İhracat Rakamları (Bin USD)
English

MARBLE 2015 İzmir' de Başladı...

21. Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, İzmir'in yeni Fuar alanı olan Fuarİzmir ile birlikte 25 Mart 2015 Çarşamba günü açılışı gerçekleştirildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve Türkiye'nin en büyük fuarı olma özelliğini taşıyan Fuar İzmir, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU'nun katılımlarıyla gerçekleştirilen açılış töreniyle ile hizmete girdi.

Bu yıl 25-28 Mart 2015 tarihlerinde düzenlenen ve Dünyanın en büyük mermer fuarlarından birisi olan İzmir Marble Fair 2015'e Denizli İhracatçılar Birliği Başkan Vekili Sedat ERİKOĞLU, DENİB Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Serdar MUTLUBAŞ, DENİB Denetim Kurulu Üyesi Süreyya ÇALIŞKAN ve DENİB Genel Sekreter Vekili Şadiye BAYKENT'den oluşan heyet, Fuar'a katılan 72 Denizli firmasını ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

Türkiye'nin en büyük ihtisas fuarı olan MARBLE, bu yıl metraj olarak yüzde 168, katılımcı sayısı olarak yüzde 31 ve stant sayısı olarak yüzde 64 oranında büyüdü.İzmir Fuarcılık Hizmetleri A.Ş. (İZFAŞ) tarafından düzenlenen Fuarı'a, 27 ülkeden 373'ü yabancı olmak üzere toplam 1562 katılımcı ürünlerini sergiliyor. Toplam 119 bin metrekare alan üzerinde düzenlenen fuarda mermer ve doğaltaş, fabrika makineleri, ocak ve iş makine ve ekipmanları ile sarf malzemeleri yer alıyor. Fuarda, ağırlıkları 10 ile 30 ton arasında değişen işlenmiş, yarı işlenmiş ve ham olmak üzere 15 bin ton doğaltaş, toplam 784 adet blok sergileniyor. Sadece profesyonellere açık olan fuar, 28 Mart 2015 tarihinde sonra erecek.

 


İlgili Resimler