Bursa' da Ev Tekstilinin Geleceği Masaya Yatırıldı...

Denizli İhracatçılar Birliği(DENİB) - Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği(TETSİAD) - Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği(UTİB) yönetim kurulu üyelerinin katılımlarıyla 30.01.2015 Cuma Günü, Türkiye'de evtekstili ve sektörünün mevcut sorunlarının ve çözüm önerilerinin görüşüldüğü ortak toplantı gerçekleştirildi.

Bursa'da UTİB evsahipliğinde BTSO Hizmet Binası'nda gerçekleştirilen toplantıya TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT, UTİB Başkanı İbrahim BURKAY, TETSiAD Başkanı Yaşar KÜÇÜKÇALIK başta olmak üzere, kurumların yönetim kurulu üyeleri katıldı. Ev tekstili ve sektörünün geleceğinin masaya yatırıldığı bu toplantıda, sektör olarak önceliklerin belirlenerek ortak çalışmalar yapılması amaçlandı.

Toplantıda fuarlar, eğitim ve markalaşmanın önemine dikkat çekilirken, Dünya ev tekstilinde önemli bir konuma sahip olan Türk havlusunun markalaşması çalışmaları kapsamında DENİB'in "Turkish Towels” projesi ile ilgili bilgi alındı.

Türkiye'nin evtekstili ihracatını geliştirmeye ve arttırmaya yönelik çalışmalara devam edeceğini belirten DENİB-TETSİAD-UTİB yöneticileri, önümüzdeki günlerde gerçekleştirdikleri çalışmalarla ilgili ortak bir deklarasyon açıklayacak...

 

İlgili Fotoğraflar