İhracat Rakamları (Bin USD)
English

DENİB 4. EV ve PLAJ GİYİMİ TASARIM YARIŞMASI Lansmanı Yapıldı...

Türkiye'de markalaşmaya dikkat çekmek, sektöre genç ve yaratıcı tasarımcılar kazandırmak amacıyla düzenlenen ve bu yıl 4.sü yapılacak olan "RÜYA ve DÜŞLER” temalı DENİB Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması'nın lansman toplantısı 13 Şubat 2015 Cuma Günü DENİB Konferans Salonu'nda basının da katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Lansmanda yarışmanın önemine dikkat çeken TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT; " Yarışma ile her yıl dikkatleri biraz daha fazla üzerimize çekiyoruz. Ülkemizde tekstil sektörünün önemli bir şehri olan Denizli'de bu işi bir görev olarak kabul etmiş durumdayız ve şehrimizin tanıtımına da büyük katkı sağladığımız kanaatindeyim. 2023 yılında 500 milyar dolar ihracat hedeflerimize ulaşmak için olmazsa olmazımız markalaşma ve inovasyonun önemine dikkat çekmeyi amaçlıyoruz. Bu yıl 4.sünü düzenleyeceğimiz yarışmanın memleketimiz için hayırlı olmasını diliyor ve yarışmanın startını bugün vermiş bulunmaktayız.” Dedi.

Tasarım Yarışma Komitesi Başkanı Murat TOSUNOĞLU'da yaptığı konuşmada, " Bu yola çıkarken yarışmayı geleneksel hale getirmeyi amaçlamıştık ve bugün bunu başardığımızı söylemek yanlış olmaz. Bu yıl temamızda da bahsettiğimiz gibi rüya ve ya düş gibi bir yarışmaya ev sahipliği yapacağız. Ümit ediyoruz ki Yarışmamıza katılan genç tasarımcılarımıza da gelecekleri adına birikimler katıyor ve onların yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı oluruz.” İfadelerini kullandı.

Rönesans Ajans'ın sahibi ve yarışmanın organizatörü Akif ÖRÜK de Lansmanda hazır bulunanlar arasındaydı. Örük, " DENİB bu yolculuğa bizle başladı ve bizle devam ediyor, bunun bizim açımızdan da bir başarı olduğunu düşünüyoruz. Bu yıl 4.sü düzenlenecek olan yarışma için bu konseptte Türkiye'de ilke imza atacağımız bir sahne hazırlayacağız. Bu yıl bizim için bir başka önemli.” Dedi.

Toplantıda DENİB Tasarım Yarışması Komite üyeleri İsa DAL ve Bekir Serdar MUTLUBAŞ da hazır bulundular.

Genç Tasarımcılarla Tecrübe Paylaşımları…

DENİB 4. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması lansman toplantısında yarışmanın teması olan "RÜYA VE DÜŞLER” hakkında ayrıntılı bir sunum, yarışma konsepti ve yapılacak çalışmalar hakkında Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Nuray KARŞICI tarafından bilgi verilerek, Ünlü moda tasarımcısı Simay BÜLBÜL'ün genç moda tasarımcılarla tecrübelerini paylaştığı bir söyleşi düzenlendi…

DENİB 4. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması'na katılmak isteyen yarışmacılar için son başvuru tarihi 29 Mayıs Cuma günü olacaktır...

 

 

İlgili Resimler