5. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması Finalistleri Belli Oldu!

Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin katkılarıyla, Denizli İhracatçılar Birliği organizasyonunda bu yıl 5.si düzenlenen DENİB Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışmasının ön elemesi yapıldı.

Türkiye'nin farklı illerinden ve farklı okullardan mezun 58 yarışmacının 232 tasarımı ile başvuruda bulunduğu yarışmanın ön elemesi, 17 Haziran 2016 tarihinde Denizli İhracatçılar Birliği'nde gerçekleştirildi.

DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT, Tasarım Yarışması Komitesi Başkanı Murat TOSUNOĞLU, DENİB Tasarım Yarışması Komitesi ve Yönetim Kurulu Üyeleri Bekir Serdar MUTLUBAŞ, Osman UĞURLU, Yarışma koçları Tasarımcı Vildan ÇAPUTÇU ve Mukaddes BAŞKAYA, Yarışmanın Creative Directorü Gül AĞIŞ ve Arge Eğitim ve Organizasyon Şube Müdürü Şadiye BAYKENT'den oluşan jüri üyeleri, finalistlerin birbirinden başarılı tasarımları arasında seçim yapmakta zorlandılar.

 

Finale kalan 10 isim şöyle; 

Rumuz

Adı Soyadı

RAVEN VON BLACK

Çiğdem KÜÇÜK

GİZ

Hatice Kübra ÇİÇEK

MÜNHANİ

Necla Candan TULĞA

VENICE

Süleyman Emir KIRMIZI

DNZ 001-002-003-004

Ayşe CAN

HODAN

Ayfer ÖZTÜRK

SPIRIT OF ANATOLIA

Emre PAKEL

XOXO

Burak DAHAN

PINK WAVE

Ayşe Gül BOZKURT

ULAK635

Melike ÖZNEK


DENİB Tasarım Yarışması Komitesi Başkanı Murat TOSUNOĞLU ön elemeden sonra yaptığı açıklamada, her geçen yıl daha profesyonel koleksiyonlarla başvuruların yapıldığını belirterek, bunun Türkiye'de tasarıma ve inovasyona verilen önem ve hızlı bir gelişmenin göstergesi olduğunu, yarışma ile genç tasarımcıların teşvik edilerek, sektörel rekabet gücünün artırılması ve uluslararası pazarda moda ve trend yaratabilecek özgün tasarımlarının ortaya çıkarılmasını amaçladıklarını söyledi. DENİB'in düzenlediği Tasarım Yarışmasının önümüzdeki yıllarda hem sektöre hem de tasarımcılara önemli faydalar sağlamaya devam edeceğinin altını çizdi.

Bu seneki yarışmanın Creative Directorlüğünü yapan Tasarımcı Gül AĞIŞ ise, bu ve benzeri birçok yarışmada tasarımcılara danışmanlık yaptığını ifade etti. Ayrıca, tasarım ve modada farkındalığın Anadolu'da da yaygınlaşması adına bu yarışmaya ayrı bir önem atfettiğini sözlerine ekledi.

TECH ANATOLIA temasıyla düzenlenen yarışmaya ilişkin bundan sonraki süreçte, finale kalan adayların katılımıyla 24 Haziran 2016 tarihinde Finalist Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirilecek.

 

Eylül ayında gerçekleştirilecek Final gecesinde dereceye giren finalistlerin ödülleri :

Birincilik ödülü : 10.000 TL

İkincilik ödülü : 7.000 TL

Üçüncülük ödülü : 5.000 TL

Jüri Özel Ödülü : 3.000 TL

 


İlgili Fotoğraflar