İhracatçı Firmaların Tasarım Merkezi Kurulumu ile Tasarım Departmanı, TÜBİTAK ve Diğer Teşviklerle Bütünleştirilmesi Semineri Gerçekleştirildi...

19 Temmuz 2017 tarihinde Birliğimiz Konferans Salonu'nda "Yenilikçi ve İhracatçı Firmaların Tasarım Merkezi Kurulumu ile Tasarım Departmanı, Küresel Tedarik Zinciri, TÜBİTAK ve Diğer Teşviklerle Bütünleştirilmesi Semineri” gerçekleştirildi.

Seminerde Yeminli Mali Müşavir, Ar-Ge, Yenilik ve Tasarım Hibe Fonları, Tasarım/Ar-Ge Merkezi Uygulayıcısı, Sorumlu Ortak Baş Denetçisi Prof. Dr. Atilla Bağrıaçık, katılımcıları Tasarım Merkezi kuruluş koşulları, tasarım departmanı, işleyişi, muhasebe kayıtları, bu kapsamda yapılması gereken TÜBİTAK projeleri ve uygulamada dikkat edilmesi gereken hususlarda bilgilendirdi ve firmalardan uygulama ile gelen soruları da cevapladı.

TİM Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kocasert seminerin açılış konuşmasında , firmaların gerek yapmayı planladıkları bir yatırım, gerekse firmaların üretimlerini artırabilmek ve kendilerini geliştirebilmek gibi birçok konuda devletten destek alabildiklerini, bu konularda bilgilenmenin hem firma sahipleri hem de firma çalışanları bakımından önemini dile getirerek, devletin vermiş olduğu bu kaynaklardan geç olmadan yararlanmanın ve yine geç olmadan yol alınması gerektiğinin önemini vurguladı. Ayrıca seminere katılanların çok şanslı olduklarını ve burada öğrendiklerini fırsata çevirmelerinin hem kendileri hem de firmaları için çok önemli olduğunun altını çizdi.

Seminer, üyemiz firmalardan yetkililer, Ar-Ge Uzmanı, Üretim Planlama Sorumlusu, Mali ve İdari İşler Müdürü, Pazarlama Müdürü, Kalite ve Çevre Sorumlusu, Tasarım Merkezi Müdürü, Ar-Ge Merkezi Yöneticisi düzeyinde alanında ilgili katılımcılarla, keyifli ve başarılı olarak tamamlandı.

 
 

İlgili Fotoğraflar