DENİB 4. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması Finalistleri Belirlendi...

Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin katkılarıyla, Denizli İhracatçılar Birliği organizasyonunda bu yıl 4.sü düzenlenen DENİB Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışmasının ön elemesi yapıldı.

Türkiye'nin farklı illerinden ve farklı okullardan mezun 93 yarışmacının 372 tasarım ile başvuruda bulunduğu yarışmanın ön elemesi, 8 Haziran 2015' te Denizli İhracatçılar Birliği'nde gerçekleştirildi.

DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT, Tasarım Yarışması Komitesi Başkanı Murat TOSUNOĞLU, DENİB Tasarım Yarışması Komitesi ve Yönetim Kurulu Üyeleri Bekir Serdar MUTLUBAŞ, Osman UĞURLU, Yarışmacı koçları Tasarımcı Vildan ÇAPUTÇU ve Mukaddes BAŞKAYA, DENİB Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması Creative Director Simay BÜLBÜL, Tasarımcı Gökhan ÇALIŞ ve Arge Tanıtım ve Organizasyon Şube Müdürü Şadiye BAYKENT'den oluşan jüri üyeleri, finalistlerin birbirinden başarılı tasarımları arasında seçim yapmakta zorlandılar.

Finale kalan 10 isim şöyle;

· EZGİ ÖZDEMİR İSTANBUL

· SELMA SİMGE GÜZELOĞLU İSTANBUL

· MELİKE DOLAN İSTANBUL

· MERTCAN ÖZTEKİN İSTANBUL

· CEREN KONUŞKAN ANTALYA

· UĞUR ÖZMİŞ İZMİR

· NURDAN AYŞE KORAL İZMİR

· SEDA FİDAN PEKDEMİR BALIKESİR

· ARZU DÖNMEZ İZMİR

· SİMGE MENGÜÇ İZMİR

DENİB Tasarım Yarışması Komitesi Başkanı Murat TOSUNOĞLU ön elemeden sonra yaptığı açıklamada, her geçen yıl daha profesyonel koleksiyonlarla başvuruların yapıldığını belirterek, bunun Türkiye'de tasarıma ve inovasyona verilen önem ve hızlı bir gelişmenin göstergesi olduğunu, yarışma ile genç tasarımcıların teşvik edilerek, sektörel rekabet gücünün artırılması ve uluslararası pazarda moda ve trend yaratabilecek özgün tasarımlarının ortaya çıkarılmasını amaçladıklarını söyledi. DENİB'in düzenlediği Tasarım Yarışmasının önümüzdeki yıllarda hem sektöre hem de tasarımcılara önemli faydalar sağlamaya devam edeceğinin altını çizdi.

Bu seneki yarışmanın Creative Director ünlü moda tasarımcı Simay BÜLBÜL ise, bu ve benzeri birçok yarışmada tasarımcılara danışmanlık yaptığını ifade etti. Ayrıca, tasarım ve modada farkındalığın Anadolu'da da yaygınlaşması adına bu yarışmaya ayrı bir önem atfettiğini sözlerine ekledi.

Rüya ve Düşler temasıyla düzenlenen yarışmaya ilişkin bundan sonraki süreçte, önümüzdeki haftalarda finale kalan adaylar ile Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirilecek.

 

 


İlgili Fotoğraflar