08-2015


 

Güvenli Satış İçin Müşteri İstihbaratı, Tahsilat ve Risk Yönetimi Eğitimi
 
  
 
 

Genel Sekreterliğimiz bünyesinde DENİB Akademi tarafından yürütülmekte olan eğitim faaliyetleri çerçevesinde "Bülent BAŞAR.Com Satış-Pazarlama ve Yönetim Platformu” tarafından birliğimiz üyelerine yönelik Güvenli Satış İçin Müşteri İstihbaratı, Tahsilat - Risk Yönetimi Eğitimi gerçekleştirilecektir.

Eğitim içeriğine ilişkin detaylı bilgi ekte sunulmakta olup, 9 Nisan 2015 Perşembe günü saat 10:00 - 17:00 arasında Denizli İhracatçılar Birliği Raşit Güntaş Konferans Salonu'nda gerçekleşecek olan söz konusu eğitime katılım ücretsizdir.

 
 

Denizli İhracatçılar Birliği Personel Alımı Duyurusu
 
  
 
 

Ekonomi Bakanlığı'nca yürütülen "2010/8 Sayılı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ” kapsamında Denizli İhracatçılar Birliğince yürütülmekte olan "Denizli Gıda Sektörünün Uluslararası Rekabetçiliğinin Geliştirilmesi” isimli proje süresince istihdam edilmek üzere; (3 yıl)

-Türkiye'deki üniversitelerin veya denkliği Yüksek Öğretim tarafından kabul edilen yurtdışındaki üniversitelerin en az 4 yıllık eğitim veren okulların Gıda Mühendisliği - İşletme Mühendisliği -Endüstri Mühendisliği ve İktisadi İdari Bilimler Fakültesi tüm bölümlerinden mezun,Yabancı Dil Bilgisi İngilizce YDS en az C düzeyinde...

 
 

Mart 2015 - İhracat Değerlendirme Raporu
 
  
 
 

01 Ocak 2015 – 31 Mart 2015 tarihleri arasında Birliğimizce kayda alınan ihracat rakamı geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık %-14,31'lik bir azalışla 491.759.187 USD olarak gerçekleşmiştir. Aylık değerlerde ise bu rakamlar %-14,06’lık düşüşle Mart 2014 de 191.555.243 USD iken, Mart 2015 de 164.623.039 USD olmuştur.

 
 

DENİB, URGE Projesi Kapsamında ABD' de...
 
  
 
 

Ekonomi Bakanlığı destekleri ve Birliğimiz koordinatörlüğünde yürütülen "Denizli Ev Tekstili Sektörünün Uluslararası Rekabetçiliğinin Geliştirilmesinin Desteklenmesi” projemiz kapsamında "Newyork Yurt Dışı Pazarlama Programı” nın ikincisi, projede yeralan 18 firmamızın katılımı ile 22-27 Mart 2015 tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.Geçtiğimiz yılın Eylül ayında da gerçekleştirilen program, bu defa daha hazırlıklı ve daha etkin bir şekilde ABD alıcılarıyla buluşma ve görüşmelerle devam ediyor. Ayrıca DENİB olarak ilgili kurumlar ziyaret edilerek ve pazara ilişkin görüşmeler yapılıyor.

 
 

Türkiye - Tataristan Ekonomi ve Ticaret İş Forumu
 
  
 
 

Ekonomi Bakanı Zeybekci Tataristan'da

Ekonomi Bakanı Zeybekci:"Türkler ve Tatarlar arasında kan bağı var. Bu noktada iki ülkenin menfaatlerini artırmamız gerekiyor"

Tataristan Cumhurbaşkanı Minnihanov:  "Tataristan'daki yabancı yatırımların yüzde 25'inden fazlasını Türk şirketlerinin yatırımları oluşturuyor"... 

 
 

MARBLE 2015 İzmir'de Başladı...
 
  
 
 

21. Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, İzmir'in yeni Fuar alanı olan Fuarİzmir ile birlikte 25 Mart 2015 Çarşamba günü açılışı gerçekleştirildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve Türkiye'nin en büyük fuarı olma özelliğini taşıyan Fuar İzmir, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU'nun katılımlarıyla gerçekleştirilen açılış töreniyle ile hizmete girdi.

 
 

TİM' den Silikon Vadisi' nde Girişimcilik Üssü' ne Destek
 
  
 
 

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Türk Ekonomi Bankası (TEB) ve Intel'in, iş ortağı olarak yer aldığı ODTÜ TEKNOKENT' in Silikon Vadisi'nde yeni kurulan Girişimcilik Üssü'nün açılışı Türkiye İnovasyon Haftası, İzmir Buluşmaları' nda yapıldı.ODTÜ TEKNOKENT ABD' nin San Francisco şehrinde bulunan dünyaca ünlü teknoloji merkezi Silikon Vadisi'nde girişimcilik üssü kurdu. Ekonomi Bakanlığı'nın desteği ve ODTÜ TEKNOKENT sahipliğinde T-Jump San Francisco adı verilen merkeze Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Türk Ekonomi Bankası (TEB) ve Intel iş ortağı olarak destek veriyor. Merkez ile Türkiye'den yeni girişimciler ve belirli büyüklüğe ulaşmış şirketlerin ABD pazarına girebilmesi kolaylaşacak.

 
 


DUYURULAR :
1- Dış Ticaret Destek Elemanı Eğitimi Hk.
2- Benin / Pamuk Satışı
3- C Şekeri
4- EAC Sertifikası
5- Vietnam Ticaret Heyeti
6- Karadağ Bayındırlık Müdürlüğü 2015 Yılı Projeleri
7- 5. Çin-Avrasya Expo 2015 Milli Katılım Organizasyonu
8- Teksworld Fuarı (İstanbul) - 07-09 Nisan 2015
9- Yurtdışı Birim, Marka ve Tanıtım Desteği
10- Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri
11- Tayvan İşadamları Heyeti
12- Tanzanya İş Konseyi Anketi