DENİB'te yapılan “Devlet Destekleri Tanıtım Toplantısı” na ilgi yoğundu..

T.C. Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi koordinatörlüğü Denizli İhracatçılar Birliği organizasyonluğunda "Devlet Destekleri Tanıtım Toplantısı” yapıldı.

Firmaların, güncellenen ve yeni yürürlüğe konan destek mekanizmaları hakkında bilgilendirilmesini teminen, 11 İlde gerçekleştirilecek olan "Devlet Destekleri Tanıtım Toplantılarının” 5.si T.C. Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi koordinatörlüğü Denizli İhracatçılar Birliği organizasyonunda 28 Mart 2017 Salı günü DENİB Konferans Salonu'nda iş dünyası temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda, Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Esin AÇIKGÖZ, İhracatı Geliştirme Uzmanı Deniz Koray TUNÇEL ve Ümit ATEŞAĞAOĞLU tarafından "İhracatta Sağlanan Devlet Destekleri, Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi, Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği, Pazara Giriş Belgeleri Desteği, Fuara Katılım, Yurt Dışı Birim, Tasarım Desteği, Marka ve Turquality destekleri”, Ekonomi Bakanlığı Serbest Bölgeler, Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürlüğü Dış Ticaret Uzman Yardımcısı Sümeyra DEMİR tarafından "Hizmet Sektörleri Destek Programları, Sağlık Turizmi, Bilişim, Eğitim, Film, Yönetim Danışmanlığı, Lojistik ve Yayıncılık Sektörleri'ne ilişkin destekler”, Ekonomi Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Dr. Mustafa YALÇIN tarafından "Yatırım Teşvikleri, Yatırım Teşvik Sistemi, Bölgesel Teşvik, Öncelikli Yatırım Konuları, Büyük Ölçekli Yatırımlar, Stratejik Yatırımlar, Genel Teşvik, Proje Bazlı Destek Sistem” , Türk Eximbank Pazarlama Yönetici Muhammet AFŞAR ile Uzman Selcen TOPAL tarafından ise "Türk Eximbank İhracat Kredi Sigorta ve Garanti Programları " hakkında güncel bilgiler katılımcılara aktarıldı ve katılımcıların konulara ilişkin soruları cevaplandırıldı.

Yarım gün süren toplantıya ilgi büyüktü. Denizlili Sanayici ve ihracatçıların yanısıra kurum /kuruluşların yetkilileri, mali müşavirlerin den yoğun katılımıyla gerçekleşti.

 

İlgili Fotoğraflar