BAKANIMIZ SAYIN NİHAT ZEYBEKCİ'NİN HER DAİM YANINDAYIZ...

Son günlerde, Almanya'da yaşanmakta olan ve Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat ZEYBEKCİ'yi de hedef alan karalama kampanyalarının maksatlı olduğu ortadadır.

Almanya ve Türkiye sadece ticari bakımdan değil, birçok yönden birbiri ile ilişki içerisinde olan iki ülkedir. Bu iki ülke arasında gerginlik oluşturarak bu bağların zayıflamasını arzu eden odakların amaçlarına ulaşmasına Türkiye müsaade etmeyecektir.

Bununla birlikte, demokrasinin en iyi modeli olarak bilinen Avrupa'nın en önde gelen ülkeleri arasındaki Almanya'da yaşanan karalama sürecini şiddetle kınıyoruz.

Ülkede yayınlanan gazetelerden birinde, Türkiye Cumhuriyeti'nin Ekonomi Bakanı Sayın Nihat ZEYBEKCİ için kullanılan ifadeler kabul edilebilir ya da mazur görülebilir değildir. Bakanımıza karşı takınılan çirkin tavır elbette ki ülkemize yapılan saldırı anlamına gelmektedir.

Sayın Bakanımız, üretimde, ihracatta, ekonomik büyümede sürekli ilerleyen bir Türkiye için var gücüyle çalışıyor. Attığımız her adımda kendisinin nasıl desteğini arkamızda hissediyorsak, bizler de Sayın Bakanımızın her daim yanında olacağız.

Hakaretleri, saldırıları ülkemizin tamamına yapılmış olarak görüyoruz ve Almanya'da sergilenmekte olan art niyetli tavırdan en kısa sürede vazgeçilmesini temenni ediyoruz.

 

Saygılarımla,

 

Süleyman KOCASERT

TİM Başkan Vekili

DENİB Başkanı

 

 

İlgili Fotoğraflar