2016 Denizli Ekonomisinin Aktörleri Ödül Töreni Yapıldı...

Denizli Sanayi Odası, Ticaret Odası , Ticaret Borsası ve Birliğimiz işbirliğiyle 12 Mart 2016 Cumartesi günü Anemon Otel'de "2016 Denizli Ekonomisinin Aktörleri Ödül Töreni'” gerçekleştirildi. Törene Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema RAMAZANOĞLU, Denizli Valisi Şükrü KOCATEPE, Ak Parti Denizli Milletvekili Şahin TİN, CHP Denizli Milletvekili Kazım ARSLAN, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman ZOLAN, Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet ÖZER, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat KEÇECİ, Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim TEFENLİLİ, Denizli İhracatçılar Birliği Başkan Vekili İbrahim UZUNOĞLU, Denizli protokol üyeleri ve çok sayıda işadamı /sanayici katıldı.

DENİB Başkan Vekili İbrahim UZUNOĞLU açılış konuşmasında, ”Denizli ekonomisi, ihracatı ile öne çıkan bir yapıya sahip. Şehrimiz, Türkiye'nin en fazla ihracat gerçekleştiren 10 uncu ili. Yaklaşık 3 milyar Dolarlık ihracatı ile Türkiye ekonomisine önemli katkı sağlayan bir kent konumundayız. Bu başarının haklı gururunu yaşıyoruz. İhracatımız yıldan yıla gelişiyor. İhraç ettiğimiz ürünler çeşitleniyor.2004 yılında 92 ülkeye 772 kalem mal satan bir Denizli, bugün 165 ülkeye 2422 kalem mal satan bir şehir haline geldi. Denizli İhracatçılar Birliği üye yaklaşık 1300 ihracatçı firma bulunuyor. Birlik olarak, farklı faaliyetlerle ihracatçılarımıza hizmet sunmaya gayret ediyoruz”, dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema RAMAZANOĞLU konuşmasında ise, "Türkiye'nin güçlü ekonomisiyle bölgesinde ve dünyada rol model ülke haline geldiğini, son 10 yılın büyüme oranlarına bakıldığında yüzde 5'lik büyüme hızıyla güven ve istikrarın adresi olduğunu söyledi. Protokol konuşmalarının ardından Denizli'de Sanayi Odası, Ticaret Odası, İhracatçılar Birliği ve Ticaret Borsası tarafından belirlenen markalaşma yolunda başarı, istihdama katkı, yeni yatırımda başarı, tasarımda başarı, tarihi firma, ar-ge ve yenilikçilik, ihracat, İSO'da 500'de yer alan firma ve Ticaret borsası en fazla tescil işlemi yapan firma dallarında 32 şirket temsilcisine teşekkür plaketi ödülünü verildi.

 

 


İlgili Fotoğraflar