ANADOLU DOKUMACILARI GRUBU'nun Efsane Dokumalar Sergisi Bursa'da...

Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği'nin sosyal sorumluluk çerçevesinde sponsorluğunu sürdürdüğü, Anadolu Dokumacıları Grubu tarafından düzenlenen "DOKUMACA” sergisinin 3.sü 29 Ocak 2015 Perşembe günü Bursa Merinos Tekstil Sanayi Müzesi' nde sunuldu. TiM Başkanı Mehmet BÜYÜKEKŞİ, TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep ALTEPE ve Uludağ Tekstil İhracatçılar Birliği Başkanı İbrahim BURKAY'ın da katıldığı sergiye ilgi bir hayli yüksekti.

Sergide düşüncelerini dile getiren TİM Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman KOCASERT "Bu serginin Bursa'da yapılması isabetli bir icraat. Özellikle Bursa ve Denizli dokumacılık kültürünün beşiği olma özelliği taşıyan 2 şehrimizdir. Bugün burada yapılan organizasyonun Denizli'de yapılması için çalışmalara biran önce başlamalıyız. Bu konuda üzerime düşecek her görevi seve seve kabul ederim. Bütün eserlerin kültürümüzden bir birikimin parçası olduğu aşikar, Anadolu köklü bir dokumacılık kültürüne sahiptir. Bizler bu birikimin sürdürücüleri olma yolunda elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.” sözleriyle sergiye duyduğu hayranlığını dile getirdi.

Dokuma tasarımına gönül veren Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi kökenli tekstil sanatçılarının 4 yıl süren araştırmaları sonucu hazırlanan, Anadolu'nun binlerce yıllık efsanelerinin dokumaca ifade edildiği eserler, Merinos Tekstil Sanayi Müzesi'nde yaklaşık 2 hafta boyunca sergilenecek…

İlgili Fotoğraflar