotoğraflar