24. İstanbul Uluslararası EVTEKS Fuarı Kapılarını Açtı...

Dünyanın en büyük iki ev tekstili fuarlarından biri olan ve bu yıl 24.'sü düzenlenen İstanbul Uluslararası Evteks Fuarı Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin tarafından gerçekleştirilen törenle açıldı. Fuarda bu yıl toplamda yaklaşık 800 stand açılırken bu standların 95'ini Denizlili firmalar oluşturmakta.

Evteks Fuarına Denizli'den katılan heyette ise AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Hüseyin Memişoğlu, Denizli Ticaret Odası Meclis Başkanı Salih Sarıkaya, BASİAD Başkanı Selim Kasapoğlu, DEGİAD Başkanı Melek Sözkesen yer aldı.

Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin fuar açılış konuşmasında; Türkiye ihracatında ev tekstili sektörünün önemine yer verirken, Evteks 2018 Fuarına Denizli firmaları tarafından yüksek katılım gerçekleştirildiğini, büyük bir bölümü havlu ve bornoz üreticisi olan Denizli firmalarının Türkiye havlu ihracatının yaklaşık %70 ini gerçekleştirdiğini ifade etti.

Ev tekstili sektöründeki tüm yeniliklerin sergilendiği, modaya yön veren ürünlerin ziyaretçilerin beğenisine sunulduğu ve tüm hızıyla devam eden Evteks fuarına bu yıl da ilgi büyük.

TURKISH TOWELS EVTEKS'TE...

Bu sene düzenlenen fuarda, Denizli İhracatçılar Birliği tarafından açılan standda "Turkish Towels” markasının tantımı da yapılıyor. Yoğun ilgi gören standda, gelen ziyaretçilere DENİB'in yürütmekte olduğu faaliyetler hakkında bilgi veriliyor.

Fuarın ilk günü Denizli heyeti ile birlikte standları ziyaret eden Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Hüseyin Memişoğlu, EVTEKS fuarının Denizli için son derece önemli bir fuar olduğunun altını çizerek, katılımcılara başarılı ve bol kazançlı bir fuar diledi.

24. Evteks Fuarı 28 Nisan Cumartesi günü sona erecek.

 

 


İlgili Fotoğraflar