İhracat Rakamları (Bin USD)
English

22. İstanbul Uluslararası Evteks Fuarı Kapılarını Açtı...

Bu yıl 22.'si düzenlenen İstanbul Evteks Fuarı ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. 17-21 Mayıs 2016 tarihlerinde açık olacak fuara Denizli tam kadro katıldı. Ekonomi Bakan Yardımcısı Sayın Fatih METİN' in onurlandırdığı açılış töreninde TİM Başkanı Mehmet BÜYÜKEKŞİ, TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT ve DENİB Yönetim Kurulu üyeleri de hazır bulundu.

Açılış töreninde Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih METİN, TİM Başkanı Mehmet BÜYÜKEKŞİ, CNR Holding Pazarlama Grup Başkanı Reha TARTICI ve TETSİAD Başkanı Yaşar KÜÇÜKÇALIK birer konuşma yaptı.

Konuşmasında, Türkiye'nin ev tekstili ürünlerinde Çin, Hindistan ve Pakistan'dan sonra 4.en büyük ihracatçı ülke konumunda olduğuna vurgu yapan Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih METİN, sektörün ihracattaki devamlılığının sürdürülebilmesi için alternatif pazarlar yaratılması gerektiğini ifade etti.

TİM Başkanı Mehmet BÜYÜKEKŞİ de açılışta yaptığı konuşmada; Yüksek katma değerli ürün satabilmek için 4 ana noktaya odaklanmak gerektiğine dikkat çekti.

Ar-Ge,İnovasyon,Tasarım ve Markalaşmanın önemini vurgulayan BÜYÜKEKŞİ, daha fazla inovasyon,daha fazla tasarım, daha fazla ihracat ilkesiyle yola çıkarak bütün firmaların ihracat yapmaya odaklanması gerektiği üzerinde durdu.

 

FUARDA DENİB ÜYESİ 93 FİRMA VAR

TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT de Fuarın her yıl kalitesini daha da artırdığını vurguladı. DENİB üyesi 93 firmanın EVTEKS Fuarı'nda yer aldığını ifade eden KOCASERT, "Ümit ediyorum fuarın ardından Denizli'ye mutlu döneriz, katılan bütün firmalarımızın iyi bir fuar geçirmesini diliyorum.” dedi. 

 


İlgili Resimler