DENİB 4. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışmasında Sona Yaklaşılıyor...

Denizli İhracatçılar Birliği tarafından 2015'te dördüncüsü düzenlenen "Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması Genel Fitting çalışması, 21 Ekim 2015 Çarşamba günü gerçekleştirildi.

Denizli'de niş bir sektör olarak var olan ancak bilinmeyen ev ve plaj giyimi sektörünü güçlendirmek, Denizli'yi ev ve plaj giyimi sektörünün merkezi haline getirmek, sektöre genç, yetenekli tasarımcıları kazandırmak, sektörde bir tasarım bilinci oluşturmak ve Denizli'de ihraç edilebilir ürünlerin çeşitliliğini arttırarak ihracatçı firmaların rekabet gücünün arttırılmasının hedeflendiği yarışmanın son aşamasına gelindi.

Yoğun bir temponun ardından dikilen kıyafetler üzerinde son rutuşların yapılması amacıyla Denizli İhracatçılar Birliği Fuaye Salonunda Rönesans Ajans mankenlerinin katılımlarıyla genel fitting gerçekleştirildi. Yarışma finalistleri , İstanbul ve İzmir'de yapılan atölye çalışmalarının ardından tasarımlarının en iyi şekilde ürüne dönüştürerek final gecesine hazırladıkları tasarımlarını, mankenler üzerinde inceleme fırsatı buldu.

Genel fitting çalışmalarının yanında gerçekleştirilen katalog çekimleri, gün boyunca devam etti. Genel Fitting çalışmasında, yarışmanın Creative Direktörü moda tasarımcı Simay BÜLBÜL, DENİB Tasarım Yarışması Komite Başkanı Murat TOSUNOĞLU, DENİB Başkan Yrd. İbrahim UZUNOĞLU, Komite üyeleri Bekir Serdar MUTLUBAŞ, Vildan ÇAPUTÇU , Mukaddes BAŞKAYA, GÖKHAN ÇALIŞ da hazır bulundu.

Rüya ve Düşler temasıyla düzenlenen bu yıl ki yarışmanın Final Gecesi, 27 Kasım 2015 tarihinde Denizli Anemon Otel'de düzenlenecek. Denizli İhracatçılar Birliği, geçen sene olduğu gibi bu sene de uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir final programı hazırlamak için yoğun bir çalışma içerisinde.

 

 


İlgili Fotoğraflar