5. Dünya Türk Havlu ve Bornoz Günü Lansmanı

Denizli' de 6-7 Mart' ta düzenlenecek olan 5. Dünya Türk Havlu ve Bornoz Günü geri sayımı başladı.
 
Bu yılki program çerçevesinde BASİAD ev sahipliğinde, 27 Şubat 2016 Cumartesi günü Denizli'nin dokumalarıyla ünlü Babadağ ilçesinde basın lansmanı düzenlendi. Koordinatörlüğünü Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği (DETGİS)'nin üstlendiği etkinliğe Babadağ Kaymakamı Nebi ÇANKA, Belediye Başkanı Salim DEMİREZEN, Babadağlı Sanayici ve İşadamları Derneği (BASİAD) Başkanı Selim KASAPOĞLU, TİM Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman KOCASERT, DETGİS Başkanı İsa DAL ve yönetim kurulu üyeleri aileleriyle katıldı.
 
TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT açılış konuşmasında " Bizde bir eksiklik var o eksiklikte dünyanın en güzel havluların bornozlarını yapıyoruz yeterince tanıtamıyoruz niye yılda bir gün insanlar bornoz giymesinler niye yılda bir gün insanlar ellerine bir Denizli Babadağ Buldan Havlusu almasınlar ve bizim diye sahip çıkmasınlar bakın biz bugün üzerimize bu bornozları sadece dikkat çekmek için giymedik biz bugün üzerimize bu bornozları Allah' a şükretmek teşekkür etmek ve bugünü daha da anlamlı hale getirmek için giydik, dedi.

DETGİS Başkanı İsa Dal, Dünya Türk Havlu ve Bornoz Günü kutlamalarının 5 yıldır düzenlendiğini belirterek bu yıl kutlamaların daha genişletileceğini, bizim bu anlamlı günü özellikle de bugün Türk Havlu ve Bornozunun mirasçısı olarak kabul edeceğimiz Denizli'de başlamasının ayrı bir anlam olduğunu düşünüyoruz, Babadağ kokusunda dokusunda Tekstilin olduğunu, basın lansmanının Babadağ'da yapılıyor olmasının ayrı bir anlamı var, bu yüzden burada bulunmaktayız, dedi. Konuşmaların ardından bornoz giyen öğrencilerin oluşturduğu bando takımının arkasından protokol üyeleri, sanayiciler ve halkın katılımıyla kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. Yürüyüş sonunda katılımcılara yörenin meşhur yemeği keşkek ikram edildi.

 

 

 


İlgili Fotoğraflar