2016 EVTEKS Fuarı Sektöre Dinamizm Kattı...

Dünya'nın en büyük fuarları arasında yer alan EVTEKS - 22. İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı, 17-21 Mayıs 2016 tarihleri arasında CNR Expo Yeşilköy'de gerçekleştirildi. CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık A.Ş. tarafından TETSİAD işbirliğiyle düzenlenen Evteks Fuarı 160 bin metrekare alanda ev tekstili sektörünü ağırladı.

Türkiye'de yıldızı parlayan ev tekstili sektörünün en büyük platformu olan Evteks Fuarı'nda 2 binin üzerinde markanın ürünleri sergilendi.

ABD, Kanada, Çin, Hindistan, Yunanistan, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Almanya, Polonya, Rusya, Fas, İngiltere, İsrail, İran ve Türki Cumhuriyetler'den de çok sayıda ziyaretçi fuarı gezdi.

Türkiye'nin dört bir yanından gelen yerli alıcılar da Evteks Fuarı'nda katılımcılarla iş teması kurma olanağı buldu.

Bu yıl 22.'si düzenlenen Fuarın açılışı, Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakan Yrd. Fatih METİN'in teşrifleriyle, Türkiye İhracatçılar Meclisi(TİM) Başkanı Mehmet BÜYÜKEKŞİ, TİM Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği(DENİB) Başkanı Süleyman KOCASERT, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat KEÇECİ, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği Başkanı İbrahim BURKAY, İTHİB Başkanı İsmail GÜLLE, CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda EREM, TETSİAD Başkanı Yaşar KÜÇÜKÇALIK ve sektör temsilcilerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Açılışın ardından, Bakan yardımcısı ve beraberindeki heyet standları ziyaret etti ve trend alanında incelemelerde bulundu.

Ayrıca, her yıl olduğu gibi, DENİB Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan DENİB heyeti, fuardaki DENİB üye standlarını tek tek gezerek hayırlı olsun temennisinde bulundular.

Fuarı ziyaret eden Denizli Milletvekilleri Şahin Tin ile Cahit Özkan, DENİB Başkanı Süleyman Kocasert'ten fuarla ilgili bilgi aldı ve fuara katılan firmaların standlarını gezerek başarı dileklerinde bulundular.

FUARA, DENİZLİ DAMGASI

Evtekstili ihracatında ülkenin önemli bir kenti konumunda olan Denizli, her geçen yıl fuardaki hacmini de artırmaya devam ediyor. Denizli, bu yıl da 22. İstanbul Uluslararası Evteks Fuarı'na damga vuran şehirlerden biri oldu. 100 binin üzerinde sektör profesyonelinin ziyaret ettiği fuara, DENİB üyesi 93 firma stand açtı.

Denizli İhracatçılar Birliği , fuara bu yıl da info-stand ile katılım sağladı. Standta, Denizli ve DENİB hakkında bilgilerin paylaşıldığı dokümanlar, DENİB'in yayını DENİB AKTÜEL dergisi ziyaretçilere dağıtıldı.

 

Fotoğraflar

 

 

İlgili Fotoğraflar