DENİB 2015 "İhracatın Yıldızları Ödül Töreni" Gerçekleştirildi.

Her sene olduğu gibi, bu yıl da Denizli İhracatçılar Birliği tarafından "İhracatın Yıldızları Ödül Töreni" organizasyonu 21 Ekim 2016 tarihinde gerçekleştirildi.

2015 yılı ihracat performanslarına göre firma temsilcilerine ödüllerinin takdim edildiği tören, Ekonomi Bakanı Sayın Nihat ZEYBEKCİ ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekili Sayın Mustafa ÇIKRIKÇIOĞLU'nun da teşrifleriyle Denizli Anemon Otel'de gerçekleştirildi.

TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT'in açılış konuşmasıyla başlayan gecede toplamda 39 ödül , farklı kategorilerde sahiplerini buldu.

Ekonomi Bakanı Sayın Nihat ZEYBEKCİ törende yaptığı konuşmada , Yaklaşık 15 bin ihracatçımıza yeşil pasaport verileceği müjdesini ilk kez açıklayarak, 1 ile 10 milyon dolar arası ihracat yapan şirkete 1 pasaport hakkı, 10-25 milyon dolar arası 2, 25-50 milyon dolar arası 3, 50-100 milyon dolar arası 4, 100 milyon dolar üzerinde 5 yeşil pasaport hakkı o şirkete tahsis edileceğini belirtti. İhracat desteklerinde dünyada en iddialı teşvikleri önümüzdeki yıldan itibaren verilmeye başlanacağı, İhracatını artırana da nakdi olarak destek verileceği müjdesini verdi..

Sayın Bakanımızın Türkiye gündemi ve ihracatçılarımızın mevcut pozisyonunu da değerlendiren konuşma gerçekleştirdiği törene, Denizli Vali Vekili Ekrem BÜYÜKATA, Denizli Milletvekilleri Sayın Sema RAMAZANOĞLU, Sayın Şahin TİN ve Sayın Cahit ÖZKAN, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Osman ZOLAN, PAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Sayın Vedat UYAK, Merkezefendi Kaymakamı Sayın Şükrü GÖRÜCÜ, Denizli İl Emniyet Müdürü Hüseyin NAMAL, Merkezefendi ve Pamukkale Belediye Başkanları, İl Müdürleri, Oda Başkanları, sanayici ve ihracatçı işadamları katıldılar.

Bakan Zeybekci'den önce konuşma yapan Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekili Mustafa Çıkrıkçıoğlu, Türkiye'deki 274 olan AR-GE merkezi sayısını 500'e çıkarmayı hedeflediklerini, bununla birlikte inovasyon kültürünü ülkede yaygınlaştırmak istediklerini belirtti. Bu noktada yapılması gerekenin de inovatif düşünen, tasarlayan girişimci bir nesil yetiştirmek olduğunu söyledi.

TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT ise açılış konuşmasında; "Denizli tekstil başta olmak üzere bakır, kablolu tel, gıda, mermer, traverten, cam, ambalaj gibi çok farklı ürün ihracatı gerçekleştiren, ülkemizin en çok ihracat yapan 8. Şehri. Bugün, 2015 yılında farklı sektörlerde en çok ihracat yapan firmaları ödüllendirmek için burdayız. Şehrimizdeki ihracat yapan tüm firmaları bu bağlamda kutlarken, bizleri bu güzel günde katılımlarıyla onurlandıran Sayın Bakanımız Nihat ZEYBEKCİ ve TİM Başkan Vekilimiz Sayın Mustafa ÇIKRIKÇIOĞLU'na teşekkürlerimi arz ediyorum."şeklinde konuştu.

Konuşmasında inovasyona da değinen KOCASERT; "Türkiye İhracatçılar Meclisi olarak 4 ana unsurumuz var, İnovasyon, tasarım, markalaşma ve Ar-Ge. Sanayicilerimizin bu 4 konu üzerinde dikkatlerini çekmek istiyorum." dedi ve bu 4 unsurun 2023 yılında 500 Milyar Dolar İhracat hedeflerimize ulaşmamızda olmazsa olmazımız olduğunun altını çizdi.

 

2015 yılı imalatçı bazında DENİB üzerinden en fazla ihracat yapan FİRMALAR:

1 SEVAL KABLO AYD. CİHAZ. İTH. İHR.SAN.VE TİC.A.Ş.

2 ERBAKIR ELEKTROLİTİK BAKIR MAMULLERİ A.Ş.

3 MENDERES TEKS.SAN.VE TİC.A.Ş.

4 PAMUKKALE KABLO SAN. TİC. AŞ

5 GAMATEKS TEKS.SAN.VE TİC.A.Ş

6 OZANTEKS TEKSTIL SAN.VE TİC.A.Ş.

7 DENİZ TEKSTİL SAN.VE TİC.A.Ş.

8 EKE TEKSTİL KONF. TURİZM SAN.VE TİC.A.Ş.

9 KÜÇÜKER TEKS.SAN.VE TİC. A.Ş.

10 HÜRSAN HAVLU ÜRETİM SAN.VE TİC. A.Ş.

11 DOK-SAN DENİZLİ DOKUMA SAN.VE TİC. AŞ.

12 KIMIL TEKSTİL SAN. VE TİC. A.Ş.

13 NESA TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

14 SEDAT UĞURLU TEKS. SAN.VE TİC. LTD.ŞTİ.

15 USPAR TEKSTİL SAN.VE TİC. A.Ş.

16 FİLİDEA TEKSTİL SAN.VE TİC. A.Ş .

17 KOCAER TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

18 ÇARKIT KABLO SAN. VE TİC.A.S.

19 EKPEN TEKSTİL SAN.VE TİC. A.Ş.

20 DÖHLER GIDA SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.ÇARKIT KABLO SAN. VE TİC.A.S.

 

 

 

UŞAK İLİNDE FAALİYET GÖSTEREN DENİB ÜYESİ EN FAZLA İHRACAT YAPAN İLK 3 FİRMA:

1 AĞAOĞLU TEKSTİL SANAYİ VE TİC. A.Ş.

2 ASYA ÇADIR TEKSTİL VE ORMAN ÜRÜNLERİ SAN. TİC. LTD.

3 PUL-TECH FRP KOMPOZIT YAPI TEK.IMALAT SAN.VE TIC.A.Ş.


  

2014-2015 YILINDA İMALATÇI BAZINDA 1 MİLYON $ ÜSTÜ EN FAZLA İHRACATINI ARTIRAN FİRMA: ELTEKSMAK ELEKTRİK ELEKTRONİK MAK.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.

DENİB ÜZERİNDEN 2014-2015 YILINDA ÜYE OLAN EN ÇOK İHRACAT YAPAN FİRMA: SS DOĞALTAŞ TRAVERTEN SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ. 

 

Ödül Töreni Fotoğrafları için lütfen tıklayınız!

 

İlgili Fotoğraflar